Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia wygrała nad morzem i została liderem ekstraklasy [zdjęcia]

Jagiellonia wygrała nad morzem i została liderem ekstraklasy [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

19.07.2019, 16:53, akt. 20.07.2019, 08:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok udanie rozpoczęli nowy sezon ekstraklasy. W piątkowy (19.07) wieczór pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0 (2:0). Po tym zwycięstwie objęli prowadzenie w lidze.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok, 19.07.2019, fot. Joanna Szubzda

Wróciła ekstraklasa i mecze na naszej antenie

Po wakacyjnej przerwie piłkarze wrócili na boiska ekstraklasy. Pierwszy mecz Jagiellonia Białystok grała w piątek (19.07) na wyjeździe z Arką Gdynia i pokonała ten zespół 3:0.

Dwa gole Jagiellonii w pierwszej połowie

W inauguracyjnym meczu sezonu 2019/2020 piłkarskiej ekstraklasy Arka Gdynia przegrała w piątek na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:3 (0:2). Bramkę i asystę zanotował Jesus Imaz, ale autorem pierwszego trafienia w rozgrywkach był 18-letni Bartosz Bida.

Jagiellonia nie forsowała w tym potkaniu specjalnie tempa, ale i tak odniosła bezproblemowe zwycięstwo. Z kolei gospodarze, zwłaszcza w pierwszej połowie, popełniali kardynalne błędy w defensywie i po 45 minutach powinni przegrywać wyżej niż 0:2.

W Arce z nowych zawodników po raz pierwszy zagrali Azer Busuladzic z Bośni i Hercegowiny oraz młodzieżowiec Kamil Antonik. W ekipie gości zadebiutowali bramkarz Damian Węglarz oraz Czech Tomas Prikryl, Serb Ognjen Mudrinski i młodzieżowiec Bartosz Bida.

I właśnie ten ostatni zdobył pierwszą w tym sezonie bramkę. W 6. minucie dynamiczną akcją prawą stroną popisał się Imaz, a wracający z wypożyczenia do Wigier Suwałki 18-letni lewy pomocnik z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

W 18. minucie było już 2:0 dla Jagi. Drugi gol padł w podobnych okolicznościach, a tym razem Imaz wykorzystał dokładne podanie Prikryla. Pozostawiony bez opieki Hiszpan spokojnie przyjął piłkę i bez problemów pokonał golkipera rywali. 180 sekund później Imaz mógł strzelić trzeciego gola, ale uderzył za lekko i Pavels Steinbors złapał piłkę.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Bida powinien zdobyć swoja drugą bramkę, jednak tym razem po świetnym zagraniu Prikryla skiksował.

Jeden gol Tarasa w drugiej połowie

W przerwie trener gospodarzy Jacek Zieliński przeprowadził dwie zmiany - na murawie pojawili się Michał Nalepa i Mateusz Młyński, a opuścili ją bezproduktywni Goran Cvijanovic i Aleksandyr Kolew. Gdynianie mieli optyczną przewagę, ale nie zdołali odrobić strat. Najbliższy szczęścia był w 65. minucie Antonik, który trafił z dystansu w poprzeczkę.

Pod koniec meczu Jagiellonia strzeliła trzeciego i ostatniego gola. Rzut rożny wywalczył Tomas Prikryl. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Marko Poletanovic, piłkę głową zagrał jeszcze Martin Kostal, a Taras Romanczuk uderzeniem również głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Z kolei zawodnicy z Białegostoku sprawiali wrażenia, jakby ten rezultat absolutnie ich satysfakcjonował i nie kwapili się do bardziej zadecydowanych ataków. W 80. minucie przyjezdnym udało się jednak podwyższyć prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez wprowadzonego przed chwilą Marko Poletanovica ładnym uderzeniem głową Taras Romanczuk ustalił wynik tego przeciętnego spotkania.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszłym tygodniu z beniaminkiem ekstraklasy Rakowem Częstochowa. Spotkanie w sobotę (27.07) o 20:00 na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Bida (6), 0:2 Jesus Imaz (18), 0:3 Taras Romanczuk (80-głową).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Adam Marciniak. Jagiellonia Białystok: Zoran Arsenic.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 10 101.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Kamil Antonik, Adam Deja, Azer Busuladzic (80. Rafał Siemaszko), Goran Cvijanovic (46. Michał Nalepa), Maciej Jankowski - Aleksandyr Kolew (46. Mateusz Młyński).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Zoran Arsenic, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz (77. Marko Poletanovic), Bartosz Bida (60. Patryk Klimala) - Ognjen Mudrinski (59. Martin Kostal).

źródło: PAP | red: wsz, zmj

Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

Aplikacja
dla telefonów z Androidem

Michał Ozga przedłużył kontrakt z Jagiellonią Białystok. 19-letni środkowy obrońca ma bronić żółto-czerwonych barw przez kolejne 4 lata. W minionym sezonie w ekstraklasie zagrał 1 mecz.

Wraca ekstraklasa - mecz Arki z Jagiellonią na naszej antenie

19.07.2019, 07:29

Piłkarze ekstraklasy wrócili na boiska. W piątek (19.07.) zawodnicy Jagiellonii Białystok na inaugurację rozgrywek grają na wyjeździe z Arką Gdynia. Spotkanie transmitujemy na naszej antenie. Mecz komentuje Jerzy Kułakowski.

Kibice Jagi, którym nie udało się wejść na sobotni mecz, zgłaszają się do klubu po rekompensaty

15.07.2019, 17:22

Około 500 kibiców zgłosiło się już do Jagiellonii Białystok w związku z zamieszaniem podczas ostatniego sparingu.

101. rocznica powstania 42. Pułku Piechoty w Białymstoku [zdjęcia]

14.07.2019, 07:42

Przez ówczesnych mieszkańców byli nazywani "Dziećmi Białegostoku". W stolicy województwa uczczono pamięć żołnierzy 42. Pułku Piechoty, którzy przed wojną stacjonowali w Białymstoku.

Zamieszanie przed stadionem miejskim w Białymstoku

14.07.2019, 00:01

Niektórzy zrezygnowani wrócili do domów, inni czekali przed stadionem miejskim. To kibice, którzy nie mogli obejrzeć towarzyskiego meczu Jagiellonii Białystok z Atlantasem Kłajpeda.

Jagiellonia Białystok otrzymała dofinansowanie z miasta

8.07.2019, 18:51

To pieniądze na organizację meczów i zgrupowań, wynajem boisk i sprzęt sportowych.

Wygrany sparing i prezentacja piłkarzy Jagiellonii tydzień przed startem sezonu [zdjęcia]

13.07.2019, 07:52

Jagiellonia wygrała z litewskim Atlantas Kłajpeda 3:0 (1:0) w rozegranym w sobotę (13.07) w Białymstoku meczu sparingowym. Był to piąty i ostatni sprawdzian białostockiej drużyny w trakcie przygotowań do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.