Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Uchodźcy wojenni z Ukrainy angażują się w wiele akcji charytatywnych na terenie Lublina. M. in. organizują zajęcia z jogi w Parku Ludowym i na Placu Litewskim w centrum miasta. W związku z mniej korzystnymi z końcem czerwca warunkami pobytu w Polsce część uchodźców wraca na Ukrainę. Wg rozmówczyń z Lublina połowa decyduje się jednak na pozostanie. Problemami są zdobycie dobrej pracy i znalezienie mieszkania na wynajem.
26 czerwca 1941 roku w okolicach wsi Czyże oddziały niemieckie rozbiły grupę wojsk radzieckich. Zginąć miało tam ok. 500 żołnierzy sowieckich i tylko jeden Niemiec. Byli też ranni i jeńcy. Wspomnienia 92-letniego Michała Mazało z Czyż.
20 dzieci z Ukrainy, które mieszkają obecnie w Bielsku Podlaskim i okolicach, uczestniczy w Osiedlowym Domu Kultury w letnich warsztatach muzyczno-plastycznych.
Sympatycy aktywnego odpoczynku ze Związku Ukraińców Podlasia zorganizowali spływ kajakowy rzeką Nurzec.
Do trudnych można zaliczyć tegoroczny sezon turystyczny w Krainie Otwartych Okiennic.
Warsztaty haftu tradycyjnego odbyły się w Puchłach nad Narwią.
Obrzędy i pieśni nie towarzyszą już pracom polowym w sierpniu, gdy przychodzi czas żniw. Tradycyjna kultura najlepiej zachowała się na Polesiu, a o zwyczajach związanych ze żniwami opowie kierownik folklorystycznego zespołu „Horyna”
Dzień truskawki w Knorydach w gm. Bielsk Podlaski to największa impreza w historii wsi (24.07.2022).
W miniony weekend Czeremcha zamieniła się w festiwalową miejscowość, do której przyjechało wielu turystów. Odbył się tu EthnoFestiwal Wielu Kultur i Narodów.
Folklorystyczny zespół „Horyna” wystapił na Folkowych Spotkaniach w Czeremsze. Grupa z Równego współpracuje z gospodarzami festiwalu zespołem „Czeremszyna”
Prowadzący:
Eugeniusz Ryżyk