Radio Białystok | Felieton | Krowi mocz zamiast maseczki - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Krowi mocz zamiast maseczki - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

31.08.2020, 09:38, akt. 09:40

Koronawirusa oczywiście nie ma. Wymyślono go, żeby zastraszyć ludzi i pozamykać ich w domach. Albo po to, aby razem ze szczepionkami wstrzykiwać im czipy, które umożliwią permanentną inwigilację każdego. Mamy z tym wszystkim do czynienia, by Donald Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych. Choć jest i wersja, że chodzi o jego porażkę.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Krowi mocz zamiast maseczki - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Poza tym oczywiste jest chyba, że wirusa zabija picie wybielacza i krowiego moczu. Pomaga także smarowanie się musztardę oraz gęsim tłuszczem.

Czy suwalscy policjanci w to wierzą?  

Gdyby nie wierzyli pewnie, jak donosi jedna z gazet, nie zdecydowaliby się na skierowanie do miejscowego sądu wniosku o ukaranie sprzedawczyni, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki na twarzy. Najpierw zwróciła jej uwagę. Młoda kobieta jednak nie zareagowała. Sprzedawczyni nie dała za wygraną - przy kasie klientki nie obsłużyła. I teraz zaczyna się najlepsze. Młoda dama, która pewnie zamiast maseczki stosuje musztardę, telefonuje po policję. Ta nie przyjeżdża. Idzie więc na komendę i trafia na funkcjonariusza, który pewnie nie chce mieć wszczepionego czipa. W ten sposób powstaje wniosek do sądu o ukaranie sprzedawczyni. W kodeksie wykroczeń rzeczywiście jest na to paragraf. Za odmowę sprzedaży towaru bez uzasadnionej przyczyny grozi grzywna od 20 do 5000 złotych. Warunek jest jednak jeden – musi to być czyn społecznie szkodliwy.  

Sąd Rejonowy w Suwałkach skazuje sprzedawczynię na grzywnę w wysokości 100 zł. Temu to akurat się nie dziwię, bo szczególnie w ostatnich latach po upolitycznionych sądach wszystkiego można się spodziewać. Brakuje tam tylko sprawiedliwości i zdrowego rozsądku.

Na szczęście na końcu tego łańcucha jest jeszcze Sąd Okręgowy w Suwałkach, który już nie raz prostował wesołą twórczość kolegów z "rejonówki". Rozprawa apelacyjna ma się odbyć za dwa tygodnie.

Ale kwestia policyjnego wniosku o ukaranie pozostaje otwarta. No chyba, że czarno na białym jakiś komendant udowodni (policja jest wszak instytucją ściśle zhierarchizowaną, w której każdą decyzję akceptuje przełożony), iż jednak chodzi o to, by Trump wygrał lub przegrał wybory, a zamiast maseczek należy stosować krowi mocz.

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W imię miłości i tolerancji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

24.08.2020, 10:39

Minister sprawiedliwości musi powołać specjalną prokuraturę do rozpatrywania zgłoszeń opozycji. Inaczej nasze organy ścigania nie będą miały kiedy zajmować się zabójstwami, gwałtami, czy rozbojami.


Rzeczywistość potrafi zaskoczyć - felieton Tomasza Kubaszewskiego

3.08.2020, 09:34

Jedną z oznak starzenia się jest ponoć to, iż człowiek przestaje się czemukolwiek dziwić. Widzę, że ze mną wcale nie jest aż tak źle.


Przyjechała wielmożna pani - felieton Tomasza Kubaszewskiego

27.07.2020, 13:47

Coś tu nie gra. Nie pojechali na urlopy na Wyspy Kanaryjskie, czy do Tajlandii, żeby uniknąć koronawirusa. W dodatku, mieli omijać wielkim łukiem regiony, gdzie wygrywał Andrzej Duda, nie kupować naszych ziemniaków, naszej marchewki i Bóg jeden wie, czego jeszcze.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
Fotolia.com
14.05.2022, 11:31, akt. 11:50

Żubr ma to w nosie - felieton Miłki Malzahn
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok