Radio Białystok | Gość | Agnieszka Romaszewska-Guzy [wideo] - redaktor naczelna Telewizji Biełsat

Agnieszka Romaszewska-Guzy [wideo]

redaktor naczelna Telewizji Biełsat

15.04.2019, 07:49, akt. 09:29

- Rosja nie musi wkraczać na Białoruś. Wystarczy, że będą rynkowe ceny światowe na surowce energetyczne, do tego zamknie się rynki zbytu i granice wobec białoruskich towarów rolno-spożywczych. I tak trzy do pięciu miesięcy i Białoruś już będzie leżeć.

Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska
Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Z Agnieszką Romaszewską-Guzy rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W ubiegłym tygodniu białoruska milicja zarekwirowała sprzęt komputerowy Telewizji Biełsat. Po dwóch dniach zwróciła go. O tych wydarzeniach i o sytuacji na Białorusi z redaktor naczelną Biełsatu Agnieszką Romaszewską-Guzy rozmawia Lech Pilarski.
Lech Pilarski: Oddali sprzęt?


Agnieszka Romaszewska-Guzy: No właśnie oddali. Bardzo nas to zdziwiło, bo był to pierwszy taki przypadek, kiedy w zasadzie w ciągu dwóch dni od przeprowadzonej w naszym biurze, nieformalnym biurze, rewizji oddano nam cały zabrany sprzęt.


To nie była tylko rewizja, zabrano również sprzęt.


To było przeszukanie, co jest o tyle dziwne, że ta służba miała się rzekomo zajmować zniesławieniem, którego mieliśmy się dopuścić prawie rok temu. Ale co do tego miałoby mieć przeszukanie w naszych wszystkich komputerach, to nie wiadomo.

W każdym razie rano weszli do naszego biura, zabrali komputery, przy czym dwa montażowe, co było dużą stratą. Nie było za bardzo jasne, do czego ma to im służyć, dlatego że sprawa jest dosyć jasna. Na naszej stronie znalazł się pomyłkowo tekst, który był brudnopisem. I on był parę godzin, został zdjęty. Przeprosiliśmy za to, wszystko prostowaliśmy. Nie wiadomo, czego jeszcze tu szukać. Tekst jest znany, wiadomo, o co chodzi. Niemniej to się odbyło.

Myśmy uważali, że to jest taki pretekst do represji w stosunku do Biełsatu.


Z jakiego powodu nastąpił ów atak na Biełsat?


No właśnie trudno do końca powiedzieć. Ostatnio rzeczywiście było takie zaostrzenie, chociażby związane na przykład z likwidacją krzyży w Kuropatach, na miejscu masowej mogiły - nie wiem ilu, ale w każdym razie wielu tysięcy ludzi.


Niektórzy mówią nawet o setkach tysięcy.


Tak, mówi się, że nawet do 250 tys. ludzi zostało zamordowanych w czasach stalinowskich tuż pod Mińskiem, właściwie przy obwodnicy Mińska. I tam na części stoją krzyże, już ich nie zabierają. Natomiast prawdopodobnie ta nekropolia była znacznie większa i ludzie zupełnie samorzutnie stawiali tam krzyże. I te wszystkie krzyże zostały usunięte - najpierw drewniane, teraz jeszcze metalowe.

W każdym razie to można by związać, również i te represje w stosunku do nas. Natomiast w momencie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zaostrzają się represje i że coś takiego jest robione, to nie wiadomo, dlaczego po dwóch dniach zwracany jest sprzęt. Bo można uznać, że w takiej sytuacji władza, nawet gdyby miał zwrócić ten sprzęt, to mogłaby go sobie potrzymać, utrudniając nam pracę.


Zastanawiam się nad przyczynami uderzenia w Biełsat, bo kampanie polityczne, te zasadnicze, zgodnie z prawem będą dopiero w przyszłym roku. Myślę o wyborach parlamentarnych i wyborach prezydenckich.


No nie jest o końca jasne, czy to w przyszłym. Natomiast jeżeli już to nawet końcówka tego bieżącego. A to jeszcze wiele miesięcy.


Zgodnie ze schematem działania w tego rodzaju państwach, jak zbliżają się jakieś ważne wybory, to szuka się zewnętrznego przeciwnika, uderza się w niezależne dziennikarstwo i tak dalej.


Tak. I to rzeczywiście było. Taki wzorzec można zaobserwować. Myśmy to zresztą z tym wiązali. Natomiast moim zdaniem widać bardzo taką dziwną niesterowność w tej polityce w tej chwili. Myśmy już nieraz doświadczyli zaostrzenia, przy czym to jest takie zaostrzenie, które się na przemian zmienia w rozluźnienie, że tak powiem. Także bardzo trudno powiedzieć, o co chodzi.

W tej chwili, z tego, co wiem, były również dosyć poważne represje stosunku do Związku Polaków. Andżelika Borys zresztą ma w najbliższy czwartek mieć sprawę sądową administracyjną za zorganizowanie tak zwanego niesankcjonowanego mitingu, czyli zgromadzenia niezgodnego z prawem, niezgłoszonego. Tu chodzi o Kaziuki, które organizowała zresztą na wewnętrznym podwórzu budynku. Za to miałaby być sądzona.

A nie tak dawno przesłuchiwanych było trzech nauczycieli, którzy są na Białorusi w związku z oficjalną umową międzypaństwową. Także wyjaśnić, o co tu w tym wszystkim chodzi i dlaczego to jest robione, jest bardzo trudno. Z drugiej strony właśnie jak widać władze w momencie, kiedy następuje jakaś reakcja Zachodu, gwałtownie wycofują. Widać wyraźnie, że jest niestabilność całej tej sytuacji.


To co może być pod skórą?


Mnie się wydaje, że pod skórą jest tutaj niestety oddech Władimira Putina na plecach Łukaszenki. I to działa w dwie strony. To znaczy z jednej strony zaostrzenie, umocnienie swojej władzy, pokazanie, że nad wszystkim świetnie panuję. I również rosyjskim przyjaciołom pokazuję, że spokojnie, nie denerwujcie się, ja tu opanuję sytuację.

Natomiast z drugiej strony w momencie, kiedy Rosjanie, a to się właśnie ostatnio zdarzyło, blokują np. eksport jabłek, w ogóle eksport towarów spożywczych rozmaitego rodzaju do Rosji, to się strasznie denerwuję, bo okazuje się, że sytuacja gospodarcza zaczyna już być naprawdę krytyczna. No więc wtedy zaczynam się uśmiechać do Zachodu, oddaję sprzęt, robię jakieś dziwne ukłony, i tak dalej.

Moim zdaniem to jest problem, który będzie się tylko pogłębiał. To są najbliższe dwa lata. Będziemy niestety żyli w ciekawych czasach na Białorusi.


Czyli to będzie jednak związane z sytuacją gospodarczą?


Tak. Między innymi też.


Z jednej strony wybory, a z drugiej trudności gospodarcze, bo przecież Białoruś poza jednym z surowców niewiele ma do zaoferowania - poza usługami, ewentualnym tranzytem i reeksportem.


No właśnie. Białoruś, trzeba sobie zdawać z tego sprawę, żyje w zasadzie z Rosji, w ogromnym stopniu żyje z Rosji. Rosja nie musi wkraczać na Białoruś. Wystarczy, że będą rynkowe ceny światowe na surowce energetyczne, ropę i gaz, nie będą one dotowane, a do tego zamknie się rynki zbytu i granice wobec białoruskich towarów rolno-spożywczych. I tak trzy do pięciu miesięcy i Białoruś już będzie leżeć. To jest po prostu całkowicie uzależniona gospodarka.


Czyli nie potrzeba więcej nacisków?


Nie będzie wiele więcej. Wystarczy to. I Łukaszenka będzie zmuszony się poddać. I rozumiem, że tu jedynym pomysłem jest, żeby dostać jakieś pieniądze z Zachodu, próbować się jakoś otworzyć na ten Zachód. Ale czy te władze są w stanie to zrobić, w ogóle mentalnie czy są w stanie? Mam poważne wątpliwości. Ale myślę, że jakieś próby, jakieś ruchy robaczkowe i konwulsyjne, rzeczywiście są.

Jeżeli nic się nie zmieni, to ta sytuacja będzie się pogarszać. Rosja będzie wstrzymywać, a to to zamykać, a to tutaj nie zgadzać się. Pierwsze rosyjskie żądanie jak wiemy w sprawie tego zjednoczenia, to po pierwsze wspólna straż graniczna, wspólna kontrola celna na granicach, co - powiedzmy sobie szczerze - byłoby dosyć dramatyczną sytuacją.

Ta sytuacja będzie obserwowana przez najbliższe dwa lata. Dla Polski jest ona szczególnie interesująca, ale z drugiej strony mało sympatyczna. Czy to się da jakoś odwrócić? Trudno powiedzieć. Na razie wygląda, że wszystko idzie w tym kierunku. Może się uda coś odwrócić, ale jak, to jeszcze nie wiem.


Przewiduje pani przyśpieszenie wyborów prezydenckich?


Rzeczywiście nie jest wykluczone, że Łukaszenka będzie chciał wzmocnić swoją władzę i już trzymać to w garści w całości, zanim się coś dalej zacznie dziać, zanim się pogorszy sytuacja gospodarcza, zanim się jeszcze coś kolejnego stanie.

Aha, warto też sobie uprzytomnić, że jest to najdłużej rządzący w tej chwili dyktator w Europie Wschodniej - 25 lat. Może zechcieć teraz wzmocnić jeszcze swój chwyt. Ale, czy on będzie wystarczający, żeby trzymać dalej Białoruś? Nie jestem pewna, czy to się będzie dalej sprawdzać.


| red: zmj
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Bartosz Szutkiewicz, fot. Monika Kalicka

Bartosz Szutkiewicz

z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
5.06.2020

176 litrów krwi i jej składników zebraliśmy przez pierwsze dwa dni wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Polskiego Radia Białystok.

prof. Jerzy Hausner, fot. J. Leśniak

prof. Jerzy Hausner

były wicepremier
5.06.2020

"Polska gospodarka będzie miała tzw. płytką recesję, czyli spadek PKB w skali roku, nie kwartału, o jakieś 2-3 % i ten spadek będzie przejściowy. Już na przełomie roku 2020/2021 gospodarka znowu wróci na ścieżkę wzrostu" - prognozuje prof. Hausner.

Krzysztof Bosak, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Bosak

kandydat Konfederacji na prezydenta RP
4.06.2020

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.


Tomasz Wasiluk, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Wasiluk

lekarz z RCKiK w Białymstoku
4.06.2020

"Podstawowa zaleta oddawania krwi to jest to czynnik, który się odnawia, dzięki temu możemy utrzymywać nasze zapasy, a dawcy mogą do nas wracać" - mówi Tomasz Wasiluk.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

polonijny dziennikarz w Grodnie
4.06.2020

"Na Białorusi nastrój społeczny jest taki, że poparcie dla Łukaszenki jest czymś, czym człowiek nie będzie się chwalił teraz. I to jest problem dla Łukaszenki" - mówi Andrzej Poczobut.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
3.06.2020

"Zbliżają się wakacje i już teraz nie mamy dobrych warunków do tego, żeby przeprowadzać intensywne akcje. Dziennie nam potrzeba 200-300 jednostek krwi" - mói szef RCKiK.


Żołnierze z 18. BPR i 1. PBOT włączyli się w akcję oddawania krwi, fot. Sylwia Krassowska

por. Krzysztof Ługowski i por. Łukasz Wilczewski

oficerowie prasowi 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego i Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2.06.2020

"Tu nie jest potrzebny rozkaz, żołnierze wiedzą, że krew jest potrzebna. Jesteśmy zawsze na posterunku, zawsze gotowi odpowiadać na apele RCKiK, będziemy robić to nadal" - mówi oficer prasowy PBOT.

Beata Pietruszka, fot. Joanna Szubzda

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty
2.06.2020

"Nie będzie tego tradycyjnego zakończenia roku szkolnego, ponieważ chodzi o to, żeby nie spotykały się duże grupy uczniów" - mówi kurator oświaty.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
1.06.2020

"Policjanci muszą bardzo dobrze przygotować się do lekcji prowadzonych w szkołach, bo dzieci są bardzo wymagające" - mówi Tomasz Krupa.


Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Marek Zagórski

minister cyfryzacji
1.06.2020

"Jeżeli widzimy jakiekolwiek zagrożenie, to po pierwsze można je zgłosić do administratora danego portalu, a jak już nie wiemy jak sobie poradzić, to zawsze można zgłosić się na policję, ale najprościej wyszukać NASK i tam zgłaszać te incydenty" - mówi minister cyfryzacji.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
29.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Jolanta Tulkis, fot. Monika Kalicka, (archiwum)

Jolanta Tulkis

rzeczniczka Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.05.2020

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie mikropożyczkami będzie aż tak wielkie, w związku z czym musieliśmy przeorganizować pracę urzędu. (...) Do opracowania mamy jeszcze około 7 tys. wniosków.


Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".

nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.


foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".

Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.

płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.


Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.

Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.

fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.


Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.


mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.

Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.


Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.

foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.

Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.


Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.

Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok