Radio Białystok | Felieton | "Elyty" wieszczą upadek mediów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

"Elyty" wieszczą upadek mediów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Na korytarzu sądu znajdującego się w naszym regionie rozmawiali pewien znany przedsiębiorca oraz dwaj adwokaci. Rozmawiali tak, żeby wszyscy, a szczególnie dziennikarze ich słyszeli. No i pewnie, żeby się tym przejęli.

industrieblick, Fotolia.com
industrieblick, Fotolia.com

"Elyty" wieszczą upadek mediów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Temat: upadek mediów. Przedsiębiorca mówi, że jest coraz gorzej, bo media zaczynają brać stronę rządu. Biznesmen ów, który w III RP żył jak pączek w maśle, choć powstanie jego fortuny może budzić wątpliwości, z intelektu raczej nie słynie. Jak się okazuje, z wiedzy również, bo wciąż największe gazety, największe portale internetowe i pewna ogólnopolska telewizja walą w ten rząd jak w bęben. Czy się należy, czy się nie należy, z przewagą tego drugiego.

Mecenasi wtórują przedsiębiorcy. Pada przykład "Wydarzeń" Polsatu, które przestały być nieudaną kalką tvn-owskich "Faktów". Mecenasom też w tej mętnej rzeczywistości III RP nie najgorzej się powodziło. Jest więc czego bronić. Ich media, nie dzisiaj, czy wczoraj, ale od przynajmniej kilkunastu lat, kreują wirtualny obraz, gdzie jednym wolno niemal wszystko, inni zaś są nieustannie atakowani i poniżani. Kiedy niektórzy próbują przywrócić równowagę, robi się szum. To musi boleć. Bo wyłażą niewygodne sprawy. Nie wystarczy już wykupić płatne ogłoszenia, by mieć spokój i zapewnić sobie milczenie na przykład o toczącym się procesie.  

Jeden z bohaterów "Tanga" Sławomira Mrożka rozpaczliwie domaga się prawa do wygłaszania własnego zdania. „Oczywiście, jeżeli tylko zgadza się z naszym zdaniem” - brzmi odpowiedź. Dokładnie tak „elyty” III RP postrzegają wolność mediów.  

| red: kap, mag

ZOBACZ TEŻ:


Jazda po nowym ministrze- felieton Tomasza Kubaszewskiego

10.06.2019, 12:14

Poseł Dariusz Piontkowski z Białegostoku został ministrem edukacji narodowej. No i zaczęła się jazda.


Podyskutujmy o gustach zanim będzie za późno - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.06.2019, 13:23

Krytyka jest powszechna. Nawet ze strony najbardziej zagorzałych zwolenników władz Suwałk. A co chodzi? O upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości mural, który wkrótce ma pojawić się na ścianie kamienicy znajdującej się na rogu Kościuszki i 24 Sierpnia.


Jajecznica z III RP - felieton Tomasza Kubaszewskiego

3.06.2019, 19:01

Ludzie bulwersują się po parę razy w roku. Na przykład 3 maja czy 11 listopada. A już 17 września bulwersacja sięga zenitu. No bo jak byli członkowie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i ich sympatycy, którzy w demokratycznej rzeczywistości ubrali się w apolityczne szaty, mogą świętować zwalczane w młodości patriotyczne rocznice?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok