Radio Białystok | Felieton | Chodziarz Tomala piękny jak Andrejczyk? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Chodziarz Tomala piękny jak Andrejczyk? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Największy problem nasi politycy mają ze sportem. Bo mało kto się na nim zna, jednak każdy chciałby się pogrzać przy zwycięzcach. Zawsze to może trochę wyborczych punktów wpadnie.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Chodziarz Tomala piękny jak Andrejczyk? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przy srebrnej medalistce olimpijskiej Marii Andrejczyk zrobił się taki tłum, iż można dojść do wniosku, że znakomita oszczepniczka coś zawdzięcza niemal każdej podsuwalskiej wsi. Niestety, nie zawdzięcza. Przez ostatnie lata, niekoniecznie pełne sukcesów, wspierali ją tylko nieliczni. 

Prezydent Suwałk zakomunikował o przyznaniu Andrejczyk - zawodniczce miejscowego klubu Hańcza stypendium w wysokości 7 tysięcy złotych miesięcznie. Mógł przyznać wprawdzie 16, ale najwidoczniej uznał, że za srebrny medal tyle się nie należy. 

Z kolei w Białymstoku swoisty bój stoczyli prezydent tego miasta z marszałkiem województwa. Ten pierwszy ufundował dla mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, białostoczanina Wojciech Nowickiego nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Drugi nie chciał być gorszy i wręczył mistrzowi czek na 40 tysięcy. Rywalizacji nie było natomiast w odniesieniu do trenerki Nowickiego Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej. Od każdego z polityków otrzymała solidarnie po 20 tysięcy. 

To oczywiste, że sportowcy i ich trenerzy przeciwko tego typu rywalizacji nic nie mają. 

Bój rozgrywał się także na innych polach. Prezydent Andrzej Duda pogratulował Marii Andrejczyk, jak napisał - "pięknej i dzielnej dziewczynie". Odniosła się do tego Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. Napisała: "Najważniejsze, że piękna. Dobrze, że przy okazji srebro. A Tomala piękny czy nie piękny?". 

Ten przykład pokazuje ponad wszelką wątpliwość, że milczenie naprawdę bywa złotem.

| red: mikStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok