Radio Białystok | Felieton | Czas na dobre wiadomości - felieton Miłki Malzahn

Czas na dobre wiadomości - felieton Miłki Malzahn


Takie mamy czasy, że szybciej dowiemy się o tragicznym wypadku na końcu Polski, niż o fajnych odkryciach, wydarzeniach i inicjatywach...

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Czas na dobre wiadomości - felieton Miłki Malzahn

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Takie mamy czasy, że szybciej dowiemy się o tragicznym wypadku na końcu Polski, w którym dajmy na to… dwoje ludzie ucierpiało. Bardzo ucierpiało, tak bardzo, że w końcu dowiemy się o tym ze szczegółami - niż poinformuje się nas o młodym wynalazcy, który z powodzeniem zastosował pole grawitacji do wytwarzania darmowej energii. On sam od dwóch lat używa tylko swojego darmowego prądu, chętnie się wiedzą podzieli, ale świat o tym nie wie. Nie dowiemy się też o innych fajnych odkryciach, wydarzeniach, inicjatywach tak szybko, jak o różnych naturalnych i nienaturalnych katastrofach i – nie ukrywajmy – tej wiedzy dostarczają nam media.

Ponieważ jednak w końcu zauważono, że od nadmiaru smutnych wieści człowiek może popaść w smutek, zniechęcenie i inne emocje związane z reakcją na cudze i własne nieszczęścia – po przekroczeniu chyba bariery naszej wytrzymałości – dostaliśmy narzędzie, dzięki któremu dobre wiadomości dotrą do nas jako pierwsze. Każdego dnia. O dowolnej porze.

Użyjmy Asystenta Google.

Zatem uruchamiam Asystenta - mówiąc "OK Google" lub przytrzymujemy przycisk ekranu głównego smartfona - i dajemy komendę: "Powiedz mi coś dobrego".

Odpowiedzią będzie streszczenie samych pozytywnych historii publikowanych na całym świecie – te materiały dziennikarskie są tłumaczone na polski i prezentuję podejście do tematu, w których wyszukiwanie i przedstawianie informacji, skupione jest nie na dramatyzowaniu problemu, ale na propozycjach jego rozwiązania. Po prostu skupiamy się na tym, co dobrego może wyniknąć z nie najweselszych często sytuacji.

Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół niezależnego projektu dziennikarskiego Outride.rs, który skupia się na relacjonowaniu wydarzeń zagranicznych i wyjaśnieniu, o co w nich chodzi.  I tylko żałuję nieco, że to są wyłącznie wieści ze świata, a z naszego polskiego podwórka (tak jakby) jeszcze nie. Być może jest to pomysł dla kolejnej takiej inicjatywy, bo wiadomo: zgoda buduje, niezgoda - rujnuje, czyli: dobre wieści budują, a niedobre… no, cóż.


| red: sk

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok