Radio Białystok | Galerie | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają w Gdańsku z Treflem 0:3 [zdjęcia]

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają w Gdańsku z Treflem 0:3 [zdjęcia]

autor: Jacek Dąbrowski, Marcin Mazewski

7.11.2020, 07:17, akt. 8.11.2020, 17:35

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali w sobotę (07.11) kolejny mecz w rozgrywkach Plus Ligi. W hali ERGO Arena w Gdańsku zmierzyli się z Treflem, dla którego był to już 5 mecz w ciągu zaledwie 14 dni.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają w Gdańsku z Treflem 0:3 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Gospodarze wygrali 3:0. Kluczem do tej victorii mógł być pierwszy set, a w zasadzie jego końcówka. Gdańskie Lwy zwyciężyły w niej 36:34. To mogło podłamać gości, którzy od stanu 10:10 nie potrafili stawić czoła Treflowi w drugiej odsłonie spotkania. Próbowali w trzeciej, ale także bezskutecznie. W setach wygrali gdańszczanie: do 34, 14 i 20, a MVP został środkowy gdańszczan Pablo Crer.

Set 1

Gospodarze wychodzą w składzie: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Pablo Crer, Mateusz Mika, Bartłomiej Mordyl, Marcin Janusz, na libero Maciej Olenderek.

Ślepsk Malow Suwałki zaczyna w ustawieniu: Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Tomas Rousseaux, Łukasz Rudzewicz, Josua Tuaniga, na libero Mateusz Czunkiewicz.

Pierwszy punkt w spotkaniu dla gospodarzy zdobywa Bartłomiej Lipiński. Pablo Crer posyła piłkę z zagrywki w aut i goście także dopisują pierwsze "oczko". Wyrównany początek meczu. Rozgrywający często korzystają ze swoich środkowych. Mariusz Wlazły popisuje się asem serwisowym. Lekka przewaga po stronie gdańszczan. Biało-niebiescy popisują się serią szczelnych bloków, ale to gospodarze są wciąż na prowadzeniu 18:16. Trafia zagrywką Bartłomiej Bołądź. Zwycięzcę seta wyłania końcówka meczu, w której oglądamy jedną z dłuższych wymian zakończoną punktowym atakiem podopiecznych Michała Winiarskiego. I ta długa akcja zwiastowała przebieg ostatniego fragmentu tej partii. Gdańskie Lwy zwyciężają 36:34. Kończy serwisem Bartłomiej Lipiński. Dla pewności sędzia jeszcze bierze na siebie challenge, który potwierdza, że było boisko.

Set 2

Bartłomiej Lipiński popisuje się dwoma punktami zdobytymi po zagrywce, ale nie podłamuje to suwalczan. Odpowiadają blokiem na Mariuszu Wlazłym i atakiem ze środka Łukasza Rudzewicza. Po wyrównanym początku drugiego seta, gospodarze odskakują na trzy punkty (13:10). Mariusz Wlazły dorzuca punkt zagrywką. Ślepsk Malow zaciął się w ataku. Natomiast podopieczni Michała Winiarskiego gaszą kolejne próby blokiem. W tym elemencie bryluje Pablo Crer. Gospodarze swoje dokładają także zagrywką i pewnie wygrywają 25:14.

Set 3

Zespół z Suwałk wyraźnie podłamany poprzednim setem, chyba zbyt długo nie mogli pogodzić się rozstrzygnięciem jeszcze z pierwszej partii. Nie zwalniają tempa natomiast gospodarze, którzy kontrolują grę, mając cały czas 2-3 punkty przewagi. Do końca utrzymują koncentrację i zwyciężają do 20 i 3:0 w całym meczu. MVP spotkania wybrany Pablo Crer.

Była to trzecia z rzędu porażka suwalczan - wszystkie poniesione z drużynami z pierwszej trójki tabeli kolejno - z ZAKSĄ, Jastrzębskim Węglem i właśnie Treflem. Już w najbliższą środę (11.11) Ślepsk Malow Suwałki zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Będzin.

| red: mag, maj, rbon

Wicelider tabeli Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Ślepskiem Malow Suwałki w siatkarskiej PlusLidze 3:1.

Bez niespodzianki - siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3

31.10.2020, 08:03

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w sobotę (31.10) u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Ich rywal - to najlepsza drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi i absolutny lider tegorocznych rozgrywek.

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom

28.10.2020, 07:27

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki wygrał w środę (28.10) wieczorem z Czarnymi Radom 3:2

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa po zaciętym meczu z Vervą Warszawa 1:3

23.10.2020, 15:32

To był pierwszy od ponad miesiąca mecz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze na swoim boisku.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20