Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa - na meczu znowu byli kibice [zdjęcia]

Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa - na meczu znowu byli kibice [zdjęcia]

24.06.2020, 21:48, akt. 25.06.2020, 02:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 0:0 ligowy mecz z Legią Warszawa. Był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na którym znowu byli obecni kibice na stadionie przy ul. Słonecznej.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 24.06.2020

Celnych strzałów jak na lekarstwo

W pierwszej połowie piłkarze obu zespołów nie oddali ani jednego celnego strzału, a w całym spotkaniu - w sumie cztery. Przez 20-25 minut gra toczyła się z przewagą Jagiellonii, która spokojnie organizowała atak pozycyjny, starała się szanować piłkę, próbując wciągać Legię na swoją połowę.

W tym czasie miała - jak się później okazało - najlepszą w meczu okazję, której w piątej minucie nie wykorzystał Martin Pospisil. Po akcji lewą stroną czeski pomocnik dostał piłkę niemal w punkcie "jedenastki", ale spróbował trudnego technicznie uderzenia zewnętrznym podbiciem i przestrzelił.

W 18. min po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Bogdana Tiru, ale rumuński stoper gospodarzy chyba się takiej okazji nie spodziewał i nie zdążył oddać strzału z kilku metrów.

Legia również, jeśli miała piłkę, starała się jej szybko nie pozbywać i długo konstruowała akcje, ale poza kilkoma dość groźnymi dośrodkowaniami, lepszych okazji nie stwarzała.

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony goście wyprowadzili dwie kontry, jednak zabrakło dokładności przy decydujących podaniach i obrona Jagiellonii do strzałów nie dopuściła.

Za to z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy Domagoj Antolic i Walerian Gwilia, ale ich uderzenia były niecelne.

W pierwszej połowie tempo meczu nie zachwyciło, a w drugiej tylko momentami gra była szybsza i można było odnieść wrażenie, że bezbramkowy remis pasuje obu zespołom. Nadal dłużej przy piłce utrzymywała się Jagiellonia; w Legii dość aktywny był Mateusz Cholewiak, zwłaszcza gdy po zmianie ustawienia zaczął grać jako skrzydłowy.

W 71. min. stworzył najlepszą sytuację dla swego zespołu, z piłką przy nodze wbiegł w pole karne gospodarzy, lecz jego strzał zdołał zablokować Ivan Runje. W 83. min znowu Cholewiak zagroził bramce Jagiellonii, jego strzał z bliska w tzw. krótki róg odbił jednak Damian Węglarz.

W końcówce jeszcze Bartosz Bida zakończył strzałem głową kombinacyjną akcję "Jagi", ale Radosław Majecki piłkę bez trudu wyłapał i zespoły podzieliły się punktami.

Kibice wrócili na Słoneczną

Środowy mecz był pierwszym w Białymstoku, w którym po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na stadionie znowu mogli być kibice. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, na razie możliwe jest wypełnienie "nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności". W Białymstoku to ok. 5 tys. miejsc. Kibiców w Białymstoku było jednak mniej, bo niespełna 3,5 tys.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra w niedzielę (28.06), znowu przed własną publicznością. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie Lechia Gdańsk. Początek meczu i naszej relacji o 15:00.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Jakov Puljic, Bartosz Bida, Maciej Makuszewski, Bogdan Tiru. Legia Warszawa: Bartosz Slisz, Paweł Stolarski.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 3 636.

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Jakub Wójcicki (57. Zoran Arsenic) - Maciej Makuszewski (84. Tomas Prikryl), Ariel Borysiuk (60. Jesus Imaz), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Bartosz Bida - Jakov Puljic.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolic (74. Andre Martins), Bartosz Slisz, Walerian Gwilia, Luquinhas (68. Maciej Rosołek) - Mateusz Cholewiak.

Piłkarze Jagiellonii Białystok remisują 0:0 po pierwszej połowie meczu z Legią Warszawa. Spotkanie komentujemy na naszej antenie.

Bartosz Bida: myślimy o grze w europejskich pucharach

21.06.2020, 17:28

Jagiellonia Białystok pokonała w wyjazdowym meczu Cracovię 2:1 (1:0). Gole dla żółto-czerwonych strzelili Ivan Runje i Bartosz Bida. Dzięki wygranej Jagiellonia awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Iwajło Petew: gratuluję mojej drużynie. Teraz nie możemy "odlecieć" [wideo]

21.06.2020, 17:25

Jagiellonia Białystok znowu lepsza od Cracovii - kolejna wygrana w ekstraklasie

21.06.2020, 15:38

Wiemy dokładnie, kiedy Jagiellonia zagra w grupie mistrzowskiej piłkarskiej ekstraklasy

16.06.2020, 09:54

Pierwszy mecz już w niedzielę (21.06) na wyjeździe z Cracovią, ostatni - w niedzielę, 19 lipca z Lechem w Poznaniu. Ekstraklasa S.A. podała dokładny terminarz meczów Jagiellonii Białystok w grupie mistrzowskiej.

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędy

14.06.2020, 22:32

W niedzielnym (14.06) meczu żółto-czerwoni przegrali z mistrzem Polski - Piastem Gliwice 0:2. Rywale zdobyli bramki po dwóch rzutach karnych.

Petew: z optymizmem patrzymy w przyszłość [wideo]

14.06.2020, 22:08

Jagiellonia Białystok przegrywa z Piastem Gliwice po dwóch rzutach karnych [zdjęcia]

14.06.2020, 17:10

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali szansy na doskoczenie do czołówki tabeli w ostatnim meczu rundy zasadniczej. W niedzielnym (14.06) meczu żółto-czerwoni przegrali z mistrzem Polski - Piastem Gliwice 0:2. Rywale zdobyli bramki po dwóch rzutach karnych.