Radio Białystok | Felieton | Potęga L-4. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Potęga L-4. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

12.11.2018, 11:31, akt. 11:46

Wystarczy, że sięgną po druczki "L-4" i są w stanie załatwić niemal każdą sprawę. Niedawno załatwili podwyżki pielęgniarkom, a ostatnio policjantom. O kogo chodzi? O lekarzy rzecz jasna.

Photographee.eu - Fotolia.com
Photographee.eu - Fotolia.com

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Już przy nagłej epidemii, która kilka miesięcy temu wybuchła wśród pielęgniarek i doprowadziła do wielkiego zamieszania w służbie zdrowie, narażenia pacjentów na utratę życia, a w - dajmy na to - Suwałkach spowodowała zamknięcie jednego z oddziałów miejscowego szpitala, pojawiły się głosy, że zasadność tych zwolnień należy skontrolować. Bo taka nagła zachorowalność nie jest po prostu możliwa. Ale, zdaje się, na zapowiedziach się skończyło i ani jeden przypadek nie został wyjaśniony.

Szukałem wszędzie, gdzie się tylko da jednostek chorobowych, jakie lekarze wpisywali w tym przypadku do "L-4". Jednak żadnych wiarygodnych informacji nie znalazłem. Natomiast z dostępnych statystyk wynika, że wśród powodów zwolnień lekarskich zaczynają w Polsce dominować zaburzenia psychiczne, na przykład depresje czy stany lękowe. Je najtrudniej potem zweryfikować, bo to nie złamana noga czy ostra grypa.

Wierzę oczywiście, że każde zwolnienie jest zasadne i nasi medycy nie przykładają swoich rąk do podszytych polityką protestów. Ale jeżeli tak, mamy także w naszym regionie schorowaną rzeszę policjantów, których mogą napadać na przykład stany lękowe. A to dla obywateli dobra wiadomość nie jest. Może więc tych funkcjonariuszy rzeczywiście wysłać na gruntowane badania lekarskie.

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

fotolia.com
12.03.2019, 09:20, akt. 09:30

Król M. - felieton Adama Dąbrowskiego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok