Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia wygrywa z GKS-em Katowice po rzucie karnym w doliczonym czasie dogrywki [zdjęcia, wideo]

1.11.2018, 05:33, akt. 09:44

Jagiellonia Białystok awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Żółto-czerwoni wygrali z GKS-em Katowice 1:0 po golu z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Jedyną bramkę zdobył Guilherme.

GKS Katowice - Jagiellonia Białystok, fot. Joanna Szubzda

O awansie Jagiellonii Białystok zdecydowała dopiero dogrywka. Po regulaminowym czasie gry było 0:0. Taki wynik utrzymywał się również do 120. min. W ostatniej akcji w polu karnym faulowany był Karol Świderski, a o tym, że Jagiellonii należy się rzut karny zdecydowała analiza systemu VAR.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Guilherme i pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Barana. Było to dokładnie w 126. min. spotkania. Od razu po celnym strzale sędzia zakończył mecz i piłkarze Jagi mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

- Mieliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale brakowało nam skuteczności. Świetny mecz rozegrał bramkarz rywali - powiedział trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot po meczu. - Nie mogę mieć do swoich piłkarzy pretensji o grę. Teraz musimy się zregenerować przed kolejnym meczem ligowym - dodał Mamrot.

Jaga męczyła się z GKS-em

Jagiellonia - wicelider ekstraklasy - była "murowanym" faworytem starcia z zamykającym tabelę 1.ligi GKS. Co prawda na stadionie nieśmiało wspominano ostatni mecz tych drużyn w Katowicach, zakończony wygraną gospodarzy 7:1, tyle, że tamten ligowy pojedynek został rozegrany 1 maja 1993 roku.

Goście mogli i powinni w środę wygrać po 90 minutach, potem po dogrywce, gdyby nie bramkarz GKS Krzysztof Baran, który bronił wszystko, a raz uratował go słupek. Katowiczanie mieli jedną, ale za to "dwustuprocentową", sytuację.

W 51. minucie mogło być 1:0 Pomylił się bramkarz "Jagi" Grzegorz Sandomierski i w efekcie w idealnej sytuacji znalazł się Adrian Błąd. Zawodnik GKS spudłował z 10 metrów.

Doliczony czas dogrywki i gol Jagi

W doliczonym czasie dogrywki doszło w polu karnym do starcia Wojciecha Lisowskiego (GKS) z Karolem Świderskim. Sędzia początkowo ukarał zawodnika gości żółtą kartką za symulowanie faulu, jednak po analizie wideo podyktował "jedenastkę" dla przyjezdnych, zamienioną na gola przez Guilherme.

"Mój zespół pokazał dziś wolę walki, determinację, ale i dobrą organizację gry. Z rezultatu oczywiście nie mogę być zadowolony, ale jeśli tak będziemy pracować - wyniki przyjdą" - ocenił szkoleniowiec GKS Dariusz Dudek. Przyznał, że dogrywka go nie ucieszyła.

"Wolałbym szybciej rzuty karne. A tak mamy za sobą 120 minut ciężkiej pracy i za trzy dni ważny wyjazdowy mecz z Bytovią. Dziękuję kibicom za wsparcie, bo wiadomo, ze kiedy się przegrywa mecz za meczem, sytuacja jest trudna" - dodał.

Żółto-czerwoni w poprzedniej rundzie Pucharu Polski wygrali z Lechią Dzierżoniów 1:0 po golu Karola Świderskiego. Z kolei GKS, pomimo wielkich problemów w 1. lidze, w poprzedniej rundzie Pucharu Polski wyeliminował ekstraklasową Pogoń Szczecin.

źródło: PAP | red: wsz, maj, rbon, zmj

Około 20 tysięcy złotych mogą wynieść straty po zniszczeniach, jakich dokonali na Stadionie Miejskim w Białymstoku kibice Legii Warszawa. Szkody są wciąż szacowane.

Hit piłkarskiej ekstraklasy na remis - Legia wyrównuje pod koniec meczu z Jagiellonią [zdjęcia, wideo]

26.10.2018, 06:54

W Białymstoku podział punktów w piątkowym (26.10) meczu wicemistrza kraju z mistrzem. Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (1:0) z Legią Warszawa. Jagiellonia na razie zachowała pozycję lidera piłkarskiej ekstraklasy.

Jaga wygrywa z Pogonią po golach Frankowskiego i Runje [zdjęcia]

21.10.2018, 06:42

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Dzięki wygranej, żółto-czerwoni objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Jagiellonia Białystok zdobyła jeden punkt w meczu z Koroną i już nie jest liderem [zdjęcia, wideo]

7.10.2018, 08:12

Jagiellonia Białystok zdobyła jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce. W niedzielnym (7.10) meczu piłkarskiej ekstraklasy zremisowała 1:1.

Skromna wygrana z 3-ligowcem - Jagiellonia awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski

26.09.2018, 06:04

Jagiellonia Białystok awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu żółto-czerwoni wygrali 1:0 z Lechią Dzierżoniów.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20