Radio Białystok | Felieton | Polityczne baśnie na placu pełnym dzieci - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Polityczne baśnie na placu pełnym dzieci - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Obywatele zaatakowali mojego wnuka. Zresztą nie tylko mojego, bo inne dzieci również. Na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie wypoczywają i bawią się całe rodziny, pojawiła się wystawa składająca się z kilkunastu dużych tablic. Ma dokumentować protesty, jak to określono, "obywateli" przeciwko obchodzeniu miesięcznic smoleńskich.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Polityczne baśnie na placu pełnym dzieci - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na poszczególnych tablicach umieszczono zdjęcia oraz podpisy. Te ostatnie także w języku angielskim. W Suwałkach to chyba raczej litewski byłby bardziej odpowiedni...

O katastrofie w Smoleńsku pomysłodawcy, pochodzący - zdaje się - z KOD-u i Obywateli RP, napisali, że podzieliła Polaków. Zasugerowali, iż to wina prezydenta Lecha Kaczyńskiego i, ogólnie, Prawa i Sprawiedliwości. A np. o sikaniu do zniczy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie ani słowa. 

Podobnie zresztą jak o tym, że uwidocznione na jednej z fotografii wynoszenie z ulicy przez policjantów Władysława Frasyniuka skończyło się dla tego ostatniego wyrokiem skazującym. Sąd uznał, że naruszył nietykalność funkcjonariuszy.

Zgadzając się na tę wystawę władze Suwałk, jak rozumiem, zaakceptowały także jej treść, czyli to, że jako bohater prezentowany jest tam ktoś, kto narusza nietykalność policjantów. Czy to mają być wzorce dla miejscowej młodzieży?

Między pomnik Marii Konopnickiej, ławeczkę emitującą jej bajki, efektowne fontanny i różnego rodzaju urządzenia do zabaw dla dzieci wtargnęła brutalna polityka. Oj, trzeba być bardzo grubo ciosanym, żeby na coś takiego się zdecydować. No chyba, że chodziło o to, jak pisała Konopnicka, iż krasnoludek "czasem dzieciom prawi baśnie". Jak tak, to wszystko w porządku.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Inwestycyjne problemy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

19.08.2019, 09:28

Jeżeli rolnicy mają rację, to po prostu pachnie to kryminałem.


Synowie dwaj i budowniczy przyjaźni polsko-radzieckiej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

12.08.2019, 09:33

Koalicja Obywatelska ujawniła niektórych kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu. Kandydują syn prezydenta Białegostoku i syn byłego premiera z SLD.


Łomżyńskie ławeczki - felieton Adama Dąbrowskiego

9.08.2019, 09:53

Za miesiąc na łomżyńskich ulicach ma się pojawić dziesięć "zaczytanych ławeczek". Te kolorowe konstrukcje w kształcie otwartych książek mają - jak napisano na stronie urzędu miejskiego - "propagować czytelnictwo, kulturę i sztukę oraz edukację społeczną".

Adam Dąbrowski przy okazji przyjrzał się więc także innym ławeczkom w tym mieście.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok