Radio Białystok | Gość | Przemysław Sieńko - artysta
- Forma moich prac jest mega abstrakcyjna, stąd tytuł wystawy "Niesubordynowane rysy". Miałem na myśli wymknięcie się pewnym ramom, wolność, swawolę.
Barwy, dynamiczne linie i abstrakcyjne szkice, łączące ze sobą wielowarstwowe elementy to jest to, co na pierwszy rzut oka przyciąga w pracach Przemysława Sieńki - wystawę "Niesubordynowane rysy" można oglądać od piątku w Galerii i Restauracji Kwestia Czasu przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 w Białymstoku. Wernisaż o 20:00. Wystawa potrwa do 28 czerwca.
W pracach Sieńki widać połączenie żywych i oderwanych od rzeczywistości kolorów, a także mrocznych interpretacji świata zastanego lub świata z przyszłości. Najczęściej nie przedstawiają one określonej, zindywidualizowanej postaci ludzkiej. Są zbliżone do niezdyscyplinowanych rys, z pośród których Sieńko "tka" swoją artystyczną wizję.
Warto zwrócić uwagę na rysunki przedstawiające twarze, które są docelowym obiektem zainteresowania twórcy - są zniekształcane, oszpecane, albo upiększone. Improwizacja zdaje się być dla niego inspiracją do dalszych poszukiwań w sztuce, dlatego hasło "Niesubordynowane" stało się jednocześnie szyldem wystawy i tytułem tej serii prac.
Przemysław PRAKTIS Sieńko (ur. w roku 1989 w Białymstoku)
Zajmuję się rysunkiem, ilustracją, malarstwem, streetartem. Swój warsztat rozwijał wiele lat samodzielnie, zasięgając różnorodnych technik i tematów. W 2016 r. uczęszczał na rysunek do Grzegorza Radziewicza. W 2017 r. odbył staż w szkole artystycznej Chapito w Lizbonie.
Autorskie dzieła mieszają w sobie abstrakcje, futuryzm, komiks a niekiedy realizm. Inspiracją są przeważnie ludzkie twarze, które odzwierciedla za pomocą cienkopisów kreślarskich, markerów, farb, tuszu itp. Dobór kolorów w pracach jest charakterystyczny i właściwy dla artysty.
W swoim dorobku ma 4 albumy muzyczne z gatunku rap, dziesiątki feauturingów. Był członkiem białostockiej formacji Alu Bambu Pikczu.