Radio Białystok | Galerie | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Wartą Zawiercie 0:3 [zdjęcia]

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Wartą Zawiercie 0:3 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski

18.12.2020, 06:52, akt. 19.12.2020, 18:45

W piątek (18.12) wieczorem w siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki podejmował Wartę Zawiercie i uległ 0:3.

Ślepsk Malow Suwałki - Warta Zawiercie, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Wartą Zawiercie 0:3 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Podopieczni Andrzeja Kowala nawiązali równą walkę w dwóch pierwszych setach, przegrywając minimalnie do 24 i 22. Trzecią partię zdominowali już goście, wygrywając do 17 i 3:0 w całym meczu. Poniżej relacja z tego spotkania.

Set 1

Gospodarze wychodzą w składzie: Waliński, Tuaniga, Sapiński, Rousseaux, Bołądź, Takvam i libero Czunkiewicz.

Warta Zawiercie rozpoczęła następująco: Malinowski, Kania, Flavio, Cavanna, Muagututia, Orczyk i libero Żurek.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa atakujący biało-niebieskich Bartłomiej Bołądź, ale kolejne cztery oczka notują zawiercianie. Ślepsk Malow odrabia straty (7:7) po ataku Marcina Walińskiego z przechodzącej piłki. Dla przyjmującego suwalczan to mecz szczególnej wagi - w poprzednim sezonie występował w ekipie "Jurajskich Rycerzy". Zawodnicy w zielonych koszulkach przejęli inicjatywę i wysforowali się na prowadzenie 19:13. W międzyczasie trener Andrzej Kowal zareagował zmianami, wprowadził Patryka Szwaradzkiego i Kacpra Gonciarza. Wchodzi także Jakub Rohnka. Gospodarze mają problemy z kończeniem akcji, ale w pewnym momencie przełamują niemoc i wyrównują. Po bloku Andreasa Takvama jest remis po 23. W grze na przewagi dwa ostatnie punkty zdobywają jednak zawiercianie - i kończą tym samym seta 26:24.

Set 2

Drugą partię znów lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 5:1. Biało-niebiescy dochodzą ich na 17:17. Serię punktów podopieczni Andrzeja Kowala zdobyli w ustawieniu z Cezarym Sapińskim na zagrywce. W końcówce seta znów do głosu doszli gracze z Zawiercia i wygrali drugą odsłonę meczu 25:22.

Set 3

Trener Andrzej Kowal zamieszał składem, ale znów to zawiercianie lepiej zaczęli seta (8:4). Świetnie funkcjonuje blok gości. Suwalczanie nie mogą wstrzelić się z zagrywką, wiele piłek ląduje w siatce, bądź poza boiskiem. Ten element natomiast leży dziś zawodnikom Warty. Jurajskim Rycerzom sprzyja także szczęście, powiększają swoją przewagę (20:13). Ostatecznie goście zwyciężają 25:17 i 3:0 w całym meczu. MVP spotkania został Garrett Muagututia.

Ślepsk Malow Suwałki z dorobkiem 23 punktów pozostaje na 6 miejscu w ligowej tabeli. Ostatni mecz w tym roku biało-niebiescy zagrają we wtorek (22.12). Do Suwałk przyjedzie Cuprum Lubin.

| red: mag, maj

W rozgrywkach PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się z Resovią Rzeszów po raz czwarty w historii i są wciąż niepokonani. Za każdym razem te starcia kończyły się wynikiem 3:1.

Siatkarze Ślepska wydali... płytę z kolędami [wideo]

7.12.2020, 08:44

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przygotowali na Mikołajki muzyczną niespodziankę dla swoich sympatyków i wydali płytę z kolędami.

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w siatkarskiej PlusLidze z AZS-em Olsztyn 1:3 [zdjęcia]

1.12.2020, 07:09

Po serii meczów na południu Polski, siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili do własnej hali i we wtorek (1.12) wieczorem zagrali z AZS-em Olsztyn.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po wyrównanym meczu, przegrywają w Katowicach z GKS-em 1:3

21.11.2020, 11:19

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili na południe Polski, by zagrać w Pluslidze z GKS-em Katowice.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20