Radio Białystok | Gość | Marek Zagórski [wideo] - minister cyfryzacji

Marek Zagórski [wideo]

minister cyfryzacji

16.04.2019, 07:49, akt. 11:22

W Białymstoku powstał Samsung Inkubator. Nowe laboratorium ma wspierać start-upy związane m.in. z ochroną zdrowia, ekologią czy edukacją.

Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda
Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Z Markiem Zagórskim rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mają tam powstawać innowacyjne projekty, które będą rozwiązywać problemy współczesnego świata. Białostocki Samsung Inkubator będzie oferował przestrzeń do pracy, zaplecze technologiczne i wsparcie ekspertów. Przewidziane są także cykl szkoleń biznesowych oraz dofinansowanie i promocja startupów.

O tym przedsięwzięciu z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim rozmawia Lech Pilarski.Lech Pilarski: Czym ma być Samsung Inkubator?


Marek Zagórski: Ma to być takie miejsce, przestrzeń w zasadzie, wsparcie dla wszelkiego typu inicjatyw, które mają mieć charakter start-upów. To bardzo pojemne określenie. Generalnie wszystkich inicjatyw, firm, pomysłów, którym patronować chce Samsung. I - co jest specyficzne - mają one w pierwszej kolejności koncentrować się na wszystkich celach, które wynikają z idei zrównoważonego rozwoju. Dzieje się to we współpracy z ONZ.

Jest to bardzo unikalne, dlatego że jeżeli tego typu projekty zrodziłyby się w głowach mieszkańców województwa podlaskiego, Białegostoku, to mają dzięki temu szansę na szybką ekspansję. Z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego że mają globalnego partnera, jakim jest duża firma. Samsung ewentualnie takie rozwiązania może implementować w swoich systemach, w swoim biznesie. Ale także dlatego, że partnerem jest ONZ. To także jest istotne, dlatego że otwiera dobrą perspektywę na biznes, bo choć dotyczy celów społecznych, to one także są związane z biznesem.

Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć jeden z polskich start-upów, który właśnie idzie tą ścieżką i już można powiedzieć, że odniósł sukces. Mam nadzieję, że tą ścieżką też pójdą inne start-upy, te, które tutaj w Białymstoku spróbują po pierwsze skorzystać z tej okazji, a dwa - przede wszystkim wniosą to, co jest największą wartością, ja to zawsze podkreślam, wartością i Polski, a w szczególności tej części Polski, a w szczególności Podlasia, czyli kreatywność.

Polska w ogóle w takim rankingu Creativity Class jest sklasyfikowana na jednym z najwyższych miejsc na świecie. Mówi się, że w Polsce 33 proc. społeczeństwa to jest społeczeństwo, które plasuje się w rozumieniu tej części kreatywnej. I to jest więcej niż w Stanach Zjednoczonych na przykład. Jedno z pierwszych miejsc w Europie.

Mamy potencjał i powinniśmy go wykorzystywać. Mamy dobrze wykształconych, młodych ludzi. Mamy dobre uczelnie tu na Podlasiu. Przede wszystkim Politechnika Białostocka - w obszarze nowoczesnych technologii jest naprawdę jedną z wiodących dobrych uczelni w Polsce. W związku z tym tworzymy warunki do tego, żeby tego typu inicjatywy się rozwijały.


Aby wzmacniać to, ministerstwo również uruchamia takie działanie, które ma polegać na rejestracji wszystkich inicjatyw w tej dziedzinie po to, żeby po pierwsze wiedzieć, a po drugie usprawnić komunikację pomiędzy ewentualnymi użytkownikami a wytwórcami tego rodzaju rozwiązań.


Jest kilka takich projektów. Bo mówimy z jednej strony o mapie innowacji, z drugiej strony chociażby o projekcie GovTech, który ma za zadanie zetknąć administrację właśnie z twórcami start-upów.

Program rozwoju i wsparcia innowacji został zapoczątkowany w 2016 roku różnymi inicjatywami, między innymi taką jak Start in Poland. Pozostał cały ekosystem wsparcia, również finansowego, a także mentorskiego, co jest bardzo istotne. W pierwszej kolejności program ten koncentrował się na biznesie. Teraz w ramach GovTech proponujemy otwarcie na innowacje w administracji i wierzymy w to, że przyspieszy to proces transformacji cyfrowej, informatyzacji administracji.


E-dowód już mamy. Co dalej, jeśli chodzi o cyfrową administrację?


Ostatni rok był rokiem przełomowym, ponieważ abyśmy mogli w ogóle mówić o administracji, o usługach, z których obywatele mogą korzystać, to musi być spełnionych kilka warunków. One są trochę w ramach takiego sprzężenia zwrotnego. Najpierw musimy mieć usługi, różne - począwszy od e-PIT-ów, a skończywszy na możliwości zgłaszania narodzin dziecka. Do tego potrzebne są środki identyfikacji, czyli potrzebni są klienci. Obecnie najbardziej popularny środek identyfikacji to profil zaufany. Jak go nie mieliśmy, to korzystanie z tych usług było słabe i nie zachęcało administracji do ich rozwoju. Dzisiaj mamy prawie 3,4 mln osób, które posiadają profil zaufany. W ciągu roku to przyrost prawie 2 miliony.


Ale w porównaniu do liczby kont w bankach, jest to wciąż mało.


Jeszcze tak, ale już kont na e-PUAP mamy 5,5 mln. Stworzyliśmy taki ekosystem cyfrowej tożsamości, co jest istotne, który pozwala tak naprawdę mówić o tym, że korzystamy z cyfrowej administracji, funkcjonujemy w cyfrowym świecie w pełni legalnie i bezpiecznie. Mamy profil zaufany, mamy dowód z warstwą elektroniczną i mamy aplikację mObywatel, która jest uzupełnieniem tego wszystkiego.

Do tego dojdą z czasem środki identyfikacji elektronicznej oferowane między innymi przez banki, a więc będziemy mieć za chwilę kilkanaście milionów Polaków, którzy będą mieli swoją cyfrową tożsamość - będą rozpoznawalni, bezpieczni w cyfrowym świecie. Będą mogli podpisywać się pod wszystkimi dokumentami, bo to już jest łatwe z profilem zaufanym.

Będziemy rozwijać stronę gov.pl, która jest dzisiaj już coraz nowocześniejsza, a za miesiąc będziemy mieli jej nową odsłonę. Zachęcam do korzystania z mObywatela - od 23 kwietnia na poczcie będzie można uwierzytelnić się smartfonem, nie trzeba będzie już mieć dowodu osobistego, żeby odebrać przesyłkę poleconą.

Zatem wszystkie te działania krok po kroku, coraz szybciej zbliżają nas do tego, żebyśmy mogli powiedzieć, że mamy e-administrację na poziomie, którego nie musimy się wstydzić i która cieszy się popularnością obywateli.

Przeciętnie jeszcze kilka miesięcy temu 3 osoby na sekundę podpisywały się profilem zaufanym. Pod koniec marca, w takim szczytowym momencie, 31 osób na sekundę podpisywało jakiś dokument - 10 razy więcej. Chociażby to pokazuje dynamikę. To jest też myślę dowód na to, że usługi te są przydatne, bo inaczej nie mielibyśmy chętnych do tego, żeby z nich korzystać.


W Polsce Wschodniej zainwestowano sporo w sieci szerokopasmowego internetu, które leżą odłogiem. Czy ministerstwo ma jakiś pomysł, żeby to uaktywnić i przede wszystkim pokryć białe plamy, jeśli chodzi o szybki, szerokopasmowy dostęp do internetu na przykład w województwie podlaskim?


Ma i realizuje. W ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa realizujemy inwestycje i wspieramy te realizowane przez operatorów telekomunikacyjnych. Akurat w województwie podlaskim w części są to lokalni operatorzy, którzy otrzymali dofinansowanie na zbudowanie sieci światłowodowej, która po pierwsze musi trafić do wszystkich szkół, które jeszcze tego światłowodu nie mają, i muszą podłączyć minimalną liczbę gospodarstw domowych zgodnie z wnioskiem. I to się dzieje. W skali całego kraju projekt ten jest wart, łącznie z inwestycjami operatorów, ponad 6,6 mld zł.

Przyłączymy bezpośrednio ponad 2 miliony gospodarstw domowych. Jest taki efekt dodatkowy, który już mamy - to kolejny milion deklaracji własnych operatorów telekomunikacyjnych, więc w ciągu trzech lat 3 miliony gospodarstw domowych będą w zasięgu sieci światłowodowej, co jest bardzo istotne. Sieć OSE, czyli Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, przyłączenie wszystkich szkół, powoduje też równomierne rozłożenie tej sieci w skali całego kraju, bo dociera do wszystkich miejscowości, gdzie szkoły funkcjonują, czyli tam, gdzie mamy rzeczywiście bardzo niską gęstość zaludnienia i gdzie tak z czysto biznesowego punktu widzenia realizacja tych inwestycji nie opłacałaby się.

Natomiast jeśli chodzi o wykorzystanie tego, co było zrobione w poprzednich latach, czyli regionalnych sieci szerokopasmowych, prowadzimy rozmowy między innymi z zarządem województwa podlaskiego. Niedawno była taka inicjatywa marszałka Derehajły, żeby obniżyć stawki dla operatorów po to, żeby oni chętnie korzystali z tej infrastruktury. Prowadzimy rozmowy na temat tego, żeby te zasoby zintegrować, nie tylko w skali województwa, ale w skali całej Polski, żeby one po prostu pracowały.| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
24.11.2020

"Mamy jedyną okazję raz na 10 lat, żeby zrobić w pewien sposób inwentaryzację wsi i rolnictwa, a jest to potrzebne do tego, żeby zobaczyć jak się to rolnictwo w trakcie 10 lat zmieniło" - mówi Dorota Wyszkowska.

Marcin Smolik, Konferencja MEN na temat wyników egzaminu maturalnego 2020 w sesji głównej, źródło: www.gov.pl

Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
23.11.2020

Będzie mniej materiału do matury i egzaminu ósmoklasisty. - Mamy świadomość, że nauczanie zdalne, pomimo tego, że nauczyciele robią coraz lepszą robotę, zaangażowani są uczniowie i rodzice, nie daje tego samego, co nauczanie stacjonarne - mówi dyrektor CKE.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
20.11.2020

"Bardzo wielu młodych twórców nie może się przebić, a Niebieski Mikrofon może dać im szansę pokazania się szerszej publiczności" - mówi Artur Kosicki.


Violetta Cylwik, fot. Sylwia Krassowska

Violetta Cylwik

rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Adwokackiej w Białymstoku
20.11.2020

"Funkcjonariusz policji powinien nam podać swoje imię i nazwisko, stopień służbowy, jednostkę, w której służy i przyczynę podjętych czynności w stosunku do nas" - mówi Violetta Cylwik.

Dariusz Kuć, fot. Marcin Mazewski

dr Dariusz Kuć

lekarz z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
19.11.2020

Książka "Niedługie życie" jest zbiorem 21 wywiadów z rodzicami śmiertelnie chorych dzieci, które były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci - mówi dr Dariusz Kuć.

prof. Piotr Radziwon, fot. Marcin Mazewski

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
19.11.2020

Przeciwciała ozdrowieńców są po to, aby zneutralizować wirusa, zanim wyrządzi on poważne szkody w naszym organizmie. Osocze można oddać 28 dni po ustąpieniu objawów - tłumaczył dyrektor RCKiK w Białymstoku prof. Piotr Radziwon.


Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska

z podlaskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
18.11.2020

"Dwa lata temu zebraliśmy podczas licytacji w Radiu Białystok 7 tys. zł, rok temu około 10 tysięcy zł - słuchacze są ofiarni" - mówi Anna Kietlińska.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący struktur PiS w województwie podlaskim
18.11.2020

"Byłem zaskoczony postawą pana posła Lecha Kołakowskiego, byłem zaskoczony głosowaniem, radykalnymi wypowiedziami w mediach i ostatnim krokiem" - mówi poseł Dariusz Piontkowski.

Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski

Lech Antoni Kołakowski

poseł
17.11.2020

Dokładnie dwa miesiące temu w Sejmie głosowano nad poprawkami w ustawie o ochronie zwierząt. Konsekwencją wyłamania się grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali przeciwko tym propozycjom, było zawieszenie ich w prawach członków ugrupowania.


Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
17.11.2020

"Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy uczniów, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej" - mówi Rafał Rudnicki.

Lech Chyczewski, fot. Marcin Gliński

prof. Lech Chyczewski

rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku
16.11.2020

"Jeżeli próbek będzie bardzo dużo, to planujemy całodobową pracę" - mówi rektor WSM.

dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz, fot. Joanna Szubzda

doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

p.o. kierownika SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
13.11.2020

"Zapalenie płuc wywołane COVID-19 to nie jest choroba, która leczy się w tydzień, to jest choroba, która leczy się w miesiącach. Jeśli pacjent trafia na intensywną terapię, to wiemy, że to łóżko prędko się nie zwolni" - mówi doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
12.11.2020

"Z całą mocą i stanowczością wdrażamy przepisy, które na nas spadają. (...) Z nauką zdalną są jednak problemy, ale staramy się pomagać - będą 4 mln zł na komputery" - mówi Tadeusz Truskolaski.

Bogdan Kalicki, fot. Monika Kalicka

Bogdan Kalicki

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
10.11.2020

- Zdarzają się sytuacje, że zespoły oczekują na przyjęcie, że są odsyłane z jednego szpitala do drugiego z powodu braku miejsc, więc zdarza się, że pacjent przebywa na pokładzie ambulansu do kilku godzin. Takie sytuacje u nas też miały miejsce - mówi dyrektor.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji
9.11.2020

Jeżeli uczeń w domu nie ma warunków do tego, aby uczestniczyć w kształceniu na odległość, wówczas dyrektor szkoły zobowiązany jest do tego, aby udostępnić mu w tym celu pomieszczenia w szkole bądź nawet zorganizować naukę stacjonarną - podkreśla wiceminister.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
6.11.2020

- Niestety prognozy, które mamy na najbliższe dni, nie pokazują aż tak dużego trendu, jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby dziennych zachorowań, więc jesteśmy dość blisko przed decyzją o tzw. kwarantannie narodowej - mówi wiceminister.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
5.11.2020

- Jest bardzo wiele takich sytuacji, kiedy bagatelizujemy drobne objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, myśląc, że jest to przeziębienie, a jest to okres często największej zakaźności wirusa - podkreśla prof. Zajkowska.

Andrzej Duda, fot. Monika Kalicka

Andrzej Duda

burmistrz Kolna
5.11.2020

Zmiana metody naliczania opłat pozwoliła uszczelnić system i dzięki temu większa liczba mieszkańców będzie płaciła za wywóz śmieci - przekonuje Andrzej Duda.


foto: Monika Kalicka

prof. Izabela Kraśnicka

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
4.11.2020

- Większa część kampanii wyborczej w USA nie była dobrym prognostykiem dla Donalda Trumpa, ale końcówka należała do urzędującego prezydenta i już widać jej wpływ na wyniki - mówi prof. Izabela Kraśnicka.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
3.11.2020

- Mamy określony potencjał opieki zdrowotnej i musimy sobie w tych trudnych czasach próbować tymi dostępnymi środkami radzić. W tej chwili zmierzamy do tego, żeby ok. 35-40 proc. naszego potencjału medycznego przesunąć na walkę z Covidem - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Sebastian Wysocki

dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie
3.11.2020

Grajewski szpital nie jest gotowy na przekształcenie go w placówkę tylko dla zakażonych koronawirusem - mówi jego dyrektor Sebastian Wysocki.


foto: Monika Kalicka

sierż. szt. Katarzyna Kulesz

z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
3.11.2020

"Nie daj się zwieść". Rozpoczyna się akcja profilaktyczna "Senior dla seniora", która ma m.in. ustrzec osoby starsze przed oszustwami "na wnuczka" czy "na policjanta".

foto: Monika Kalicka

Adam Kamiński

koordynator Klastra Technologicznego Infotech
2.11.2020

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. "Jestem przekonany, że będzie dużo problemów z wdrożeniem tego trybu. Mogę zaapelować, aby dać szanse urzędnikom i jutro nie wydzwaniać do urzędów. Sądzę, że będą potrzebowały jeszcze kilku dni, żeby się przygotować".

ks. Andrzej Dębski

ks. Andrzej Dębski

rzecznik Archidiecezji Białostockiej
30.10.2020

Tegoroczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będą inne niż zwykle. W jaki sposób możemy wyrazić swoją pamięć o bliskich?


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk
30.10.2020

Polacy są już zmęczeni pandemią i chcieliby wrócić do normalnego życia, dlatego nie wszyscy przestrzegają obostrzeń - mówi prof. Jerzy Kopania.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Rzeszewska

szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem
29.10.2020

"Żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do stacjonarnej nauki".

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
28.10.2020

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
27.10.2020

- W Podlaskiem nie wszystkie szpitale mają uruchomione pełne moce (...) Nie wszystkie łóżka, które są dedykowane Covid-19, są na to przeznaczane. To jest też w dużej mierze wynik braków kadrowych - mówi prof. Flisiak.

Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.

Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.


kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
21.10.2020

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.

Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
20.10.2020

"W pierwszej kolejności myślimy o szpitalu polowym w Białymstoku. Nie chcę zdradzać konkretnej lokalizacji" - mówi wojewoda.

Marcin Kozłowski, fot. Monika Kalicka

Marcin Kozłowski

szef muzyczny Polskiego Radia Białystok
19.10.2020

Polskie Radio Białystok organizuje kolejną edycję konkursu Niebieski Mikrofon. - Chcemy jeszcze bardziej pomóc w promocji muzykom z naszego regionu - podkreśla dziennikarz Marcin Kozłowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok