Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Czeremsze odbyły się Folkowe Spotkania „Z wiejskiego podwórza”. W Festiwalu Wielu Kultur i Narodów wzięły udział zespoły, inspirujące się tradycyjną muzyką z Polski oraz zagranicy. Nie zabrakło także wielu innych atrakcji, takich jak warsztaty rękodzieła, spektakle teatralne, pokaz filmów, spotkania autorskie i konkurs gry na harmonijce ustnej. W niedzielę, w ramach festiwalu odbył się konkurs na najsmaczniejsze regionalne potrawy.
Mija pięć lat od śmierci arcybiskupa Adama, który w latach 1983 -2016 kierował odrodzoną prawosławną diecezją przemysko – nowosądecką. Jego pamięć modlitewnie uczczono w ubiegły weekend w cerkwiach w Sanoku, gdzie służył ponad 50 lat i Krynicy, gdzie został pochowany. O jego zasługach dla kościoła prawosławnego na Podkarpaciu oraz znaczeniu, jakie ś.p. arcybiskup Adam przypisywał zachowaniu ojczystej ukraińskiej kultury i języka, opowie dyrektor Podlaskiego Instytutu Naukowego dr Grzegorz Kuprianowicz.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
Ochrona mokradeł w Gradocznie i okolicach była tematem spotkania w tamtejszej świetlicy wiejskiej.
Legenda ukraińskiej muzyki tradycyjnej - zespół „Drewo” wystąpił w Białymstoku. Członkowie zespołu już od ponad czterdziestu lat zajmują się badaniem i popularyzowaniem tradycyjnych ludowych pieśni, zapisywanych we wsiach w różnych regionach Ukrainy
"Podlasie. Śpiewacy i style wykonawcze" - to tytuł 6 tomu wydawnictwa PAN "Polska ludowa pieśń i muzyka - źródła i materiały".
„A wże wesna, a wże krasna” to tytuł warsztatów tradycyjnych ukraińskich pieśni, które odbyły się w Supraślu. Poprowadziła je Tetiana Sopiłka - ukraińska wokalistka i etnomuzykolożka.
Grupy nawet 80-u dzieci uchodźców z Ukrainy uczęszczały na zajęcia plastyczne z Kateryną Kalutską w Ełckim Centrum Kultury.
Z wizytą w Białymstoku gościła delegacja z Równego na czele z przewodniczącym Rówieńskiej Obwodowej Państwowej Administracji Witalijem Kowalem
W „Ukraińskiej Dumce” – o tradycjach związanych z Wielkim Postem w Klejnikach oraz o wykorzystaniu gwary ukraińskiej okolic Bielska Podlaskiego na lekcjach języka ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
„Liryka wokalna znad Dniepra” to koncert ukraińskiej muzyki klasycznej, który odbył się w Okręgowej izbie Lekarskiej w Białymstoku
Kilkuset uchodźców wojennych z Ukrainy mieszka obecnie i pracuje na terenie powiatu siemiatyckiego.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz