Radio Białystok | Galerie | Jak wyglądało zamknięte przez 3 dni przejście w Ogrodnikach? [zdjęcia, wideo]

Jak wyglądało zamknięte przez 3 dni przejście w Ogrodnikach? [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

20.03.2020, 17:12, akt. 21:18

Przez kilka dni przejście w Ogrodnikach na polsko-litewskiej granicy było całkowicie zamknięte. Słychać było tylko szum wiatru i śpiew ptaków. Zdążyliśmy zrobić zdjęcia, zanim puszczono tamtędy ciężarówki.

17.03.2020, fot. Joanna Szubzda
17.03.2020, fot. Joanna Szubzda

Z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem od północy z soboty na niedzielę (14/15.03) nie można było przekraczać polsko-litewskiej granicy w Ogrodnikach. Na przejściu były wspólne patrole straży granicznej, wojsk obrony terytorialnej i policji. 
Przejście ponownie otwarto we wtorek (17.03) popołudniu. Przez trzy dni w okolicach przejścia spotkać można było jedynie funkcjonariuszy wymieniających się na służbie, a także nielicznych mieszkańców. Z powodu ograniczeń, zamknięte były również pobliskie restauracje, klientów nie mieli właściciele kantorów. Okolica wyglądała na wymarłą.

Tak było do wtorkowego popołudnia, kiedy to z powodu ogromnych kolejek tworzących się na sąsiednim przejściu w Budzisku, ponownie umożliwiono kierowcom wjazd do Polski przez Ogrodniki.

Przed wejściem Polski do strefy Schengen przejście graniczne w Ogrodnikach obsługiwało pojazdy o masie całkowitej do 7,5 tony. Od wtorku, gdy zostało ono otwarte w związku z bardzo długimi kolejkami na sąsiednim przejściu z Litwą w Budzisku, można tamtędy wjeżdżać również cięższymi pojazdami.


źródło: PAP | red: wsz, zmj

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Drogowcy przygotowują objazd od przejścia granicznego w Ogrodnikach

20.03.2020, 11:41

Utrzymana będzie zgoda na wjazd do Polski z Litwy przez przejście graniczne w Ogrodnikach ciężarówek bez ograniczeń tonażowych, ale po przekroczeniu granicy pojadą one zmienioną trasą - wynika z informacji uzyskanych w piątek (20.03) w białostockim oddziale GDDKiA.


Nadal bez ograniczeń w tonażu aut wjeżdżających do Polski przez Ogrodniki

20.03.2020, 03:41

Przedłużona została zgoda na wjazd do Polski z Litwy przez przejście graniczne w Ogrodnikach ciężarówek bez ograniczeń tonażowych - poinformowała w czwartek (20.03) wieczorem GDDKiA. Od północy miało tam obowiązywać ograniczenie do 7,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.


Nie ma już kolejek na granicy z Litwą

19.03.2020, 09:34

Udało się rozładować kolejki oczekujących na wjazd do Polski z Litwy; w czwartek rano ruch na drogowych przejściach granicznych w Budzisku i Ogrodnikach odbywał się na bieżąco - poinformował Podlaski Oddział SG.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok