Radio Białystok | Felieton | W imię miłości i tolerancji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

W imię miłości i tolerancji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Minister sprawiedliwości musi powołać specjalną prokuraturę do rozpatrywania zgłoszeń opozycji. Inaczej nasze organy ścigania nie będą miały kiedy zajmować się zabójstwami, gwałtami, czy rozbojami.

studiolaska, stock.adobe.com
studiolaska, stock.adobe.com

W imię miłości i tolerancji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski skierował właśnie do prokuratury zawiadomienie o potencjalnym przestępstwie popełnionym przez tych, którzy rozwiesili w stolicy regionu billboardy z, jak pisze jedna z gazet, homofobicznymi treściami. Prezydent uznał, że to mowa nienawiści. O jakie hasła chodzi? Na przykład "Zło dobrem zwyciężaj" czy "Wiara leczy frustracje". Albo "Dewiacje nie przejdą" i "Białystok przeciw zgorszeniom". No, szczególnie "Zło dobrem zwyciężaj", to homofobia i nawoływanie do nienawiści w czystej postaci.

W regionalnej gazecie czytam instruktażowy wręcz wywiad z aktywistką LGBT na temat, jak się zachować, gdy ktoś będzie śmiał mieć inne poglądy na rzeczywistość niż zwolennicy tej ideologii. "Może będzie potrzebne obywatelskie zatrzymanie" - mówi aktywistka. I podaje przykład "niebinarnej Margot, która zatrzymała furgonetkę szczującą na osoby LGBT". O ataku na kierowcę tejże furgonetki i jej zdemolowaniu ani słowa. Bo to w imię miłości oczywiście było i w imię tolerancji.   

Aktywistka mówi też: "Ta społeczność ma dość siedzenia w szafie. Oni chcą mieć równe prawa, chcą być sobą. Chcą móc powiedzieć w pracy, kim są i nie musieć się bać zwolnienia".

Jakoś tak się dziwnie składa, że w Polsce nikogo jeszcze z tego powodu z pracy nie wywalili. A odwrotnie - i owszem. W IKEI. Też rzecz jasna w imię miłości i tolerancji.  

| red: mik

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok