Radio Białystok | Felieton | Czy Grzegorz Schetyna wystąpi na Suwałki Blues Festival? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Czy Grzegorz Schetyna wystąpi na Suwałki Blues Festival? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Do Suwałk przyjechali pobiegać między innymi Bartosz Arłukowicz, Barbara Nowacka i Robert Tyszkiewicz. Była też Bożena Kamińska, ale akurat ona nie musiała przyjeżdżać. Zapomnieli tylko opłacić wpisowego, no i stroje mieli nie takie, jak trzeba. Bo w lakierkach i spodniach od garnituru raczej trudno się biega.

Focus Pocus LTD, Fotolia.com
Focus Pocus LTD, Fotolia.com

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Skoro więc strojów zapomnieli, to postanowili porozmawiać z ludźmi, którzy na placu Marii Konopnickiej zgromadzili się nie z powodu Arłukowicza czy Kamińskiej, lecz ze względu na Miejskie Święto Biegania, czyli imprezę przyciągającą od lat setki zawodników i masową publiczność. Rozmawiali oczywiście o takich stricte sportowych tematach jak funkcjonowanie służby zdrowia czy drożyzna w sklepach.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz uciął sobie z biegaczami, którzy zapomnieli strojów, miłą pogawędkę, a potem nawet wspomniał o nich ze sceny. Tak na wszelki wypadek, gdyby ludzie nie zauważyli.

Szkopuł w tej sprawie polega na tym, że święto biegania jest organizowane przez miasto z dużym udziałem pieniędzy miejscowym podatników. Sponsorują to też publiczne instytucje, w tym państwowa uczelnia. O patronach medialnych, nie wspominając. Jednym z nich było nasze radio. Ale nie przypominam sobie, żebyśmy umawiali się na imprezę polityczną.

To już drugi w ciągu kilku miesięcy przypadek, że suwalscy podatnicy, czy tego chcą, czy nie chcą, dokładają się de facto do kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Też oczywiście przypadkowo na festynie zorganizowanym na początku maja z okazji rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej pojawił się główny kandydat tej partii Tomasz Frankowski. Tyle że on, jako były piłkarz, nawet w lakierach może z dziećmi futbolówkę pokopać.

Aż strach pomyśleć, co będzie się działo dalej. A kalendarz imprez jest w Suwałkach bogaty. Czy na festiwalu bluesowym wystąpi sam Grzegorz Schetyna? A może lepiej na Jarmarku Folkloru, razem na przykład z Bożeną Kamińską? Za to też suwalczanie zapłacą bez mrugnięcia okiem?

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok