Radio Białystok | Galerie | Piłkarze Olimpii Zambrów wywalczyli podlaski Puchar Polski [zdjęcia]

Piłkarze Olimpii Zambrów wywalczyli podlaski Puchar Polski [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat

29.05.2019, 19:01, akt. 22:03

Olimpia Zambrów zdobywcą podlaskiego Pucharu Polski w piłce nożnej. W środowym (29.05) finale rozegranym na stadionie miejskim w Białymstoku 3-ligowa Olimpia pokonała 4-ligową Warmię Grajewo 4:1.

Olimpia Zambrów - Warmia Grajewo, finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w Piłce Nożnej 2019, fot. Joanna Szubzda

Najpierw na prowadzenie w 50. minucie wyszła Warmia po niezłej kontrze i strzale Marcina Mikuckiego. Olimpia wyrównała siedem minut później po bramce Kamila Zalewskiego. W 62. minucie było już 2:1 dla Zambrowa po celnej główce Kamila Jackiewicza. Na 3:1 w 76. minucie podwyższył Zalewski, a czwartą bramkę w 84 minucie dołożył Michał Hryszko.

Do końca wynik pozostał bez zmian i to Olimpia może się cieszyć ze zdobycia podlaskiego Pucharu Polski.

Finał, po raz pierwszy w historii, został rozegrany na największym obiekcie piłkarskim w województwie - stadionie miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

| red: wsz, zmj

Jagiellonia Białystok przegrała na PGE Narodowym finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Gola dla gdańszczan strzelił Artur Sobiech.

Jagiellonia przegrała w finale Pucharu Polski [zdjęcia]

2.05.2019, 19:50

Piłkarze Lechii Gdańsk po raz drugi w historii, a pierwszy od 36 lat zdobyli Puchar Polski. W finale rozegranym w Warszawie pokonali Jagiellonię Białystok 1:0 po golu w doliczonym czasie gry Artura Sobiecha.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20