Radio Białystok | Felieton | Złodziej gorszy od tych, którzy niszczyli świątynie? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Złodziej gorszy od tych, którzy niszczyli świątynie? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

20.09.2021, 16:09, akt. 16:14

W jednym z suwalskich kościołów pewien mężczyzna okradł pewną kobietę kiedy ta się modliła.

fot. KMP Suwałki
fot. KMP Suwałki

Złodziej gorszy od tych, którzy niszczyli świątynie? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Informację na ten temat podało wiele mediów, w tym te, które przyklaskiwały atakom na kościoły podczas proaborcyjnych marszów, nie dostrzegały żadnej niestosowności ani w wyroku uniewinniającym od obrazy uczuć religijnych wokalistę Nergala, ani w nazwaniu przez posłankę Jachirę kardynała Wyszyńskiego  "faszystą i antysemitą", ani w koncepcji posła Nitrasa dotyczącej „odpiłowywania katolików”.

Czytam te relacje z okradzenia kobiety i oczom nie wierzę. Nie mogą znaleźć choćby cienia sympatii dla złodzieja. Jak to? W czym on jest gorszy od tych, którzy niszczyli drzwi kościołów, wylewali farbę na elewacje, czy napadali na księży? Poza tym, być może kierowały nim  jakieś motywacje. Pewnie chciał zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w polskim Kościele. A przynajmniej - musiał kraść, bo obecny rząd pozbawił go szansy na uczciwe zarobkowanie.

Wystarczy wysłać jakiegoś dzielnego reportera - niech dotrze do suwalskiego złodzieja. Na pewno powie to, co trzeba. A jak nie powie, to się dopisze. Tak, jak w wielu innych przypadkach...

Gdyby jednak media tzw. głównego nurtu nie stanęły na wysokości zadania, sąd je wyręczy. Szlak został już przetarty. Okazało się, że zamieszczenie w internecie przez Nergala zdjęcia buta depczącego wizerunek Matki Boskiej nie narusza niczyich uczuć religijnych. Bo - uwaga - ci, których to uraziło, nie powinni na tę internetową stronę wchodzić. Czyli - sami sobie są winni.

Da się to też odnieść do tej okradzionej kobiety. Po co do tego kościoła w ogóle chodzi? Dlaczego tak gorliwie się modli, zamiast pilnować torebki?

Myślę, że każdy sędzia – wyznawca III RP weźmie to pod uwagę.

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Polityka przy jagnięcinie - felieton Tomasza Kubaszewskiego

13.09.2021, 13:03

Były prezydent Bronisław Komorowski pojawił się na konkursie kulinarnym w Suwałkach. Oczywiście wraz z małżonką. Zasiadł nawet w jury, więc mógł pokosztować domowego makaronu z jagnięciną, czy sernika z malinami.


Dlaczego stan wyjątkowy jest zły - felieton Tomasza Kubaszewskiego

7.09.2021, 09:40

Okazuje się, że największe polskie atrakcje turystyczne nie znajdują się bynajmniej w górach, czy nad morzem. Żadne Zakopane, żaden Sopot. Najważniejsze są wschodnie połacie województwa podlaskiego.


Na gościnnych występach - felieton Tomasza Kubaszewskiego

30.08.2021, 09:57

Nie ma chyba wątpliwości, że największe zadymy w naszych regionie robią nie miejscowi, lecz przyjezdni. Czy pamiętacie Państwo przykuwanie się do drzew w związku z planami budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy w 2007 roku? Wśród przykuwających się nie było ani jednego mieszkańca naszego regionu. Byli natomiast wśród tych, którzy te drzewa chcieli ścinać.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Fotolia.com
14.05.2022, 11:31, akt. 11:50

Żubr ma to w nosie - felieton Miłki Malzahn
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok