Radio Białystok | Felieton | Czasami nawet hipopotam by nie wytrzymał - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Czasami nawet hipopotam by nie wytrzymał - felieton Tomasza Kubaszewskiego

28.06.2021, 13:54, akt. 13:56

Suwalski sąd przypomniał niedawno, że władza musi mieć grubszą skórę niż tzw. zwykli obywatele. Stało się to w trakcie procesu, który wytoczył pewnemu społecznikowi augustowski radny - za sugestię, że optuje on za jednym z wariantów przyszłej obwodnicy, bo w pobliżu znajduje się należąca do niego stacja paliwowa. Społecznik został ostatecznie uniewinniony.

fot. fotolia
fot. fotolia


0:00
0:00
Czasami nawet hipopotam by nie wytrzymał - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Inne zdanie na temat grubość skóry polityka ma prokuratura. Oskarżyła ona pewnego mieszkańca gminy Juchnowiec o to, że wysyłał obraźliwe maile prezydentowi Białegostoku. Wcześniej prezydent złożył w tej sprawie zawiadomienie. Proces trwa.

Swoją drogą to ciekawe, że raz podobne zawiadomienia organy ścigania przyjmują, raz odrzucają, twierdząc że poszkodowany powinien dochodzić sprawiedliwości z powództwa cywilnego. Trudno tu znaleźć jakąś czytelną regułę.

Z grubością skóry jest tak, że nie tylko prokuratura, czy sąd mogą mieć z tym kłopot. Nawet jak się poczyta różne opracowania w internecie, to jednomyślności tu nie ma. Rozbieżność jest spora, bo od pół milimetra do jednego, czterech, a nawet pięciu. Do polityki powinni iść chyba tylko ci z pięciomilimetrową skórą. Choć najlepiej przydałyby się nam polityczne hipopotamy. Grubość skóry - cztery centymetry.

W polskim życiu publicznym okazuje się z reguły, iż odporność na wszelakie inwektywy mają wykazywać przede wszystkim przeciwnicy polityczni. Jak ktoś nazwie prezydenta Białegostoku "burakiem" czy "prostakiem" - ma problem. Ale - tak jak w Suwałkach - gdy w stosunku do prezydenta Rzeczypospolitej użyje sformułowania "prezydent wszystkich pedofilów", sprawy nie ma. Nie wspominając już o tym, jakie określenia padały na proaborcyjnych protestach.

Niedawno, gdy podczas wiecu prezydenta Warszawy, blisko współpracującego z białostockim prezydentem, rozległo się "j.... PiS", ten pierwszy określił to jako "pozytywne reakcje". Gdyby takie "pozytywne reakcje" skierować w stosunku do opozycji, lament rozniósłby się pewnie od Białegostoku po Brukselę.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby grubość skóry polityków testować argumentami, a nie chamstwem takim, którego nawet hipopotam by nie wytrzymał.

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Hołownia w przedszkolu, Tęczowe Seniorki w ośrodku - felieton Tomasza Kubaszewskiego

21.06.2021, 15:49

Od juniora do seniora, chciałoby się powiedzieć. W jednym z suwalskich przedszkoli zorganizowano Dzień Pszczoły. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ta pszczoła nie miała pyszczka Szymona Hołowni i skrzydełek miejscowego radnego Adama Ołowniuka.


Pieniądze na ratowników, a nie na autopromocję - felieton Tomasza Kubaszewskiego

14.06.2021, 14:45

Rok w rok jest to samo, aż do znudzenia. Nagle gdzieś w okolicach maja lub nawet czerwca różni prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie budzą się i sobie przypominają, że na ich terenie znajdują się jakieś jeziora i warto zadbać o to, by mieszkańcy tam się nie topili. Zwołują specjalnie konferencje prasowe i pokazują, jak o tych mieszkańców dbają.


Tego szkole potrzeba najbardziej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

8.06.2021, 13:51

No to mamy nową modę. Rzecznik praw ucznia w każdym mieście. W Białymstoku już jest, a w Suwałkach pewnie wkrótce będzie. Nie bardzo wiadomo jednak po co.


Stworzyli molocha, a teraz się dziwią - felieton Tomasza Kubaszewskiego

31.05.2021, 12:56

Kiedy słyszę o kolejnych problemach firmy PKS Nova, to - nie ukrywam - odczuwam pewną złośliwą satysfakcję. Tyle, że cięgi zbierają nie ci, którzy powinni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR
Fot. JM
19.07.2022, 12:34, akt. 20.07.2022, 13:03

Za dużo igrzysk? - felieton Tomasza KubaszewskiegoFotolia.com
14.05.2022, 11:31, akt. 11:50

Żubr ma to w nosie - felieton Miłki Malzahnźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok