Radio Białystok | Galerie | "Dagadana" na Podlaskiej Oktawie Kultur [zdjęcia]

"Dagadana" na Podlaskiej Oktawie Kultur [zdjęcia]

24.07.2022, 09:09, akt. 10:02

Koncert grupy "Dagadana" zachwycił publiczność na Rynku Kościuszki.

"Dagadana" na Podlaskiej Oktawie Kultur, fot. Monika Kalicka
"Dagadana" na Podlaskiej Oktawie Kultur, fot. Monika Kalicka

Podlaska Oktawa Kultur to jedna z największych imprez promujących muzykę folkową i folklorystyczną. Nawiązuje do wielokulturowości regionu. Motywem przewodnim w tym roku jest akcent ukraiński. 

Łączący polskie i ukraińskie elementy kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music zespół "Dagadana" świetnie pokazał, jak wiele wspólnego mają ze sobą oba narody.

Zespół tworzy czworo muzyków: Daga Gregorowicz (wokal, elektronika, perkusjonalia), Dana Vynnytska (wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal) oraz pochodzący z Sejn Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja, perkusjonalia, wokal), który swoje muzyczne pasje i umiejętności rozwijał w ośrodku "Pogranicze-sztuk, kultur, narodów" i w Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. 


| red: mak


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mikołaj Pospieszalski i Daga Gregorowicz

23.07.2022, 15:25

- Artysta, który nie reaguje na zło jest chyba odłączony od rzeczywistości. Ukraina jest nam niezwykle bliska sercu - mówią Daga Gregorowicz i Mikołaj Pospieszalski z zespołu DAGADANA.


Podlaska Oktawa Kultur - uczta dla fanów muzyki i tańców ludowych [zdjęcia, wideo]

24.07.2022, 09:00

Festiwal Podlaska Oktawa Kultur organizuje Podlaski Instytut Kultury; to jedna z największych imprez promujących muzykę folkową i folklorystyczną w tej części kraju. Nawiązuje do wielokulturowości regionu. Motywem przewodnim w tym roku będzie akcent ukraiński.


Dwa podlaskie festiwale z muzyką folkową/tradycyjną w tym samym czasie

17.07.2022, 10:39

Czy powinniśmy się już przyzwyczaić, że dwa największe podlaskie festiwale z muzyką folkową/tradycyjną odbywają się w tym samym czasie?


Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur !pod powierzchnią!

22.06.2022, 22:40

2 największe podlaskie festiwale z muzyką folkową/tradycyjną będą ponownie rywalizować o naszą uwagę w tym samym czasie :) Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur.
Podlaski Instytut Kultury odkrył już karty tegorocznego programu Oktawy (21-24.07/Białystok i 8 miejscowości) opowiada o nim Dariusz Kryszpiniuk !pod powierzchnią!, a kto zagra w Czeremsze (22-24.07)? Szerzej drzwi na to wiejskie podwórze otwierają Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk z Czeremszyna - "Podlaskiej Hodowli Muzyki Żywej"


Perkusista Bartosz Nazaruk !pod powierzchnią! w cyklu "Swojacy far away"

7.04.2021, 11:24

Jak żyją podlascy muzycy, którzy porozjeżdżali się po Polsce i świecie? W jakich zespołach/projektach/inicjatywach grają/śpiewają? Jak "odzywa się" w nich miejsce pochodzenia? Andrzej Bajguz zaprasza na nowy cykl "Swojacy far away" !pod powierzchnią!

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok