Radio Białystok | Felieton | Takie to będą wybory - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Takie to będą wybory - felieton Tomasza Kubaszewskiego

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego, jednego z najwybitniejszych Polaków ostatniego półwiecza, bojownika o wolność z czasów komuny, a także kandydata do Senatu w okręgu suwalsko-łomżyńskim, w sieci przypomniano wiele zdarzeń z jego udziałem.

Kornel Morawiecki, źródło: www.sejm.gov.pl
Kornel Morawiecki, źródło: www.sejm.gov.pl

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W tym atak dokonany przez działaczy KOD-u, czy jakiejś podobnej organizacji w lipcu ubiegłego roku. Morawiecki wyszedł z Sejmu i podążał jedną z warszawskich ulic. Słychać było okrzyki "Hańba" i "Będziesz siedział". - Już siedziałem — odparł poseł, nawiązując do czasów PRL-u.

Nagle przed starszym, blisko 80-letnim człowiekiem pojawiła się jakaś kobieta. Zastąpiła mu drogę i krzyczała prosto w twarz "hańba". Chwilę potem inicjatywę przejął pewien mężczyzna. Wydzierał się jeszcze głośnej. Dało się słyszeć słowo "łajdak". Zapachniało linczem. Kto wie, co by się stało, gdyby nie miejscu nie pojawili się policjanci.

Tego mężczyznę, który przejął inicjatywę, natychmiast rozpoznałem. To niejaki Marcin Skubiszewski, aktywista Komitetu Obrony Demokracji. Rozpoznałem, bo pamiętam go z ławy oskarżonych suwalskiego sądu, który zajmował się sprawą zakłócenia porządku podczas otwarcia wystawy poświęconej generałowi Władysławowi Andersowi i jego żołnierzom. Skubiszewski też wtedy krzyczał najgłośniej. Potem w sądzie wygłaszał kilkunastominutowe tyrady, których kodziarska publiczność i kodziarscy dziennikarze słuchali z otwartymi ustami. Tak, Skubiszewski stał się bohaterem tych środowisk. I chyba jest nim do dziś.

Kiedy już po wszystkim policjant zapytał Morawieckiego, czy chce złożyć skargę, odparł on, że nie. - Po prostu nie pozwolili mi przejść — dodał.

Można powiedzieć w pewnym uproszczeniu, że w najbliższą niedzielę będziemy dokonywali też takiego symbolicznego wyboru: między Kornelem Morawieckim a Marcinem Skubiszewskim.

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok