Radio Białystok | Felieton | Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Urzędniczka straciła pracę za swoje obraźliwe i wulgarne wpisy w internecie. Choć takich przypadków jest w Polsce stosunkowo sporo, jakoś nie słyszałem, by komukolwiek spadł za to włos z głowy. Realnie spadł, bo jakichś nagan, jako kary w gruncie rzeczy symbolicznej, nie liczę.

fot. internet
fot. internet

Z godnością w urzędzie i poza nim - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Stało się to w czasach, gdy elity III RP, jak ujawnił ostatnio pewien muzyk, zamiast "dzień dobry" mówią "jeb... PiS", a na ulicach króluje słownictwo, które profesor Krzysztof Jasiewicz nazywa "furmańskIm". A dodajemy, iż urzędniczkę zwolnili za obrażanie zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy. 

Gdzież to było? W Suwałkach. Odważył się dyrektor miejscowego ośrodka pomocy rodzinie, bynajmniej nie członek PiS-u. Jak mówił na naszej antenie, ustawa o pracownikach samorządowych nakłada obowiązek zachowywania się z godnością w urzędzie, jak również poza nim. 

Wprawdzie kobieta została zwolniona w trybie ustawowym, nie dyscyplinarnie i wkrótce będzie mogła przejść na emeryturę, ale komunikat w świat poszedł. 

Ciekawe dokąd dotrze? 

Pewien pracownik ośrodka kultury z Raczek napisał całkiem niedawno, że, cytuję, "wkur... jestem do poziomu białej gorączki, kiedy z demokracji robi się szmatę, z konstytucji gazetkę porno, z wymiaru sprawiedliwości rów kloaczny", natomiast z samorządu "kalkomanię panującego nam ogólnopolskiego, partyjniackiego bajzlu". Dodał także, że tego "g... znieść już nie może". 

I co? I nic. Ma się znakomicie. Podobnie jak jego matka, która - tak się jakoś składa – jest jego szefową. W ośrodku kultury, przypominam. - Popieram w stu procentach – podsumowała wpis syna.  

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok