Radio Białystok | Felieton | Gorące kartofle posłanki Kamińskiej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Gorące kartofle posłanki Kamińskiej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

13.05.2019, 13:08, akt. 13:17

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wydała specjalny komunikat dotyczący posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny Kamińskiej. I zarzuciła jej, delikatnie rzecz ujmując, małą precyzję w wypowiedzi dla jednego z ogólnopolskich portali.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Portal ów zamieścił w ubiegłym tygodniu publikację na temat tego, że suwalski sąd nakazał prokuraturze ponowne postępowanie w sprawie szefa policji w woj. podlaskim Daniela Kołnierowicza. Jak ktoś śledzi to, co dzieje się w antyrządowych mediach, wie, iż komendant pozwolił sobie skomentować działania Kamińskiej, która zmasowany atak na policję i nadzorującego ją wiceministra Jarosława Zielińskiego oparła na anonimowych doniesieniach. Kołnierowicz stwierdził: 

"jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może ogłośmy konkurs na anonim o pani Kamińskiej - o majątku, o podróżach służbowych, o działalności". 

Ta wypowiedź posłance się nie spodobała, więc skierowała sprawę do prokuratury. 

I tu wracamy do początku niniejszego wywodu, czyli komunikatu suwalskich organów ścigania. W ogólnopolskim portalu znajduje się wypowiedź posłanki, że "przez kilka miesięcy kolejne prokuratury w Warszawie i Suwałkach przerzucały między sobą - jak gorącego kartofla - odpowiedzialność za wszczęcie śledztwa w tej sprawie. To świadczy o  żenującym poziomie naszego wymiaru sprawiedliwości”. Tymczasem suwalska prokuratura takiego postępowania nigdy nie prowadziła, bo zawiadomienie trafiło od razu do Warszawy. Ot, taki mało istotny szczegół między gorącym kartoflem a żenującym poziomem.  

Niestety, ale brak precyzji towarzyszy Bożenie Kamińskiej od dawna. W interpelacji poselskiej z 2018 roku domagała się uregulowania kwestii wykorzystywania radarów przez straże miejskie, które od dwóch lat takich uprawnień już nie miały. Z kolei kilka miesięcy temu skierowała do ministra spraw wewnętrznych pytania dotyczące lotów helikopterem odbywanych na trasie Warszawa-Suwałki przez wiceministra Zielińskiego. Pytała o liczbę lotów, łączny koszt, kto za to zapłacił i czy przełożony Zielińskiego o tym wiedział. A odpowiedź była jednozdaniowa: wiceminister nie odbył ani jednego takiego lotu. 

Problemy z precyzją pojawiły się też przy okazji obecnych wyborów do europarlamentu. Kamińska jest jednym z kandydatów Koalicji Europejskiej. W filmiku zamieszczonym w internecie zachęca do głosowania na siebie mieszkańców powiatu oleckowskiego. Takiego w Polsce nie ma. Jest wprawdzie olecki, ale czy posłanka to miała na myśli, nie wiadomo.  

Na swoim wyborczym plakacie umieściła tajemnicze hasło "Istnieją granice bezpieczeństwa". No, generalnie, wszystko ma swoje granice.

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower


Ralf Geithe, Fotolia.com
FELIETON
6.10.2019, 08:00, akt. 7.10.2019, 11:39

Kiełbasa wyborcza - felieton Marka GąsiorowskiegoFot. Polskie Radio Białystok
26.09.2019, 12:21, akt. 27.09.2019, 10:45

Bratobójcza walka - felieton Marka Gąsiorowskiegoźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok