Radio Białystok | Felieton | Szelment, czyli kto za to wszystko zapłaci? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Szelment, czyli kto za to wszystko zapłaci? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Suwalskie stowarzyszenie Szelment Ski już po raz drugi wytoczyło bynajmniej nie armatki śnieżne, lecz ciężkie armaty przeciwko sposobowi zarządzania Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Szelment”. Pojawiły się zarzuty dotyczące coraz gorszego stanu technicznego narciarskiej infrastruktury, nietrafionych inwestycji i – generalnie – słabego rozeznania w tej problematyce.

źródło: www.wosir-szelment.pl
źródło: www.wosir-szelment.pl

Szelment, czyli kto za to wszystko zapłaci? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przedstawiciele stowarzyszenia mówią w świetle kamer i do mikrofonów na przykład o kilkusetmetrowym płocie, który w styczniu ubiegłego roku prezes Paweł Żuk nakazał postawić w Szelmencie. Ludzie myśleli, że trwają tam jakieś roboty i ośrodek jest zamknięty. Jak wynika z dokumentów, do których dotarło stowarzyszenie Szelment Ski, chodziło tak naprawdę o utrudnienie życia konkurencji, czyli działającym w pobliżu wypożyczalni nart i budce z kebabem. Tyle, że inspektor nadzoru budowlanego nakazał tę konstrukcję rozebrać. Kto za to wszystko zapłacił?

Innym przykładem takiego sobie zarządzania ma być nieczynna restauracja, która mogłaby ośrodkowi przynosić dochody. Prezes twierdzi, że to przez pandemię. Ale przedstawiciele stowarzyszenia zwracają uwagę, iż umowa z dzierżawcą restauracji przestała obowiązywać wiele miesięcy przed pojawieniem się koronawirusa. A w dodatku, nawet w takim czasach gdzie indziej gastronomia jakoś sobie radzi.

No i jeszcze kwestia śniegu. To, że na Suwalszczyźnie ostatniej zimy praktycznie się nie pojawił, ma tłumaczyć wszystkie problemy finansowe WOSiR-u. Ale jest taki ośrodek w leżącej w woj. warmińsko-mazurskim Brodnicy, gdzie na przełomie minionego i tego roku jeżdżono ponoć przez dwa miesiące.

Członkowie Stowarzyszenia Szelment Ski narzekają, że ich pierwsze wystąpienie w sprawie nieprawidłowości w Szelmencie z wiosny ubiegłego roku zostało zamiecione pod dywan. Jak będzie tym razem? Prezes Żuk, który swoją funkcję objął z nadania Polskiego Stronnictwa Ludowego w 2016 roku, w kampanii samorządowej dwa lata później wspierał członka tej samej partii Cezarego Cieślukowskiego, a dzisiaj robi sobie zdjęcia z politykami Porozumienia Jarosława Gowina, twierdzi, że to wszystko kłamstwa i zapowiada sądowe pozwy.

Kiedy parę miesięcy temu w sejmiku wojewódzkim odbyła się debata na temat bardzo złej sytuacji finansowej WOSiR-u "Szelment", radny Jacek Piorunek apelował, aby w tym przypadku wznieść się ponad partyjne podziały oraz... rodzinne koligacje. Tego drugiego wątku jednak nie chciał rozwinąć. A może trzeba było. Wszak do funkcjonowania ośrodka podatnicy z naszego województwa dopłacają co roku setki tysięcy złotych.

| red: kap

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak PKS Nova o konkurencję się troszczy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

7.09.2020, 10:47

- A nie mówiłem - chciałoby się powiedzieć. Zresztą, mogłoby to wyjść nie tylko z moich ust, ale też kilku tysięcy mieszkańców Suwalszczyzny, którzy w 2016 roku podpisali się pod petycją przeciwko łączeniu PKS-ów działających w woj. podlaskim w jedną spółkę.


Krowi mocz zamiast maseczki - felieton Tomasza Kubaszewskiego

31.08.2020, 09:38

Koronawirusa oczywiście nie ma. Wymyślono go, żeby zastraszyć ludzi i pozamykać ich w domach. Albo po to, aby razem ze szczepionkami wstrzykiwać im czipy, które umożliwią permanentną inwigilację każdego. Mamy z tym wszystkim do czynienia, by Donald Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych. Choć jest i wersja, że chodzi o jego porażkę.


W imię miłości i tolerancji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

24.08.2020, 10:39

Minister sprawiedliwości musi powołać specjalną prokuraturę do rozpatrywania zgłoszeń opozycji. Inaczej nasze organy ścigania nie będą miały kiedy zajmować się zabójstwami, gwałtami, czy rozbojami.


Rzeczywistość potrafi zaskoczyć - felieton Tomasza Kubaszewskiego

3.08.2020, 09:34

Jedną z oznak starzenia się jest ponoć to, iż człowiek przestaje się czemukolwiek dziwić. Widzę, że ze mną wcale nie jest aż tak źle.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok