Radio Białystok | Felieton | Łaskawi dla człowieka Palikota - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Łaskawi dla człowieka Palikota - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

27.09.2021, 13:15, akt. 13:16

Prokuratura pobiła kolejny rekord świata. Śledztwo w sprawie sfałszowania podpisów pod wnioskiem o referendum dotyczącym likwidacji augustowskiej straży miejskiej trwało - uwaga - 7 lat! Jeżeli tego typu sprawa ciągnie się tak długo, to okoliczności wypadku drogowego spokojnie można wyjaśniać przez minimum 10 lat, a zabójstwa przez 15. I mieć czyste sumienie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Łaskawi dla człowieka Palikota - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Równie intrygujące jest też rozstrzygnięcie. Ale po kolei.

Czy ktoś jeszcze pamięta Twój Ruch, czyli ugrupowanie Janusza Palikota? To była - jak niektórzy twierdzili - taka przybudówka Platformy Obywatelskiej, która miała zapewnić jej lewicowy elektorat. Palikot stał się w pewnym sensie prekursorem tego, co dzisiaj dzieje się na polskiej scenie politycznej, czyli wprowadzania do języka publicznego obraźliwych sformułowań i mało parlamentarnych zachowań. Miał zaistnieć za wszelką cenę. 

W Augustowie to ugrupowanie doczekało się posła. W ramach zaistnienia za wszelką cenę wymyśliło referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej. Ale żeby referendum przeprowadzić, należało zdobyć odpowiednią liczbę podpisów. I tu nieoceniony okazał się aktywista Kamil Ż., pracujący jako technik elektroradiologii w niepublicznej przychodni. Po prostu wykradł dane ponad tysiąca osób. Żeby tego było mało, to sfałszował podpisy 24 z nich na listach o zorganizowanie referendum. 

Tymczasem prokuratura zawnioskowała o warunkowe umorzenie postępowania. I sąd to właśnie przyklepał. Jak uzasadniała sędzia, "bo wina i społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna". Ciekawe, kiedy byłaby znaczna? 

Takie wyroki, a jest też wiele podobnych, bardzo rzecz jasna "służą" obecnemu życiu publicznemu. Róbta, co chceta - chciałoby się powiedzieć. Pod warunkiem, że z PiS-u nie jesteśta.

Dobrą pointą tej historii powinna być dalsza polityczna kariera Kamila Ż. Sądzę, że wiele ugrupowań czy stowarzyszeń chętnie go przygarnie.

| red: mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Fotolia.com
14.05.2022, 11:31, akt. 11:50

Żubr ma to w nosie - felieton Miłki Malzahn
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok