Radio Białystok | Felieton | Wypisywanie na portalach nie wystarczy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Wypisywanie na portalach nie wystarczy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.07.2021, 13:24, akt. 13:25

Na naszych ulicach pojawiła się nowa moda. Jak ktoś chce coś światu zakomunikować, wywiesza transparent. Widziałem takie w ostatnim czasie w Augustowie, w Białymstoku i w Suwałkach.

Źródło: bialystok.pl
Źródło: bialystok.pl


0:00
0:00
Wypisywanie na portalach nie wystarczy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nową formę komunikacji ze społeczeństwem białostockie władze uskuteczniły na płotach szkół, a także w pobliżu siedziby kuratorium oświaty. Na transparentach informują, że rząd PiS nie dał pieniędzy na remont tej, czy tamtej placówki. To w sumie ciekawe, bo szkoły podlegają nie premierowi, lecz prezydentowi miasta. On ma troszczyć się o remonty i o wszystko inne. Może warto obok powiesić transparent z wyjaśnieniem, jak to się stało, że białostocki prezydent nie potrafi tak działać, aby te pieniądze się znalazły. Może coś robi źle? Wszak wielu prezydentów, burmistrzów, czy wójtów nie ma z tym większego problemu.

Z kolei w Suwałkach przed jednym ze sklepów należącym do działaczki feministycznej zawisł, jeszcze w czasach nauki zdalnej, transparent o treści następującej: "Dzieci medyków i policji w szkołach. Nasze dzieci w norach. Dzieci gorszego sortu?"

Na szczęście, nie wszyscy mieszkają w norach. Widać sklep prosperuje tak sobie i właścicielki na lepsze mieszkanie nie stać. Ale szkoda dzieci.  

No i w Augustowie wciąż można przeczytać na jednym z budynków, że "bolszewicy zamordowali III Program Polskiego Radia". Ma to jakiś sens o tyle, że w mieście jest molo Trójki, a niegdyś Augustów był letnią stolicą tej rozgłośni.

A bolszewicy? Czyżby chodziło o weryfikację dokonaną w 1982 roku w stanie wojennym, wyrzucanie z pracy dziennikarzy i zatrudnianie na ich miejsce aktywistów Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? Wszak jak bolszewia weszła do naszego kraju, m.in. po dokonaniu Obławy Augustowskiej w 1945 roku, nie wyszła z niego przez kilkadziesiąt lat. Ale w głowach pozostała. Szczególnie tych, którzy przyklaskiwali na przykład weryfikacji dziennikarzy po wprowadzeniu stanu wojennego i wciąż są w naszym życiu publicznym aktywni.

Trudno właściwie pojąć, skąd ta nowa moda na transparenty się wzięła. To już wypisywanie na tzw. portalach społecznościowych wszystkiego, co tylko przyjdzie do głowy i publikowanie w bezkrytycznych mediach nie wystarcza?

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR
Fot. JM
19.07.2022, 12:34, akt. 20.07.2022, 13:03

Za dużo igrzysk? - felieton Tomasza KubaszewskiegoFotolia.com
14.05.2022, 11:31, akt. 11:50

Żubr ma to w nosie - felieton Miłki Malzahnźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok