ForBioSensing

12 grudnia 2018

Fotolia.com
Fotolia.com

ForBioSensing - kompleksowy monitoring stanu Puszczy Białowieskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po raz pierwszy o tym projekcie usłyszeliśmy w 2015 roku i wciąż wzbudza on duże zainteresowanie osób związanych nie tylko ze światem naukowym. ForBioSensing to kompleksowy monitoring  stanu Puszczy Białowieskiej. Po raz pierwszy jest ona badana z lądu i powietrza w niespotykanym dotąd wymiarze.

Gośćmi są pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Zespół Forbiosensing z Białowieży oraz Sękocina Starego, którzy na co dzień w ramach projektu ForBioSensing wykorzystują najnowocześniejsze metody badawcze, zarówno pomiary naziemne, jak i zdjęcia Puszczy pozyskane z samolotu lub satelity. Wszystko po to, by lepiej poznać Puszczę, wiedzieć jaka jest i jak się zmienia.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Światowy Dzień Mokradeł - czyli po co nam bagna

To miejsce którego może nam pozazdrościć cała Europa - największa ostoja dzikiej przyrody - Bagna Biebrzańskie.Rośliny domowe zimą – jak o nie dbać

Domowe rośliny szczególnie doceniamy zimą - gdy za oknem takie mrozy.Koty zimą - nie jest im łatwo

Mrozy nie tylko nam, ale i zwierzętom dają się we znaki.90. rocznica restytucji gatunku żubra

Żubr to największy europejski ssak lądowy i jedno ze zwierząt, którego wygląd niewiele się zmienił.Smog - podstępny wróg

Czym jest zanieczyszczenie powietrza? Skąd się bierze smog? Co możemy zrobić, aby poprawić jakość powietrza? O tym w Ekosferze rozmawiamy z Piotrem Znanieckim ze Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju AGRO-GROUP.Czy święta mogą być zrównoważone - bez męczenia karpia i ogromnej konsumpcji?

Coraz wcześniej bo już teraz od początku listopada, sklepy kuszą promocjami i przecenami - a witryny atakują nas choinkami, bombkami, mikołajami i innymi.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok