Radio Białystok | Galerie | Marek Jakubiak w Białymstoku: należy wprowadzić racjonalizację podatków i prawa gospodarczego [zdjęcia]

Marek Jakubiak w Białymstoku: należy wprowadzić racjonalizację podatków i prawa gospodarczego [zdjęcia]

21.06.2020, 14:25, akt. 28.06.2020, 08:49

Państwo może być tańsze; należy wprowadzić racjonalizację podatków i prawa gospodarczego - przekonywał w niedzielę (21.06) na spotkaniu z mieszkańcami Białegostoku kandydat na prezydenta Marek Jakubiak.

Marek Jakubiak w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Marek Jakubiak w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Marek Jakubiak oceniał, że polskie prawo podatkowe jest "ewenementem na światową skalę", ponieważ - jak argumentował - kilkaset tysięcy razy rocznie urzędy skarbowe dokonują jego interpretacji. - Państwo może być tańsze, wprowadźmy mniej podatków, racjonalniej wydawajmy te podatki - przekonywał. Jak podkreślił, Federacja dla Rzeczypospolitej chce zracjonalizować podatki i prawo gospodarcze.

Zdaniem Marka Jakubiaka, interpretacje prawa podatkowego dokonywane są instytucjonalnie.

Chcieliśmy, jako Federacja w miejsce zlikwidowania CIT-u wprowadzić podatek przychodowy. To jest tak proste i banalne (...) 100 zł zarobiłem, 1 zł oddałem, jestem rozliczony

- przekonywał. - Dziś taki podatek istnieje, on jest płacony w sposób ryczałtowy przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą - dodał.

Marek Jakubiak wskazywał, że polskie prawo podatkowe jest tak skonstruowane, że "robi z Polaków oszustów przez brak interpretacji, bądź zdecydowanych postaw mówiących, co jest złe, a co dobre".

Przekonywał, że Federacja chce wnieść do polskiej gospodarki "ożywcze powietrze, a nie tylko rozdawać".

Marek Jakubiak powiedział, że bulwersuje go "populizm" płynący ze strony kandydatów na prezydenta, którzy nie są przedsiębiorcami, a zapowiadają rozdawanie publicznych pieniędzy. - Musicie państwo zrozumieć, że oni wydają nie swoje pieniądze. Wydają wasze pieniądze, które wcześniej zabiorą z waszej kieszeni - mówił.

źródło: PAP | red: mag, sk, lma

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalska policja zatrzymała dwie osoby po incydencie na wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego

21.06.2020, 12:06

Dwie osoby zatrzymała w niedzielę rano (21.06) policja w Suwałkach po tym, jak młody mężczyzna rzucił plastikową butelką w kierunku kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. 


Rafał Trzaskowski odwiedził województwo podlaskie [zdjęcia]

21.06.2020, 11:09

PiS chce rozstrzygać spory z przeszłości, które są dawno rozstrzygnięte, a trzeba rozwiązywać obecne problemy – mówił w niedzielę w Podlaskiem (21.06) Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydenta. Wśród tych problemów wymienił rosnące bezrobocie, służbę zdrowia i bezpieczeństwo.


Kolejni kandydaci na prezydenta RP odwiedzą woj. podlaskie

21.06.2020, 07:21

To kolejny dzień kampanii prezydenckiej w województwie podlaskim. W niedzielę (21.06) będą ją prowadzić: Szymon Hołownia, Marek Jakubiak i Rafał Trzaskowski.


Szymon Hołownia w Białymstoku: Będę prezydentem różnych Polaków, wszystkim należy się szacunek [zdjęcia]

20.06.2020, 18:37

Będę prezydentem różnych Polaków, a nie prezydentem jednej czy drugiej połowy - zadeklarował w sobotę (20.06) w Białymstoku kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Podkreślał, że wszystkim należy się szacunek, bez względu na to "skąd przychodzą, w co wierzą i co myślą".


Andrzej Duda w Podlaskiem: proszę byście mi zaufali i powierzyli prowadzenie polskich spraw [zdjęcia]

20.06.2020, 12:56

Te wybory będą decydowały o Polsce na następne lata; proszę byście mi zaufali jeszcze raz i powierzyli prowadzenie polskich spraw - mówił w sobotę (20.06) prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Grajewa. Tego dnia odwiedza także inne podlaskie miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok