Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Białymstoku odbyło się Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej. Podczas dwudniowego spotkania eksperci, przedstawiciele przedsiębiorstw mleczarskich oraz stowarzyszeń i organizacji zrzeszających hodowców bydła, producentów i przetwórców mleka dyskutowali o szansach i zagrożeniach w sektorze mleczarskim oraz strategii branży na przyszłość. Podczas tegorocznego Forum jego uczestnicy skupili się m.in. na wpływie wojny w Ukrainie na światowy rynek mleka. W programie – spotkanie z ukraińskimi uczestnikami.
KGW Zielona Dolina w Moszczonie Królewskiej w gm. Mielnik działa dopiero niecały rok, a ma już za sobą zrealizowany projekt - „Mielnicki korowaj weselny”, a także nagrody w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” w Tykocinie. Jego członkinie wygrały ze swoimi potrawami: rajską marmoladą oraz kiszką ziemniaczaną z krwią. Wśród wyrobów nominowanych do nagrody „Perła” wybrano m.in. Mielnickie korowajczyki weselne Heleny Datczuk. W „Ukraińskiej Dumce” – spotkanie z członkiniami KGW w Moszczonie Królewskiej.
Ponadto w programie – wspomnienia Heleny i Antoniego Leoniuków z Moszczony Pańskiej o dawnym życiu i gospodarowaniu, a także przemianach na wsi.
Zaprasza Ludmiła Łabowicz
Kierowniczka zespołów „Ranok” i „Rodyna” i nauczycielka Elżbieta Tomczuk oraz działacz samorządowy, jeden z liderów życia ukraińskiego w regionie Mikołaj Chrol to laureaci tegorocznej Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej. Spotkamy się z nimi w audycji
Jak następuje społeczna integracja ukraińskich migrantów i uchodźców wojennych w ramach różnych związków wyznaniowych w Polsce?
W audycji – relacje z trzech wydarzeń, które odbyły się w miniony weekend
O wydarzeniach z 1994 roku w Siemichoczach w opowieści Aleksandra Mikołajuka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemichoczach
Do udanych należy zaliczyć mijający sezon w turystyce na wschodnim Podlasiu.
W Czeremsze odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń Związku Ukraińców Podlasia „Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”.
Wraz z początkiem roku szkolnego w polskich szkołach miało pojawić się około 80 000 nowych ukraińskich uczniów. Centrum Wsparcia Ukraińskiego Domu w Warszawie i Portal Informacyjny „Nasz Wybór” przeprowadził sondę o związanych z tym wyzwaniach wśród mam ukraińskich dzieci.
Na Podlasiu jest realizowany pionierski projekt „Niematerialne dziedzictwo kulturowe Ukraińców w Polsce”
Redakcja Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” otrzymała medal „Strażnik Pamięci”. Nagrodę przyznaje Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz