ForBioSensing

12 grudnia 2018

Fotolia.com
Fotolia.com

ForBioSensing - kompleksowy monitoring stanu Puszczy Białowieskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po raz pierwszy o tym projekcie usłyszeliśmy w 2015 roku i wciąż wzbudza on duże zainteresowanie osób związanych nie tylko ze światem naukowym. ForBioSensing to kompleksowy monitoring  stanu Puszczy Białowieskiej. Po raz pierwszy jest ona badana z lądu i powietrza w niespotykanym dotąd wymiarze.

Gośćmi są pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Zespół Forbiosensing z Białowieży oraz Sękocina Starego, którzy na co dzień w ramach projektu ForBioSensing wykorzystują najnowocześniejsze metody badawcze, zarówno pomiary naziemne, jak i zdjęcia Puszczy pozyskane z samolotu lub satelity. Wszystko po to, by lepiej poznać Puszczę, wiedzieć jaka jest i jak się zmienia.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Wiosna u ptaków - które wróciły, a na które jeszcze czekamy?

Wiosna u ptaków - które wróciły, a na które jeszcze czekamy?Jak sadzić i dbać o las

Sadzenie drzew w lesie nie jest zadaniem łatwym, ale na pewno przyczynia się to do poprawy naszego klimatu, daje cień, pozwala w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu miasta.

Ponad 30 milionów drzewek będzie przeznaczonych do posadzenia w tym roku przez leśników. W Ekosferze rozmawialiśmy na ten temat z naczelnikiem Wydziału Zagospodarowania Lasu w Regionalnej Dyrekcji...Spacer po białostockim Akcencie ZOO

W końcu przyszła wiosna już nie tylko rośliny, ale też i zwierzęta dają nam wyraźnie znać że jest.Jak zostać działkowcem?

Zimę mamy już za sobą. Pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, a przed nami kolejne miesiące - miejmy nadzieję - słonecznych dni.PTOP - najstarsza ornitologiczna organizacja w Polsce obchodzi jubileusz

Mają już 35 lat i są najstarszą ornitologiczną organizacją w Polsce. Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków obchodzi piękny jubileusz.Pamiętajmy o ogrodach... po zimie

Lada moment rozpocznie się wiosna, a więc pora kiedy przyroda budzi się do życia. Najbliższy czas będzie idealny, aby przygotować swój ogród do sezonu. Jak to zrobić? - o tym rozmawialiśmy w Ekosferze. Gościem Anety Gałaburdy była projektantka ogrodów Anna Mitrosz.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok