Radio Białystok | Galerie | W Białymstoku znów tie-break - siatkarki KS BAS-u z jednym punktem w starciu z SMS-em Szczyrk [zdjęcia, wideo]

9.10.2021, 13:04, akt. 10.10.2021, 05:24

Zawodniczki Białostockiej Akademii Siatkówki, po wygranej przed tygodniem z AZS-em AWF Warszawa, chciały pójść za ciosem i pokonać kolejnego rywala.

BAS Białystok - SMS PZPS Szczyrk, 9.10.2021, fot. Joanna Szubzda

W trzeciej kolejce podopieczne Sebastiana Grzegorka zmierzyły się w hali Zespołu Szkół Rolniczych na białostockich Dojlidach z SMS-em PZPS Szczyrk. Dla przyjezdnych był to pierwszy mecz w sezonie. Po zaciętej walce białostoczanki uległy 2:3.

W pierwszym secie inicjatywę w połowie partii przejął zespół gości i dosyć pewnie wygrał do 17. BAS przyzwyczaił już jednak kibiców, że po słabszym początku zaczyna funkcjonować jak należy w drugich odsłonach meczów. Tak było i tym razem. Podopieczne Sebastiana Grzegorka wygrały do 21.

Najwięcej emocji było w dwóch kolejnych setach, granych na przewagi. W partii trzeciej zwycięstwo wyszarpał zespół ze Szczyrku 30:28. W czwartej odsłonie 26:24 odpowiedziały gospodynie. I w drugim meczu w Białymstoku zwycięzcę wyłaniał tie-break. Lepiej tę partię rozpoczął SMS. BAS musiał odrabiać straty, co starał się czynić z lepszym, bądź gorszym skutkiem, ale ostatecznie uległ 11:15.

MVP spotkania wybrana została zawodniczka gości - środkowa Natalia Kecher.

Mimo porażki białostoczanki zainkasowały jeden cenny punkt do tabeli i mają ich już trzy w trzech meczach, a więc nieźle jak na beniaminka. Za tydzień do stolicy Podlasia przyjedzie mocny zespół z Tarnowa. Natomiast zawodniczki SMS-u już jutro zmierzą się z AZS-em AWF Warszawa.

| red: maj, zmj

Po kilkunastu latach przerwy w Białymstoku znów można zobaczyć mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet. Dziś zawodniczki KS BAS Białystok zmierzyły się z AZS AWF Warszawa w ramach drugiej serii spotkań.

Oficjalna prezentacja siatkarek BAS-u Białystok [zdjęcia]

29.09.2021, 17:44

Debiut w pierwszej lidze siatkarki białostockiego BAS-u mają już za sobą, natomiast w środę (29.09) miała miejsce oficjalna prezentacja zespołu.

Zawodniczki KS BAS-u Białystok zadebiutowały w 1. lidze siatkarek i przegrały 1:3 w Jarosławiu

25.09.2021, 13:36

Siatkarki białostockiego BAS-u zadebiutowały w sobotę (25.09) w pierwszej lidze. Beniaminek, w Jarosławiu zmierzył się z tamtejszą San Pajdą.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20