Radio Białystok | Galerie | Porażka siatkarek KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze z Płomieniem Sosnowiec 0:3 [zdjęcia, wideo]

14.01.2023, 20:14, akt. 23:04

W 14 kolejce pierwszej ligi siatkarek KS BAS Białystok podejmował trzecią drużynę rozgrywek - Płomień Sosnowiec. Gospodynie uległy przyjezdnym 0:3.

BAS Białystok - Płomień Sosnowiec, 14.01.2023, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Podsumowanie siatkarskiego weekendu - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Siatkarki BAS-u przystępowały do tego spotkania po dwóch udanych meczach w nowym roku. Przed tygodniem pokonały Energetyka Poznań 3:0, a następnego dnia SMS Szczyrk 3:2. Twierdza Białystok padła w trzecim ligowym meczu w 2023 roku. Płomień to trzecia drużyna rozgrywek, ale dobra postawa białostoczanek w poprzednich spotkaniach sprawiła, że kibice liczyli na zwycięstwo.

Trybuny hali Zespołu Szkół Rolniczych wypełniły się niemal w całości, dodatkowo do Białegostoku przyjechała kilkunastoosobowa grupa kibiców Płomienia.

Pierwszy set zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie od prowadzenia 5:0, ale zespół z Sosnowca szybko zniwelował straty, dalej oglądaliśmy wyrównaną grę. Set rozstrzygnął się w samej końcówce i na przewagi wygrał Płomień 27:25.

W drugiej partii przyjezdne zaczęły odjeżdżać z punktami od połowy seta i gładko wygrały tę odsłonę meczu do 14, a kluczem do tego były niesamowicie trudne do przyjęcia zagrywki.

Trzeci set przebiegał podobnie do poprzedniego, a więc wyrównany początek i przejęcie kontroli nad spotkaniem w połowie partii, wciąż przy świetnej postawie w polu serwisowym gości - 25:17.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą Płomienia Sosnowiec Ksenię Kurierovą.

BAS kolejny mecz rozegra ponownie przed własną publicznością 28 stycznia. Do Białegostoku przyjadą wówczas Karpaty Krosno.

| red: maj, zmj

Dzień po ważnej wygranej z Energetykiem Poznań 3:0, siatkarki KS BAS-u rozegrały kolejny mecz w pierwszej lidze i pokonały SMS Szczyrk 3:2.

Siatkarki KS BAS-u Białystok zagrały świetne spotkanie i pokonały wicelidera pierwszej ligi 3:0 [zdjęcia, wideo]

7.01.2023, 19:45

Siatkarki KS BAS-u Białystok sprawiły dużą niespodziankę, pokonując w pierwszym meczu w nowym roku wicelidera pierwszej ligi - Energetyka Poznań 3:0.