Radio Białystok | Gość | Aleksandra Szczudło - poseł, prezes podlaskich struktur Solidarnej Polski

Aleksandra Szczudło

poseł, prezes podlaskich struktur Solidarnej Polski

15.09.2020, 08:20, akt. 13:11

"Jako Solidarna Polska mamy wiele swoich postulatów. [...] Między innymi jest to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, wystąpienie o reparacje od Niemiec. Tutaj bardzo ważna też jest dla nas jawność zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych" - mówiła w Radiu Białystok poseł Aleksandra Szczudło.

Aleksandra Szczudło, fot. Sylwia Krassowska
Aleksandra Szczudło, fot. Sylwia Krassowska

Z Aleksandrą Szczudło rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zarząd Okręgowy Solidarnej Polski wybrał poseł Aleksandrę Szczudło na prezesa regionalnych struktur ugrupowania.

O to jakie są cele partii w województwie podlaskim, jak ma wyglądać planowana rekonstrukcja rządu, a także jak wyglądał jej niecały rok pracy w Sejmie – pyta parlamentarzystkę Adam Janczewski.

Z poseł Aleksandrą Szczudło rozmawia Adam Janczewski.

Rozmowa:

Adam Janczewski: Rozmawialiśmy pani poseł pod koniec października 2019 roku, czyli niespełna rok temu. Nasze ponowne spotkanie, choć teraz wirtualne, bo pani poseł jest w Warszawie, spróbujmy więc zacząć od podsumowań. Po pierwsze czy już się pani nie obawia pracy w Sejmie? Bo zapytana przeze mnie podczas tamtej rozmowy o sejmowy debiut, powiedziała pani, że się obawia. "Gdybym nie obawiała się, to wydaje mi się, że byłabym głupcem. Wszystko co nowe, wszystko co nieznane, przed tym mam na pewno strach, ale wynika on z pokory którą mam w sobie." To jak jest teraz pani poseł, czy już przyzwyczaiła się pani do ław sejmowych?


Aleksandra Szczudło: Tak rzeczywiście, przyzwyczaiłam się. Już się, mogę tak powiedzieć, zaklimatyzowałam. Działam cały czas, są sprawy non-stop bieżące, regionalne, ogólnokrajowe, które mnie bardzo mocno angażują.

Także już nie ma czasu na zastanowienia, jest czas na działanie.


Niektórzy zarzucają pani jednak, że boi się pani wciąż mównicy, ponieważ nie zabrała pani ani razu głosu podczas posiedzeń Sejmu.

Tak, ja to podkreślałam już niejednokrotnie. Dla mnie nie jest wyznacznikiem to, ile razy tam staniemy na tej mównicy i zabierzemy głos, ale przede wszystkim są to działania. Realizowane w moim przypadku, tutaj szczególnie jeżeli chodzi o województwo podlaskie.


To jeszcze trochę na rozgrzeszenie. Łączymy się przez internet ponieważ jest pani w Warszawie, a to dlatego, że dziś spotkanie jednego z pani zespołów parlamentarnych. Rozumiem, że w pracach zespołów parlamentarnych pani uczestniczy regularnie.

Tak, oczywiście. Dzisiaj mam dwie komisje. Komisję infrastruktury i komisję kultury, ale również mam dzisiaj zaplanowane tutaj w Warszawie spotkanie z prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa. Gdyż cały czas jest ten temat gazyfikacji. To, co zapowiadałam w ubiegłym roku, że będę tym tematem się zajmować. Cały czas nad tym pracuję, więc jest co robić tutaj w Warszawie.


Czy poza pracą są jakieś efekty?

Tak, na pewno są. Została podpisana, jeśli chodzi o gminę Ciechanowiec, umowa z firmą wykonawczą i z firmą projektową. Gaz miał popłynąć z końcem tego roku, ale mam nadzieję, że nie będzie to dalej niż wiosna przyszłego roku.

Jest to dość skomplikowany proces inwestycyjny, także tutaj takie wahania jeżeli chodzi o dwa, trzy miesiące, no można było się ich spodziewać.


Zostańmy jednak przy polityce w stolicy. Zjednoczona Prawica planuje rekonstrukcję rządu. Zredukowana ma być liczba ministerstw i ministerialnych tek. Mówi się, że ugrupowanie do którego pani należy, Solidarna Polska, także Porozumienie Jarosława Gowina będą miały zamiast dwóch resortów tylko po jednym. Jak przebiegają negocjacje?

Cały czas trwa dyskusja liderów Zjednoczonej Prawicy. Na pewno wymaga to jeszcze jakiegoś czasu. Rekonstrukcja rządu była już wcześniej zapowiadana, że odbędzie się po wyborach prezydenckich.

Decyzje personalne i ostateczny kształt rządu będzie ogłoszony tak naprawdę wtedy, kiedy zakończą się rozmowy. Także tak jak podkreślał tutaj prezes Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości w wywiadach, dla nas najważniejszy jest program, a dopiero później personalia.


Rozumiem, że Zbigniew Ziobro niechętnie odda jeden z dwóch resortów.

Tutaj jeszcze nie mówimy, czy oddaje w ogóle. Tak jak powiedziałam, te rozmowy się jeszcze nie zakończyły. W trakcie rekonstrukcji, ja zdaję sobie sprawę, że często w mediach pojawiają się informacje nieprawdziwe. Dopóki rozmowy nie są zakończone, to tak naprawdę nikt nie zna ostatecznego kształtu.


Podkreśliła też pani to, o czym mówią media, o czym mówią politycy, że Solidarna Polska mocno naciska na kwestie również światopoglądowe i polityczne. Podobno pilnujecie, aby Zjednoczona Prawica stała mocno właśnie po tej prawej stronie i nie uciekała w stronę centrum.

Tak dokładnie. Jako Solidarna Polska mamy wiele swoich postulatów, o czym głośno też mówimy i w mediach i w naszych mediach społecznościowych też. Między innymi jest to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, wystąpienie o reparacje od Niemiec. Tutaj bardzo ważna też jest dla nas jawność zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych, bo takie organizacje też często mają wpływ na życie publiczne i są często elementem działań politycznych. I w ramach przejrzystości obywatele mają prawo wiedzieć, czy takie organizacje są finansowane z zagranicy. Jeśli tak, to przez kogo.

Głównym takim nurtem o którym myślimy jest tak zwany "zielony ład", czyli polityka energetyczna i klimatyczna. Jest to, uważamy, bardzo ważny moment w rozmowach z Unią Europejską na temat transformacji energetycznej Unii i Polski. W jakim tempie ta Polska ma się dostosować do zmian? Trwa też na ten temat dyskusja w rządzie. Ponieważ takie zmiany wymagają dziesiątek, a nawet setek miliardów złotych oraz, no przede wszystkim, odpowiedniej ilości czasu. Także chcielibyśmy aby te zmiany następowały stopniowo, realnie uwzględniając polską specyfikę jeżeli chodzi o energetykę, w tym energetykę węglową.

Nie mamy jeszcze elektrowni atomowej, a rozbudowanie tak dużej ilości elektrowni wiatrowych czy też fotowoltaicznych wymaga olbrzymich nakładów. Niemcy przykładowo potrzebowali 30 lat żeby zbudować swój obecny system, a Polska, no jak wiemy, 30 lat temu dopiero zaczynała wychodzić z komunizmu.

I to o czym pan wspomniał. My tutaj mamy kolejny swój postulat, czyli zakaz promocji ideologii LGBT, na uczelniach przede wszystkim. No ale wiadomo, że to jest szersze pojęcie. No na pewno nie chcielibyśmy takiej nachalnej edukacji w szkołach od najmłodszych lat. Są to kwestie też światopoglądowe.

Zresztą sami, myślę, że i państwo widzieli, jeżeli nie, to zachęcam do obejrzenia wczorajszego wystąpienia Patryka Jakiego w Parlamencie Europejskim.


Pani poseł, a czym te postulaty różnią się od postulatów Prawa i Sprawiedliwości chociażby?

Ogólnie, jeżeli chodzi o kierunki, to wiadomo, w rządzie Zjednoczonej Prawicy mamy te poglądy zbliżone. No różnią się one w takich drobniejszych kwestiach. Np. wypowiedzenie konwencji stambulskiej wcześniej nie było tematem. My o to zaapelowaliśmy i rozmawiamy na ten temat. Także zobaczymy do czego te rozmowy doprowadzą i jaki będzie finał tych rozmów.


To przejdźmy jeszcze szybko do spraw regionalnych. W ubiegłym tygodniu, podczas zjazdu okręgowego Solidarnej Polski w Ciechanowcu, czyli w pani rodzinnych stronach, została pani wybrana na prezesa regionalnych struktur. Tu większych kontrowersji i podziałów, rozumiem, nie było?

Nie, nie było. Zostałam wybrana jednogłośnie. Na przełomie czerwca i lipca decyzją prezesa Solidarnej Polski zostałam powołana na pełnomocnika okręgu, także zgodnie ze statutem, zwołałam zjazd okręgowy i wybraliśmy zarząd okręgu.


A kto należy do podlaskich struktur Solidarnej Polski w Podlaskiem? Najbardziej znane twarze?

Na pewno pan Sebastian Łukaszewicz, radny sejmiku województwa podlaskiego. Pan Andrzej Stypułkowski, wiceprezydent Łomży. Ale również mamy osoby, które udzielają się też przede wszystkim społecznie. Pan Dariusz Wojtkowski, od lat związany ze sportem, który to wspiera i propaguje wszelkie działania z tym związane. Pan Jakub Fic, kandydat na burmistrza Siemiatycz, obecnie angażujący się w wiele akcji charytatywnych.Ciekawi mnie, ile osób należy do Solidarnej Polski w województwie Podlaskim?

W tym momencie należy dziesięć.Solidarna Polska chce podobno rozwijać struktury w regionie. Jakie trzeba mieć poglądy i jakie wartości wyznawać, aby do was dołączyć?

Oczywiście poglądy prawicowe, wartości konserwatywne. My mamy w swoich strukturach członków nienależących wcześniej również do żadnej partii i takie osoby serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Solidarna Polska jest otwarta na nowych ludzi, którzy chcą się angażować społecznie, publicznie, ale też osoby takie, które chcą się włączać na przykład w akcje historyczne, patriotyczne. Nie zawsze to musi być działalność stricte partyjna czy polityczna.


Dziękuję bardzo za rozmowę pani poseł.

Jeśli jeszcze mogą panie redaktorze na koniec, mamy zbliżające się święto, Dzień Sybiraka. Niestety ubolewam nad tym, że nie będę mogła osobiście uczestniczyć w obchodach w województwie podlaskim, w świętowaniu tego dnia.

Moi dziadkowie byli Sybirakami, także z tego miejsca pragnę wszystkim Sybirakom życzyć dużo zdrowia i dużo spokoju. A mam taki też apel do osób młodych, aby się spotykali z Sybirakami, póki jeszcze mogą. Jest to na pewno bardzo dobra lekcja historii, najlepsze źródło.

| red: mag, ary


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
18.09.2020

Na starcie imprezy Białystok Biega łącznie stanie prawie 1800 osób. - Zrobiliśmy wszystko na każdym kroku - od odbioru pakietów startowych aż po przekroczenie linii mety. Wszystko jest przygotowane w obowiązującym reżimie sanitarnym, i nie tylko. Zrobiliśmy to, by biegacze czuli się bezpiecznie.

Piotr Horzela, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Horzela

podróżnik i youtuber
18.09.2020

W Podlaskich lasach trwa rykowisko jeleni. W tym czasie samce głośno ryczą - w ten sposób pokazują swoją siłę, konfrontują się z rywalami i wabią partnerki.

foto: Monika Kalicka

dr Beata Galińska-Skok

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii
18.09.2020

Brak poradni, specjalistów, całodobowego oddziału - w województwie podlaskim jest wielki problem z psychiatrią dziecięcą.


