Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia Białystok przegrywa na wyjeździe z Rakowem Częstochowa [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok przegrywa na wyjeździe z Rakowem Częstochowa [zdjęcia]

13.12.2020, 00:01, akt. 14.12.2020, 00:24

Po bardzo słabym meczu Jagiellonia Białystok przegrała z Rakowem Częstochowa 2:3 (0:1) w piłkarskiej ekstraklasie. Gole dla Jagiellonii strzelili Maciej Makuszewski i już w doliczonym czasie Jesus Imaz. To już piąta z rzędu wyjazdowa porażka białostoczan.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok, 13.12.2020, fot. Joanna Szubzda

Goście atakowali od początku meczu, a pierwszą sytuację stworzyli już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania. W doskonałej okazji znalazł się David Tijanić, ale strzelił tuż obok słupka.

Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Rakowa. Piłkarze Jagiellonii mieli wielki problem z zatrzymaniem ataków gospodarzy, którzy często przebywali na połowie żółto-czerwonych. Zaangażowanie piłkarzy Rakowa opłaciło im się już w 17. min. Wówczas gola strzelił były zawodnik Jagi - Andrzej Niewulis. Kapitan Rakowa wykorzystał zagranie Tudora i pokonał bramkarza białostoczan.

Strata gola nie zmieniła nastawienia przyjezdnych, którzy przed przerwą bardzo rzadko gościli pod polem karnym rywala i nie oddali celnego strzału na bramkę Rakowa. Nadal inicjatywa należała do wicelidera.

W 38. min. Raków trafił do siatki Jagiellonii po raz drugi, lecz trafienie Igora Sapały zostało anulowane po wideoweryfikacji z powodu pozycji spalonej Frana Tudora.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Kilka minut po wznowieniu gry Raków prowadził już 2:0. Bodvarsson sfaulował w polu karnym Tijanicia i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola bardzo pewnym strzałem zamienił Petr Schwarz.

Kilka minut później gospodarze moli prowadzić już 3:0, ale świetną interwencję zaliczył Pavels Steinborsa. Bramkarz Jagi wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam ze swoim rodakiem - Gutkovskisem.

Później wreszcie odważniej zaatakowali goście, co przyniosło im gola kontaktowego. W 69. min. żólto-czerwoni zdobyli honorowe trafienie. Najpierw futbolówka po strzale Jakova Puljicia trafiła w poprzeczkę, a potem najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Maciej Makuszewski i pokonał Pindrocha.

W 74. min. Makuszewski został antybohaterem po faulu we własnym polu karnym, po którym sędzia podyktował rzut karny. Po raz drugi w tym meczu Steinborsa pokonał Petr Schwarz i Raków prowadził 3:1.

W doliczonym czasie nadzieje białostoczan na dobry wynik przedłużył Jesus Imaz, który trafił na 2:3.

Na więcej Jagiellonii nie było już stać i żółto-czerwoni przegrali z wiceliderem tabeli. To już piąta z rzędu wyjazdowa porażka podopiecznych Bogdana Zająca.

Ostatni mecz w tym roku żółto-czerwoni zagrają za tydzień (20.12) u siebie z Górnikiem Zabrze.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Andrzej Niewulis (17), 2:0 Petr Schwarz (52-karny), 2:1 Maciej Makuszewski (69), 3:1 Petr Schwarz (76-karny), 3:2 Jesus Imaz (90+3).

Żółta kartka – Raków Częstochowa: Marko Poletanovic, Patryk Kun, Fran Tudor, Petr Schwarz. Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Wdowik, Taras Romanczuk, Ariel Borysiuk.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Mecz bez udziału publiczności.

Raków Częstochowa: Branislav Pindroch - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Petr Schwarz - Fran Tudor, Igor Sapała, Marko Poletanovic, Patryk Kun - Marcin Cebula (89. Piotr Malinowski), Vladislavs Gutkovskis, David Tijanic (84. Ivan Lopez Alvarez).

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Bodvar Bodvarsson (55. Maciej Makuszewski), Bartłomiej Wdowik (46. Ariel Borysiuk) - Tomas Prikryl, Martin Pospisil (88. Fernan Lopez), Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Fedor Cernych (83. Kamil Wojtkowski) - Jakov Puljic (83. Kris Twardek).

Przedwojenna prasa nazywała go "chodzącą encyklopedią sportu". Maksymilian Ludertowicz - jeden z założycieli Jagiellonii Białystok będzie patronem ronda w pobliżu stadionu miejskiego w Białymstoku. Tak zdecydowali w poniedziałek (7.12) miejscy radni.

Piłkarska 3. liga zakończyła rundę jesienną. Jak poszło podlaskim zespołom?

6.12.2020, 20:59

Końca dobiegła runda jesienna w rozgrywkach piłkarskiej 3. ligi. Nie jest to najlepszy sezon podlaskich reprezentantów na tym szczeblu rozgrywkowym.

Zając: wygraliśmy dzięki determinacji [wideo]

5.12.2020, 17:45

Jagiellonia Białystok wygrała 4:3 (2:3) z beniaminkiem ekstraklasy Wartą Poznań. Decydującego gola, już w doliczonym czasie - z rzutu karnego strzelił Jakov Puljić. Chorwat strzelił 3 gole w tym meczu, a drugi raz w tym sezonie ustrzelił hat-tricka.

Puljić: zasłużyliśmy na zwycięstwo [wideo]

5.12.2020, 17:40

Siedem goli przy Słonecznej - Jagiellonia wygrywa z Wartą Poznań [zdjęcia]

5.12.2020, 16:57

Mystkowski: nie możemy złapać pozytywnej serii

28.11.2020, 19:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (1:1) wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem ekstraklasy - Stalą Mielec. Jedynego gola dla żółto-czerwonych strzelił Przemysław Mystkowski.

Zając: rywal nas pogrążył ostatnią bramką [wideo]

28.11.2020, 18:57