Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia nie potrafi strzelić gola - żółto-czerwoni przegrywają z Legią Warszawa [zdjęcia, wideo]

22.02.2020, 16:02, akt. 23.02.2020, 12:06

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo słabym meczu przegrali w sobotę (22.02) na wyjeździe z Legią Warszawa aż 0:4. To trzeci mecz w tym roku, w którym żółto-czerwoni na potrafili pokonać bramkarza rywali.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 22.02.2020, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia Białystok nie może zaliczyć pierwszych meczów pod wodzą nowego trenera Iwajły Petewa do udanych. Tym razem Jaga przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 0:4. W trzech tegorocznych meczach żółto-czerwoni zdobyli tylko jeden punkt, a bilans bramkowy to 0:7.

W poprzednich latach mecze Legii z Jagiellonią należały do najciekawszych w kolejce, ale w sobotę nie było żadnych emocji. Gospodarze, choć grali bez pauzującego za kartki Artura Jędrzejczyka (zastąpił go Mateusz Wieteska), nie mieli żadnych kłopotów ze słabo spisującą się w tym roku drużyną z Białegostoku.

Dwie z trzech bramek zdobył gwinejski napastnik Jose Kante, który ma już 10 trafień w sezonie. Z kolei piłkarze z Białegostoku nie strzelili w tym roku żadnej bramki - wcześniej ulegli Wiśle Kraków 0:3 i zremisowali z Koroną Kielce 0:0.

Legia szybko objęła prowadzenie

Legioniści objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Po strzale z dystansu reprezentanta Czarnogóry Marko Vesovica piłka odbiła się jeszcze od czeskiego pomocnika gości Tomasa Prikryla i wpadła do siatki.

Mimo straty gola Jagiellonia nie była w stanie zagrozić Legii, która stwarzała kolejne groźne okazje. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 30. minucie. Po dośrodkowaniu byłego zawodnika "Jagi" Litwina Arvydasa Novikovasa piłkę głowę skierował do siatki Kante.

W całej pierwszej połowie goście z Białegostoku nie oddali żadnego celnego strzału.

W przerwie bułgarski trener Jagiellonii Iwajło Petew dokonał dwóch zmian. Na boisko wszedł m.in. doskonale znany z występów w Legii Ariel Borysiuk, ale nie odmienił losów spotkania. Co z tego, że Jagiellonia grała nieco szybciej i zaczęła oddawać strzały, skoro traciła kolejne bramki.

W 57. minucie w ogromnym zamieszaniu podbramkowym na 3:0 podwyższył Kante.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu po szybkiej akcji gospodarzy wynik ustalił Tomas Pekhart. 30-letni czeski napastnik w sobotę zadebiutował w zespole z Łazienkowskiej.

Mierzący 194 cm Pekhart występował poprzednio w drugoligowym hiszpańskim Las Palmas. W kadrze narodowej Czech rozegrał 19 meczów i zdobył dwie bramki. Uczestniczył w mistrzostwach Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie.

W doliczonym czasie gry goście powinni zdobyć bramkę honorową, ale Hiszpan Jesus Imaz w doskonałej sytuacji kopnął nad poprzeczką.

Dzięki zwycięstwu nad Jagiellonią Legia pozostała liderem PKO BP Ekstraklasy. Następny mecz Jaga zagra w przyszłym tygodniu z Lechem Poznań.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Marko Vesovic (7), 2:0 Jose Kante (30-głową), 3:0 Jose Kante (57), 4:0 Tomas Pekhart (90).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Jakov Puljic, Bogdan Tiru.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 21 340.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk (77. William Remy), Mateusz Wieteska, Michał Karbownik - Paweł Wszołek (89. Mateusz Praszelik), Domagoj Antolic, Walerian Gwilia, Luquinhas, Arvydas Novikovas - Jose Kante (72. Tomas Pekhart).

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliev - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Bodvar Bodvarsson - Tomas Prikryl (46. Ariel Borysiuk), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (64. Przemysław Mystkowski) - Jakov Puljic (46. Juan Camara).

źródło: PAP | red: wsz, zmj, ary

Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

Aplikacja
dla telefonów z Androidem

Piłkarze Jagiellonii Białystok w sobotę zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Początek meczu i naszej radiowej transmisji o 17:30. Mecz komentuje Jerzy Kułakowski.

Orest Tkaczuk nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok

19.02.2020, 20:05

Orest Tkaczuk ostatnio był zawodnikiem 2. zespołu FK Ołeksandria.

Ognjen Mudrinski wypożyczony z Jagiellonii

17.02.2020, 20:48

Serbski napastnik został wypożyczony do zespołu chorwackiej ekstraklasy - HNK Gorica.

Jagiellonia na stulecie klubu stworzyła na stadionie miejskim klubową galerię sław [zdjęcia]

16.02.2020, 19:20

W ten sposób klub upamiętnił najważniejsze postaci związane z drużyną.

Makuszewski: brakowało nam luzu pod bramką [wideo]

16.02.2020, 18:30

Zawodnicy Jagiellonii Białystok w drugim tegorocznym meczu nie potrafili pokonać rywali. Po porażce z Wisłą Kraków, tym razem tylko zremisowali 0:0 z Koroną Kielce.

Petew: jestem zadowolony z gry, a nie z rezultatu [wideo]

16.02.2020, 18:09