Radio Białystok | Felieton | Bezpartyjni fachowcy. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Bezpartyjni fachowcy. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

8.01.2019, 13:31, akt. 13:38

Nowy zarząd województwa podlaskiego podjął pierwsze decyzje kadrowe. Wręczył wypowiedzenia trzem dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i w Suwałkach. No i od razu podniósł się lament. "Miotła zaczęła działać" - napisała jedna z gazet.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Bezpartyjni fachowcy. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O "miotle" wspomniała też inna. Ot, takie dziennikarskie, niesłychanie oryginale rzecz jasna skojarzenia. A w poszczególnych publikacjach dużo było o kompetencjach zwalnianych i o tym, że w gruncie rzeczy są oni bezpartyjnymi fachowcami.

No to weźmy na przykład odwołanego dyrektora suwalskiego WORD-u Henryka Grabowskiego. To wysoki rangą były urzędnik z czasów PRL. Był wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Planowania. Za demokracji też nieźle mu się wiodło. Dyrektorem WORD-u został w 2007 roku. Ale nie z jakiegoś konkursu, lecz ze zwykłego nadania. To był czas, gdy po wyborach przeprowadzonych rok wcześniej trudno było wyłonić zarząd województwa. Prawo i Sprawiedliwość kokietowało wówczas Polskie Stronnictwo Ludowe. A to stawiało kolejne warunki. Jednym z nich była nominacja Henryka Grabowskiego na szefa WORD-u. Mocno za tym optował ówczesny suwalski poseł PSL Jan Kamiński. W tamtym czasie media o tym pisały. Ale kto by to dzisiaj pamiętał, prawda?

Ludzka pamięć jest ułomna, ale też, niestety, wybiórcza. I to wybiórcza z premedytacją. Dlatego niektórzy dyrektorzy czy prezesi wojewódzkich instytucji mogą ubierać się w szaty bezpartyjnych fachowców. Choć niektórzy, w ostatniej kampanii wyborczej, zagrali va banque i wystąpili w reklamówkach kandydata PSL na wojewódzkiego radnego — Cezarego Cieślukowskiego. Liczyli zapewne, że Cieślukowski znowu znajdzie się w rządzącej regionem większości. A tu taki klops. Jak ta miotła i tych "bezpartyjnych fachowców" wymiecie, to też będzie zdziwienie?

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
© forkART Photography - fotolia.com
20.06.2019, 18:03, akt. 18:14

Bielizna - felieton Miłki Malzahn


Łąka kwietna, fot. Adam Dąbrowski
18.06.2019, 07:52, akt. 07:56

Łąki kwietne - felieton Adama Dąbrowskiego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok