Radio Białystok | Galerie | Bez niespodzianki w Białymstoku - tarnowianki pokonują KS BAS 3:0 [zdjęcia, wideo]

autor: Marcin Mazewski

16.10.2021, 10:21, akt. 17.10.2021, 08:33

W sobotę (16.10) KS BAS Białystok zmierzył się w czwartej kolejce pierwszej ligi siatkarek z Tarnowem.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

W hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku nie było niespodzianki i po mniej więcej godzinie i dziesięciu minutach zawodniczki mogły schodzić pod prysznic.

Lider tabeli - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - nie dał większych szans i pewnie wygrał 3:0. W pierwszym secie było 25:12. W drugiej odsłonie gospodynie przez moment były w stanie nawiązać walkę z dobrze dysponowanym rywalem, ale końcówka należała już do tarnowianek - do 19. Trzecia partia to ponownie wyraźna przewaga podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza - wygrana do 13 i 3:0 w całym meczu. MVP spotkania została wybrana atakująca gości - Wiktoria Kowalska.

Tarnów kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i cały czas umacnia się na fotelu lidera - ma pięć rozegranych meczów i pięć zwycięstw - wszystkie rozstrzygał bez straty seta.

Beniaminek 1. ligi po czterech kolejkach ma 3 punkty zdobyte w meczach domowych. Za tydzień po trzech meczach granych u siebie, zagra na wyjeździe z Płomieniem Sosnowiec.

| red: maj, zmj

Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

Aplikacja
dla telefonów z Androidem

Zawodniczki Białostockiej Akademii Siatkówki, po wygranej przed tygodniem z AZS-em AWF Warszawa, chciały pójść za ciosem i pokonać kolejnego rywala.

Pięć setów i historyczne zwycięstwo siatkarek KS BAS-u w pierwszej lidze [zdjęcia, wideo]

2.10.2021, 08:20

Po kilkunastu latach przerwy w Białymstoku znów można zobaczyć mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet. Dziś zawodniczki KS BAS Białystok zmierzyły się z AZS AWF Warszawa w ramach drugiej serii spotkań.

Oficjalna prezentacja siatkarek BAS-u Białystok [zdjęcia]

29.09.2021, 17:44

Debiut w pierwszej lidze siatkarki białostockiego BAS-u mają już za sobą, natomiast w środę (29.09) miała miejsce oficjalna prezentacja zespołu.