Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia Białystok przegrywa z Wisłą Kraków w ekstremalnych warunkach pogodowych [zdjęcia]

7.02.2021, 19:22, akt. 8.02.2021, 01:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków w ekstraklasie. Gole strzelili Maciej Sadlok i Forbes. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach - przy silnym mrozie i zmrożonej murawie.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, 07.02.2021, fot. Joanna Szubzda

Fatalna pogoda w Krakowie

Piłkarze Jagiellonii Białystok grali z Wisłą Kraków w fatalnych warunkach atmosferycznych. W stolicy Małopolski zaatakowała zima. Podczas meczu było kilka stopni poniżej zera i przenikliwy wiatr zwiększający odczucie chłodu.

Fatalnie wyglądała również zmrożona i śliska murawa. W tej sytuacji trudno było o prowadzenie składnej gry, w poczynaniach obydwu zespołów było też sporo przypadku.

Mimo takich warunków, mecz rozpoczął się o czasie.

Wisła z przewagą w pierwszej połowie

Piłkarze Wisły Kraków przerwali serię czterech kolejnych porażek na swoim stadionie i w niedzielnym meczu 16. kolejki ekstraklasy pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok.

Pierwszy celny strzał już w piątej minucie oddali gospodarze. Doskonale w bramce zachował się jednak Xavier Dziekoński, który wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Forbesem. W 26. minucie ponownie na bramkę strzelał Forbes, ale piłka trafiła w słupek.

Kilka minut później Forbes znowu znalazł się w sytuacji sam na sam z Dziekońskim. Młody bramkarz Jagi znowu wyszedł obronną ręką. To była ponownie kapitalna interwencja 17-latka. Wisła miała jeszcze dwie dobre okazje. Yaw Yeboah w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka, a tuż przed przerwą Jean Carlos nie trafił w bramkę.

Goście atakowali rzadziej, ale też kilka razy mogli pokusić się o zdobycie bramki. Najbliżej tego był w 27. minucie Martin Pospisil. Po jego strzale z dystansu efektowną paradą popisał się Mateusz Lis.

Po pierwszej części meczu był remis 0:0

Początek drugiej połowy przyniósł groźny strzał Burligi na bramkę Jagiellonii. Ponownie doskonale w bramce zachował się Xavier Dziekoński, który obronił strzał byłego zawodnika żółto-czerwonych.

Chwilę później gospodarze prowadzili już 1:0. Sytuację na gola zamienił Maciej Sadlok. Zawodnik gospodarzy, po podaniu od Dawida Szota, pięknym strzałem z rogu pola karnego, znalazł wreszcie sposób na pokonanie Dziekońskiego.

W końcówce meczu sytuację bramkową wykorzystał Forbes i Wisła prowadziła już 2:0.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra w niedzielę (14.02) w Białymstoku z Legią Warszawa.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Maciej Sadlok (55), 2:0 Felicio Brown Forbes (88).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Dawid Szot. Jagiellonia Białystok: - Paweł Olszewski, Miłosz Matysik.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Dawid Szot, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Łukasz Burliga – Georgij Żukow, Patryk Plewka – Yaw Yeboah, Stefan Savic, Jean Carlos Silva (55. Żan Medved) – Felicio Brown Forbes.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Paweł Olszewski (84. Miłosz Matysik), Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bojan Nastic (73. Bartłomiej Wdowik) – Taras Romańczuk, Martin Pospisil - Maciej Makuszewski (84. Kris Twardek), Jesus Imaz, Fedor Cernych (73. Kamil Wojtkowski) - Jakov Puljic (90+1 Maciej Bortniczuk).

źródło: PAP | red: wsz, zmj, mag

Sędzia Jarosław Przybył będzie arbitrem głównym meczu Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok. Spotkanie w niedzielę (7.02) o 17:30. Transmisja na naszej antenie.

Ukrainiec Myroslaw Mazur nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

2.02.2021, 19:07

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego piłkarza. Umowę z żółto-czerwonymi" podpisał środkowy obrońca Myroslaw Mazur.

Dwóch zawodników Jagiellonii Białystok w "11" kolejki piłkarskiej ekstraklasy

2.02.2021, 17:27

Jesus Imaz i Xavier Dziekoński z Jagiellonii Białystok trafili do "11" kolejki Ekstraklasy S.A. Obaj zawodnicy byli wyróżniającymi się piłkarzami podczas wygranego meczu Jagi z Lechią Gdańsk.

Mateusz Wyjadłowski odchodzi z Jagiellonii Białystok

2.02.2021, 17:13

21-letni skrzydłowy Mateusz Wyjadłowski nie zagra już w tym sezonie w Jagiellonii Białystok. Zawodnik odchodzi do Puszczy Niepołomice, w której spędzi pół roku na wypożyczeniu.

Jesus Imaz: zaczęliśmy bardzo dobrze, druga połowa była nieco nerwowa

30.01.2021, 17:40

W sobotnim (30.01) meczu piłkarskiej ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 (1:0). Gole strzelili Jesus Imaz i Jakov Puljić.

Bogdan Zając: To było bardzo ciężko wywalczone zwycięstwo [wideo]

30.01.2021, 17:14

W sobotnim (30.01) meczu piłkarskiej ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 (1:0). Gole strzelili Jesus Imaz i Jakov Puljić. Gdańszczanie wypadli blado na tle ekipy z Białegostoku i zanotowali falstart na inaugurację rundy wiosennej.

Jagiellonia Białystok po ośmiu latach wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk [zdjęcia]

30.01.2021, 19:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 (1:0). Gole strzelili Jesus Imaz i Jakov Puljić. Ostatni raz żółto-czerwoni wygrali w Gdańsku w kwietniu... 2013 roku.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20