Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Warsztaty pieśni, koncert , potańcówka i okazja do spotkania w malowniczym miejscu – oto atrakcje „Tańców w Kłuni”, które odbyły się w Skansenie Zagrodzie w Koźlikach nad Narwią. Ta impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Skansenu. W tym roku warsztaty poprowadziła pani Maria Denisiuk z Kożyna, a tradycyjne pieśni z Polesia zaśpiewał Zespół „Z Lasu”. Kulminacyjne były oczywiście tańce w „kłuni”, czyli stodole, do których przygrywała łemkowska kapela „Uherec”.
W audycji – relacja z imprezy i zaproszenie na kolejną, która także odbędzie się w Skansenie w Koźlikach. Już we wtorek 14 września rozpoczyna się tu Szkoła Muzyki Tradycyjnej „Meandry”. W programie – przede wszystkim warsztaty ukraińskich pieśni, które poprowadzą dwie mistrzynie śpiewu Tetiana Sopiłka i Ała Kowalczuk. Warsztatom, które potrwają do soboty, będą towarzyszyć inne wydarzenia, a o wszystkim opowie Dariusz Kryszpiniuk z Podlaskiego Instytutu Kultury.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
Legenda ukraińskiej muzyki tradycyjnej - zespół „Drewo” wystąpił w Białymstoku. Członkowie zespołu już od ponad czterdziestu lat zajmują się badaniem i popularyzowaniem tradycyjnych ludowych pieśni, zapisywanych we wsiach w różnych regionach Ukrainy
"Podlasie. Śpiewacy i style wykonawcze" - to tytuł 6 tomu wydawnictwa PAN "Polska ludowa pieśń i muzyka - źródła i materiały".
„A wże wesna, a wże krasna” to tytuł warsztatów tradycyjnych ukraińskich pieśni, które odbyły się w Supraślu. Poprowadziła je Tetiana Sopiłka - ukraińska wokalistka i etnomuzykolożka.
Grupy nawet 80-u dzieci uchodźców z Ukrainy uczęszczały na zajęcia plastyczne z Kateryną Kalutską w Ełckim Centrum Kultury.
Z wizytą w Białymstoku gościła delegacja z Równego na czele z przewodniczącym Rówieńskiej Obwodowej Państwowej Administracji Witalijem Kowalem
W „Ukraińskiej Dumce” – o tradycjach związanych z Wielkim Postem w Klejnikach oraz o wykorzystaniu gwary ukraińskiej okolic Bielska Podlaskiego na lekcjach języka ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
„Liryka wokalna znad Dniepra” to koncert ukraińskiej muzyki klasycznej, który odbył się w Okręgowej izbie Lekarskiej w Białymstoku
Kilkuset uchodźców wojennych z Ukrainy mieszka obecnie i pracuje na terenie powiatu siemiatyckiego.
Asystent kulturowy to często „pierwsza pomoc” dla dzieci, a także rodziców – cudzoziemców, którzy zaczynają naukę w polskiej szkole
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz