Radio Białystok | Galerie | E-sport, planszówki i strefa VR - Podlaski Festiwal Gier w Białymstoku [zdjęcia]

E-sport, planszówki i strefa VR - Podlaski Festiwal Gier w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

9.11.2019, 18:00, akt. 10.11.2019, 12:44

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących będą turnieje e-sportowe, pokój z grami planszowymi czy strefa VR. Rozpoczął się Podlaski Festiwal Gier.

Podlaski Festiwal Gier w Białymstoku - Fot. Robert Bońkowski
Podlaski Festiwal Gier w Białymstoku - Fot. Robert Bońkowski

Czy gry mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży? - relacja Roberta Bońkowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak podkreśla organizator imprezy Dariusz Sienkiewicz celem festiwalu jest popularyzacja e-sportu i edukowanie dorosłych i dzieci na temat poruszania się w wirtualnym świecie.

To kolejna edycja naszego festiwalu, ale pierwsza, w której jako cel założyliśmy sobie edukację dorosłych i dzieci. Chcemy tłumaczyć młodzieży i rodzicom jak poruszać się w wirtualnym świecie gier. Na naszym festiwalu będą również prelekcje na temat programowania oraz pokoje z grami bitewnymi i planszowymi 

- mówi Dariusz Sienkiewicz. W 5. edycji festiwalu na przybyłych rodziców z dziećmi czekać będzie specjalny pokój "Mamo, tato, zagraj ze mną" oraz strefa kibica, gdzie będzie można dopingować graczy w finałach rozgrywek e-sportowych gry League of Legends.

Przygotowana będzie specjalna sala w ramach akcji "Mamo, tato, zagraj ze mną", którą chcemy rozwijać w przyszłości. Będą tam przygotowane gry coopowe, czyli takie, w których gracze muszą współpracować, żeby osiągnąć cel. To jest świetny pomysł na to, żeby rodzic mógł przyjść z dzieckiem, spróbować jak to jest zagrać przy okazji ucząc się z dzieckiem współpracy. Miłe chwile będzie można tez spędzić grając w gry komputerowe

- mówi organizator festiwalu Dariusz Sienkiewicz. W trakcie trwania festiwalu będzie również festyn rodzinny. Na przybyłych gości czekać będzie wóz strażacki czy wata cukrowa. 

Fani gier mogą odwiedzać Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza 57 w sobotę (9.11) i w niedzielę (10.11) od 9:00 do 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej informacji o Podlaskim Festiwalu Gier znajduje się na stronie organizatorów.


| red: maj, rbon


ZOBACZ TEŻ:


Święto fanów cyfrowej rozrywki - East Games United w Białymstoku

24.11.2018, 07:06

Można wziąć udział w konkursach, obejrzeć turnieje profesjonalnych graczy i spotkać znanych youtuberów. W galerii Alfa w Białymstoku trwa East Games United - święto fanów cyfrowej rozrywki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po PodlasiuWystawa Łucji Grzeszczyk "Moje lalki", fot. Monika Kalicka
14.06.2020, 11:37, akt. 17:11

Pierwsza wystawa prac Łucji Grzeszczyk

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok