Radio Białystok | Galerie | Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książek i Festiwalu "Na pograniczu kultur" w Białymstoku [zdjęcia]

Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książek i Festiwalu "Na pograniczu kultur" w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

13.04.2019, 07:34, akt. 22:19

Chris Carter, Marcin Wicha, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Jacek Hugo-Bader, Jerzy Bralczyk - m.in. tych autorów spotkamy w tym roku na Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku.

Spotkanie z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i psychologiem Lucyną Kirwil, fot. Sylwia Krassowska
Spotkanie z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i psychologiem Lucyną Kirwil, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Dorota Sokołowska rozmawia z blogerami piszącymi o książkach | Pobierz plik.


0:00
0:00
Uczta dla moli książkowych - trwa 2 dzień Międzynarodowych Targów Książek w Operze i Filharmonii Podlaskiej - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Zofia Piłasiewicz o swojej nowej książce "Gruzja. W pół drogi do nieba" w rozmowie z Dorotą Sokołowską | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na stoiskach blisko stu wydawnictw możemy kupić tysiące tytułów i to często z dużymi rabatami. W sobotę (13.04) o 11:00 spotkanie z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i psychologiem Lucyną Kirwil wokół książki "Pokochawszy. O miłości w języku". 

O 12:30 rozpocznie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem, dziennikarzem, reportażystą, felietonistą, natomiast o 14:00 gościem targów będzie Marcin Wicha, grafik, eseista, laureat Nagrody Literackiej Nike za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".

O 15:30 rozpocznie się spotkanie z Pawłem Smoleńskim, dziennikarzem, reporterem, publicystą, autorem m.in. książek "Irak", "Syrop z piołunu", "Wnuki Jozuego".

A o 16:00 zaplanowano spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, dziennikarzem, pisarzem, autorem cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce.


Spotkania z twórcami z Podlaskiego

Można będzie spotkać się o godzinie 11:00 z Zofią Piłasiewicz, psychologiem, podróżnikiem, autorką książek "Gruzja. W pół drogi do nieba"," Podróż", a o 13:00 z prof. Adamem Czesławem Dobrońskim i Markiem Gajewskim wokół książki "Białystok 1920". O 14:00 z Anną Romaniuk wokół książki "Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia".

Będzie też można porozmawiać z Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskimi, fotografami przyrody, autorami zdjęć do albumu "Biebrza". O 15:00 rozpocznie się spotkanie z Arturem Urbanowiczem, autorem książek: "Gałęziste", "Grzesznik","Inkub".


Niedziela z książką

Niedziela (14.04) na targach to spotkanie o 11:00 z Joanną Bator, publicystką, felietonistką, pisarką, autorką m.in. książek "Piaskowa Góra", "Chmurdalia", "Ciemno, prawie noc" (Nagroda Literacka Nike 2013)

O 12:30 rozpocznie się spotkanie z Chrisem Carterem, psychologiem kryminalnym, gitarzystą rockowym, pisarzem, autorem serii książek o przygodach detektywa Roberta Huntera (m.in. "Krucyfiks", "Egzekutor", "Nocny prześladowca", "Rzeźbiarz śmierci", "Galeria umarłych").

Będzie można również spotkać autorów regionalnych. O 11:00 rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Gedroyciem, autorem m.in. książek "Piwonia, niemowa, głosy", "Piwonia odrodzona" oraz premiera tomiku poetyckiego "Bierżałowce".

A o 12:00 zaplanowano premierę książki "O życiu ze śmiertelnie poważnym humorem" Krzysztofa Szubzdy prawnika, kabareciarza, konferansjera, publicysty.| red: rbon, sk


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczta dla fanów literatury - Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal "Na pograniczu kultur" w Białymstoku [zdjęcia]

12.04.2019, 07:17

Tysiące książek, spotkania z autorami, nowości z rabatami i podpisami pisarzy. W Białymstoku rozpoczyna się trzydniowa przygoda literacka - czyli Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal "Na pograniczu kultur".


Andrzej Kalinowski

11.04.2019, 10:42

"Planowaliśmy, że zrobimy 20 dwadzieścia kilka spotkań, mamy ponad 40 spotkań z autorami i ja to nazywam szaleństwem, ale to jest dobre szaleństwo dla tych, którzy w Białymstoku chcą posłuchać, czytają książki, chcą mieć duży wybór".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok