Radio Białystok | Felieton | Zagraniczne sukcesy naszych posłów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Zagraniczne sukcesy naszych posłów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

No i mamy dwóch nowych bohaterów wywodzących się z naszego regionu. Przynajmniej według totalnie opozycyjnych mediów. I to nawet tych ogólnokrajowych. Pierwszy to były piłkarz, a obecnie eurodeputowany Tomasz Frankowski. Drugi - poseł Krzysztof Truskolaski.

Tomasz Frankowski, fot. Ryszard Minko
Tomasz Frankowski, fot. Ryszard Minko

Zagraniczne sukcesy naszych posłów - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Frankowski - jak piszą totalnie opozycyjni - padł ofiarą "prawicowego jadu". Bo w Parlamencie Europejskim zagłosował za rezolucją uzależniającą przyznawanie Polsce środków unijnych od tego, czy reforma sądownictwa będzie kontynuowana, czy nie. To ciekawe, że nawet europosłowie PSL byli w tym przypadku przeciwni, a dwaj z SLD wyjęli swoje karty do głosowania.  

Frankowskiego krytykowali m.in. kibice piłkarscy, co nie uszło uwadze totalnych - jak ich gazety - komentatorów. "Jako piłkarz ekstraklasy był w miejscu, gdzie po kibolskich zadymach związanych z blokadą Marszu Równości w Białymstoku rząd dusz sprawują narodowcy i bandziory" - napisali o środowisku białostockiej Jagiellonii. 

Fanfary na cześć Krzysztofa Truskolaskiego zaczęły natomiast rozbrzmiewać po jego wystąpieniu w zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy. Mówił tam o "heroizmie polskich sędziów". Totalne media z dumą podkreślały, że to jedyny poseł z woj. podlaskiego, który w tejże Radzie Europy jest. Nie dodały jednak, że za rezolucją w sprawie monitorowania tego, co dzieje się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości głosował tak samo, jako posłowie z Rosji. A tam, wiadomo - wszelkie standardy demokracji są na najwyższym poziomie. O ujawnionych niedawno standardach historycznych już nie wspominając. 

W jednej z "totalnych gazet" były piłkarz Tomasz Frankowski tłumaczył, że nie czuje się zdrajcą i głosował zgodnie ze swoim sumieniem. Dodał, iż to nie jest szczucie na Polskę, a protest przeciwko działaniom rządu. - Ma pan rację - odpowiedział jeden z internautów. - Potencjalne sankcje ekonomiczne będą skierowane wyłącznie przeciwko tym, którzy głosowali na PiS.   

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura wpisała się w bagatelizowanie skutków - felieton Tomasza Kubaszewskiego

27.01.2020, 12:23

Czytam kolejny raz i uwierzyć nie mogę. Stało się to, co - niestety - wywróżyłem parę tygodni temu. Suwalska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wycieku do Czarnej Hańczy i jeziora Wigry 2,5 miliona litrów ścieków. Doszło do tego po awarii w oczyszczalni.


Sąd i Prokuratura nie wiedzą, że na budowie się nie gra - felieton Tomasza Kubaszewskiego

20.01.2020, 13:27

Choć prawomocny wyrok właśnie zapadł, wątpliwości jest niemal tyle samo, co niedługo po makabrycznym wypadku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok