Radio Białystok | Felieton | Wystarczy wziąć ślub z mężczyzną... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Wystarczy wziąć ślub z mężczyzną... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Białostockie gazety mają nowych bohaterów. Pozytywnych rzecz jasna, nie takich, jak Łupaszka. To para homoseksualistów, którzy jakiś czas temu wzięli ślub, oczywiście poza Polską.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Wystarczy wziąć ślub z mężczyzną... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jeden z nich pochodzi z woj. podlaskiego. Od 2017 roku niemal nie schodzą z łamów regionalnych gazet. Doliczyłem się - tylko pobieżnie - kilkunastu publikacji: od tej, że zamierzają wziąć ślub, że go wzięli, że nagrali podróż poślubną, aż po taką, iż zaśpiewali własną wersji znanego przeboju.

W miniony weekend taki sam wywiad na całą stronę ukazał się od razu w dwóch gazetach.  W jednej jest awizowany z okładki jako publikacja numeru. Pretekst? Udział pary w jakiejś ogólnoświatowej akcji. Ale nie to jest w tym wywiadzie najważniejsze. "Mnie bardzo boli, że dajemy się tak łatwo kupić za pięćset plus, że za emerytury oddajemy tę naszą wolność" - mówi autorytet białostockich gazet. Albo: "Przez ostatnie cztery lata takie osoby jak ja są przez władzę obrażane, dyskryminowane". No i: "Po 1989 roku każdy był trochę zdany sam na siebie. Jednemu się lepiej powiodło, innemu gorzej. Jak się patrzy na te marsze narodowców - wiem, że trochę generalizuję - ale zazwyczaj nie są to ludzie, którym się w życiu powiodło".  

Dociekliwa dziennikarka mogła oczywiście zapytać o konkretne przykłady dyskryminowania przez obecne władze osób homoseksualnych, o to, jakie sfery polskiej wolności zostały ograniczone i czy te rodziny z dziećmi idące w Marszu Niepodległości to też frustraci, czy nie. Ale takie pytania nie padły. Dziennikarka wtrąciła za to: "Dużo się też mówi, że dzisiejsza władza daje przyzwolenie na tę nienawiść, na tę niechęć do tzw. innych". A w kontekście Marszu Niepodległość zapytała: "Co się z nami stało?".

Z nami, proszę pani, nic.

| red: kapStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok