Radio Białystok | Galerie | Prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Białegostoku i Bielska Podlaskiego [zdjęcia, wideo]

Prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Białegostoku i Bielska Podlaskiego [zdjęcia, wideo]

2.07.2022, 07:09, akt. 6.07.2022, 10:37

Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych; my chcemy Polski, która pracuje, która ma z czego żyć, która jest coraz bogatsza, coraz piękniejsza - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę (2.07) podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku. Później spotkał się z mieszkańcami Bielska Podlaskiego.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Bielska Podlaskiego - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


0:00
0:00
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Bielsku Podlaskim - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jarosław Kaczyński o strategii obronnej Polski - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jarosław Kaczyński o inflacji - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jarosław Kaczyński poruszył kwestię polityki społecznej 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazywał, że rząd PiS na politykę prospołeczną - w tym program 500 plus - wydał ponad 200 mld zł. Dodał, że w bieżącym roku jest to już ponad 60 mld zł.

- Idziemy ciągle w tej polityce do przodu. Oczywiście rozsądnie, myśląc - zaznaczył. 


  


Jarosław Kaczyński ocenił ponadto, że ta polityka zmienia los bardzo wielu polskich rodzin.

- W związku z tym inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje - podkreślił.

Jarosław Kaczyński zwrócił też uwagę, że bardzo wielu Polaków błędnie uważa, że jak się coś się gdzieś buduje, to na pewno jest to finansowane ze środków europejskich. 

- Nie proszę państwa. Ogromna większość inwestycji w Polsce jest w tej chwili z naszych polskich środków. I te inwestycje są naprawdę ogromne - mówił szef PiS.


"Jesteśmy w stanie przyznać się do błędu, ale naprawdę dużo zostało zrobione"

- Nie jesteśmy ludźmi, którzy kłamią. Jesteśmy gotowi przyznać, że nie wszystko się udało, ale naprawdę wiele w ciągu ostatnich siedmiu lat zostało zrobione dla naszej ojczyzny i Polaków - powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Białymstoku.

Jarosław Kaczyński odniósł się m.in do kwestii rosnącej inflacji. Jak ocenił "jakaś część tej inflacji to są działania Unii Europejskiej, które podwyższają ceny energii, a to się oczywiście przekłada na inne ceny". 


- Po drugie Covid-19 i nasza wielka kampania pomocy - 200 mld zł; to uratowało naprawdę ogromną liczbę zakładów i miejsc pracy, ale musiało też mieć za skutek pewną - niewielką, ale jednak - inflację. No i wreszcie główna przyczyna to "putinflacja". To jest wynik wojny i jeżeli ktoś, by chciał twierdzić, że jest inaczej, to niech się rozejrzy wokół Polski. Gdzie inflacji nie ma? Wokół Polski zazwyczaj jest wyższa niż w Polsce" - ocenił prezes PiS.Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że potrzebna jest wielka akcja rozmowy z Polakami.

- Potrzebne są te setki i tysiące spotkań, które chcemy odbyć. Polacy muszą usłyszeć prawdę, co naprawdę w ciągu ostatnich lat wydarzyło się w naszym kraju, a wydarzyło się naprawdę wiele - mówił.


Jarosław Kaczyński: będziemy państwem, które bardzo trudno zaatakować

- Po zakończeniu wielkiego programu zbrojeń będziemy państwem, które bardzo trudno zaatakować. Zakupy broni pozwolą nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale także podnieść nasz status w stosunku do innych państw - powiedział prezes PiS.

Podczas spotkania w Białymstoku Jarosław Kaczyński był pytany czy planowane jest powołanie nowej dywizji wojska w województwie podlaskim.

- My chcemy rozbudować naszą armię do sześciu dywizji, ale takich pełnych - czterobrygadowych, bo teraz poza jedną są trzybrygadowe. Każda brygada cztery bataliony, nie trzy jak jest dzisiaj. To będzie o wiele większe zwiększenie, niż by się wydawało - mówił lider PiS.Jak dodał Jarosław Kaczyński, oddziały te zostaną wsparte "naprawdę potężną i precyzyjną artylerią, bo dzisiaj na froncie widać, że to jest podstawowa kwestia". Przypomniał też o zamiarze zakupu 500 wyrzutni rakietowych HIMARS.


- Mamy ogromne plany i bądźcie pewni, że ta część Polski będzie odpowiednio zabezpieczona. Z pewnością po zakończeniu tego projektu będziemy państwem, na które bardzo trudno napaść; w każdym miejscu granicy będzie zdolność do obrony i to bardzo głębokiej - zwrócił się do mieszkańców.


Jarosław Kaczyński spotkał się też z mieszkańcami Bielska Podlaskiego


  


Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Bielsku Podlaskim powiedział, że poziom życia na wsi zbliża się do tego w miastach.


- Dzisiaj dochód rozporządzalny - tak to się określa w ekonomii - w przeciętnym gospodarstwie wiejskim, na jednego mieszkańca, bardzo zbliżył się do przeciętnego dochodu w mieście - zaznaczył.


Jarosław Kaczyński podkreślił, że taki cel PiS stawiało sobie "już bardzo dawno temu". Dodał, że wcale się nie zdziwi "kiedy za 2-3 lata okaże się, że na wsi i w małych miasteczkach, ten dochód jest nawet większy niż w większych miastach".

Szef PiS powiedział, że w ciągu siedmiu lat w dopłatach i programach rządowych, kwota wsparcia dla polskiej wsi "prawdopodobnie przekroczyła 100 mld zł".


- To naprawdę bardzo wielkie wsparcie dla tej części Polski, która zawsze miała powody do tego, by narzekać na zbyt małą ilość gotówki - dodał.


Jarosław Kaczyński przypomniał też programy rządowe, które w dużej mierze trafiają na wieś - 500+, dopłaty do paliw czy "suszowe".


  


Kaczyński: nie ograniczyliśmy i nie ograniczymy żadnego z programów społecznych

Mimo kryzysów, mimo covidu, mimo wojny nie ograniczyliśmy i nie ograniczymy żadnego z programów społecznych - zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas wystąpienia przypomniał, że PiS na politykę prospołeczną wydał ponad 200 mld zł, z czego w roku bieżącym już ponad 60 mld zł.


Idziemy, proszę państwa, w tych sprawach do przodu i będziemy iść. Będziemy iść w dalszym ciągu mimo kryzysów, mimo covidu, mimo wojny - żadnego z tych programów nie ograniczyliśmy i nie ograniczymy chociaż nasi konkurenci, przeciwnicy zapowiadają już tak między słowami, że będą się z nich wycofywać" - podkreślił.


Prezes PiS dodał, że rząd PiS przywrócił możliwość "jako tako choćby godnego życia bardzo wielu polskim rodzinom". "Można powiedzieć przywróciliśmy w ten sposób godność wielu Polakom, dzieciństwo wielu dzieciom. Krótko mówiąc zrobiliśmy coś bardzo dobrego i w dalszym ciągu robimy" - powiedział.

Jarosław Kaczyński zwrócił też uwagę na pomoc osobom w podeszłym wieku i osobom niepełnosprawnym.


W sprawach niepełnosprawności jest ogromny wzrost wydatków na wsparcie - do trzydziestu kilku miliardów z kilku - ocenił.


14 emerytura już na stałe?


Prezes PiS dodał, że najprawdopodobniej 14 emerytura "stanie się czymś stałym, a to oznacza, że roczny dochód będzie wzrastał".

Wymienił również "bardzo poważny" wzrost płacy minimalnej. "Płaca za godzinę już przekroczyła 20 zł, a ludziom płacono po 4, 5 zł za godzinę" - mówił Jarosław Kaczyński.


Kaczyński: złamiemy dyktaturę deweloperów, która stoi nam na przeszkodzie

Program Mieszkanie Plus się nie udał; złamiemy dyktaturę deweloperów, która stoi nam na przeszkodzie - oświadczył Jarosław Kaczyński. Dodał, że przeszkodą w budowie większej liczby mieszkań nie są możliwości techniczne, a układy, które sięgają wszędzie.

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Bielska Podlaskiego przyznał, że rządowy program mieszkanie+ się "nie udał".


- Jest w tej chwili tylko ok. 43 tys. mieszkań albo już oddanych albo w budowie. Złamiemy tę dyktaturę deweloperów, bo to ona jest na przeszkodzie - dodał.


Kaczyński podkreślił, że przeszkodą nie są "możliwości techniczne", a "wszystkie układy, które sięgają wszędzie". "Wdzierają się do władzy, parlamentu, utrudniają uchwalanie odpowiednich ustaw" - dodał, mówiąc o "układach".

Zapowiedział, że mieszkania w Polsce będą budowane "w odpowiedniej ilości". "Nie sądźcie państwo, że to jest niemożliwe" - podkreślił. Przywołał przykłady Grecji i Hiszpanii, gdzie na przełomie lat 50-tych i 60-tych, "kiedy te kraje były dużo biedniejsze niż dzisiejsza Polska" budowano "po dwanaście, czternaście mieszkań na 100 tys. mieszkańców". "To powinien być nasz cel, musimy w tym kierunku iść" - dodał.

Prezes PiS zaznaczył, że chce sprawić, aby mieszkań było "dużo więcej, żeby były dużo tańsze" i dodał "przecież te marże są ogromne". Kaczyński podkreślił, że młody człowiek musi mieć swoje mieszkanie, by móc "poważnie" myśleć o swojej "przyszłej, czy już istniejącej rodzinie".

Kaczyński zaznaczył, że w innym wypadku nie będzie rodzić się w Polsce więcej dzieci. "Chcemy by Polska się rozwijała, by trwała, by nie była narodem, który się zwija" - podkreślił.


Wydatki na armię coraz większe


- Polska musi być bardzo silnym i poważnym państwem. Naszym celem jest potężna armia; będziemy musieli wydać na nią znacznie więcej niż 3 proc. PKB - powiedział Jarosław Kaczyński.

Powiedział, że rząd PiS odrzucił "politykę wstydu i stawia na patriotyzm".


- Jak ważny jest patriotyzm pokazała sytuacja na Ukrainie - wskazał Kaczyński.


Zwrócił uwagę, że opozycja koncentruje się na dzieleniu społeczeństwa, uprawia pedagogikę wstydu, "że za wszystko jesteśmy winni i za wszystko powinniśmy przepraszać, że zbrodnie innych to są nasze zbrodnie czy przynajmniej współzbrodnie".

Kaczyński podkreślił, że "Polska jest piękną panną i ma potężny posag, tylko trzeba tą urodę i ten posag odpowiednio wyeksponować". I jak oświadczył, "my to chcemy zrobić".

Szef PiS zaapelował do Polaków, żeby podejmując decyzję w najbliższych wyborach myśleli o przyszłości Polski.

Zapowiedział, że jego ugrupowanie, jeśli wygra będzie kontynuować dotychczasową politykę, "tylko pewne elementy zostaną wzmocnione - przede wszystkim armia, bo rzeczywistość pokazała, że dziś jest to bardzo ważne". "Myśmy nigdy nie uwierzyli w żaden +koniec historii+, w bajkę, że nie ma państw, nie ma narodów, wszystko się zjednoczy, kapitał nie ma państwa" - powiedział Kaczyński.

Jak podkreślił, "naszym celem jest armia naprawdę potężna i to nas będzie kosztowało".


- My będziemy musieli wydać znacznie więcej niż 3 proc. PKB. Musimy mieć armię, która zapewni nam pokój, bo jak mówi łacińskie przysłowie, +jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny+ - powiedział szef PiS.


Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzi w tym roku 94 okręgi partyjne.

| red: sk, mark, zmj, wsz

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pełnomocnicy okręgowi PiS z Podlaskiego odebrali nominacje

30.06.2022, 18:34

Wygrana w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych to główny cel jaki przed sobą stawiają nowi pełnomocnicy okręgów PiS w Podlaskiem. W Warszawie nominacje na pełnomocników w czwartek (30.06) odebrali marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Jacek Bogucki.


Komitet Polityczny PiS powołał nowych pełnomocników regionalnych i opiekunów województw

28.06.2022, 19:04

Będą nadzorować zmiany w lokalnych strukturach i współpracować z pełnomocnikami okręgowymi. Komitet Polityczny PiS zaakceptował we wtorek (28.06) nową strukturę okręgową partii i powołał 16 "opiekunów województw".


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w pikniku rodzinnym w Supraślu [zdjęcia]

27.06.2022, 20:02

Nasz rząd stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo, w centrum zawsze stawia rodzinę - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w poniedziałek (27.06) w Supraślu koło Białegostoku wzięła udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez gminę Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.


Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu, nowym wicepremierem - szef MON Mariusz Błaszczak

21.06.2022, 07:52

Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację - oświadczył w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak - dodał.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok