Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Zima to okres wielu świąt, które na Podlasiu mają ciekawą tradycję. O licznych zwyczajach i obrzędach co raz mniej wie dzisiejsza młodzież. Związek Ukraińców Podlasia organizuje warsztaty dla uczniów j. ukraińskiego na których są przekazywane informacje na ten temat. W Bielsku Podlaskim zajęcia takie prowadziła Ludmiła Łabowicz.
Michał Mazało (92 lata) z Czyż wspomina o tym jak w przeszłości w jego wsi kolędowano i jak organizowano zabawy.
W Koźlikach doroczne święto „Na Mykołu”, w Białymstoku – warsztaty tradycyjnych pieśni ukraińskich i muzyczny spektakl „Nasze Miasto”. W miniony weekend w regionie nie brakowało ukraińskich wydarzeń.
Pojawiła się idea przyznawania ukraińskiej podlaskiej nagrody naukowo-literackiej.
„Wspólne dziedzictwo wolności – razem dla Ukrainy”- to tytuł projektu, który będzie realizowany w Muzeum Pamięci Sybiru
55 wykonawców (zespoły, duety, tria, kwartety, solistki) z woj. podlaskiego, Legionowa, Warszawy i Równego na Ukrainie wzięło udział w 18 konkursie piosenki ukraińskiej "Z podlaskiej krynicy", który wczoraj odbył się w Bielskim Domu Kultury.
Dziś w Bielsku Podlaskim XVIII Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”, a już wkrótce warsztaty tradycyjnych pieśni, organizowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia.
Rosyjska okupacja we wsi Ivankiv na Polesiu w obwodzie kijowskim trwała ok. pięciu tygodni.
W niedzielę w Giżyckim Centrum Kultury odbyło się Święto Dziecięcej Twórczości
Dużym zainteresowaniem cieszyło się polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne dla uchodźców z Ukrainy, które zorganizowano w Bielskim Domu Kultury.
Bucza, Hostomel, Mariupol - to symbole rosyjskiej agresji w Ukrainie. O Dmytrivce, jak i wielu innych ukraińskich miejscowościach, które ucierpiały w czasie wojny, świat nie wie.
Prowadzący:
Eugeniusz Ryżyk