Jarosław Krawczyk, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Krawczyk

rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
17.09.2020

Każdy, kto chce posadzić u siebie na działce świerki lub dęby, może dostać sadzonki za darmo. Akcja #sadziMY2020 odbędzie się w piątek, 18 września w całej Polsce, też w Podlaskiem.

Zdzisław Łuba, fot. Paweł Wądołowski

Zdzisław Łuba

przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży
17.09.2020

Nowa ustawa o ochronie zwierząt, nad którą pracują posłowie, to problem dla tysięcy rolników - mówił w Polskim Radiu Białystok Zdzisław Łuba.

Witold Roszkowski, fot. Monika Kalicka

Kazimierz Witold Roszkowski

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego
16.09.2020

"Dotychczas składało się jeden projekt budowlany, od 19 września następuje podział projektu budowlanego na 3 części: projekt zagospodarowania działki, architektoniczny i techniczny" - mówi nasz gość.


Aleksandra Szczudło, fot. Sylwia Krassowska

Aleksandra Szczudło

poseł, prezes podlaskich struktur Solidarnej Polski
15.09.2020

"Jako Solidarna Polska mamy wiele swoich postulatów. [...] Między innymi jest to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, wystąpienie o reparacje od Niemiec. Tutaj bardzo ważna też jest dla nas jawność zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych" - mówiła w Radiu Białystok poseł Aleksandra Szczudło.

Beata Pietruszka, fot. Monika Kalicka

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty w Białymstoku
14.09.2020

"System szybkiego ustalania, jakie jest zagrożenie, czyli współpracy dyrektorów z inspektorami sanitarnymi spowodował, że szybko można było stworzyć taki system, aby pozostali uczniowie byli bezpieczni" - mówi podlaski kurator oświaty.

Juraś Ziankowicz, prawnik mieszkający w Huston w Stanach Zjednoczonych, foto Jarosław Iwaniuk

Juraś Ziankowicz

amerykański prawnik
14.09.2020

Juraś Ziankowicz od lat mieszka w USA, gdzie prowadzi kancelarię adwokacką pomagającą w legalizacji pobytu w Stanach białoruskim emigrantom.


Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda

ekspert rynku nieruchomości
11.09.2020

"Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i nieruchomość zawsze jest pewną lokatą, zwłaszcza w długoterminowych okresach" - mówi Marek Szubzda.

Paweł Usau, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Usov

politolog
10.09.2020

"Polska jest faktycznie jedynym, poza Litwą, na tym obszarze państwem, które zdecydowanie walczy po stronie Białorusinów" - mówi politolog.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.09.2020

"Próbowaliśmy pójść w kierunku jak największego otwarcia uczelni, żeby jak najwięcej studentów mogło wrócić w sposób bezpośredni. Ale niestety wytyczne są wytycznym, przepisy są przepisami" - mówi rektor UwB.


Marek Sewastianik, źródło: http://www.rehabka.pl/

Marek Sewastianik

konsultant wojewódzki z dziedziny fizjoterapii
8.09.2020

"Dzisiaj potrzebna jest fizjoterapia na wysokim poziomie, gdyż procedury lekarskie, na przykład w zakresie ortopedii, neurochirurgii, są cały czas w rozwoju, w związku z tym musimy nadążać" - mówi nasz gość.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
7.09.2020

"Otwarcie szkół, nie spowodowało gwałtownego wzrostu zachorowań. Te zachorowania oczywiście będą, bo mamy czas epidemii, natomiast nie jest to główny czynnik napędzający wzrost zachorowań w populacji" - mówi prof. Zajkowska.

Paweł Łatuszka - fot. Michał Stepaniuk

Paweł Łatuszka

członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej
7.09.2020

Niezbędne są konsekwentne działania Unii Europejskiej, m.in. nieuznanie Alaksandra Łukaszenki jako prezydenta po wygaśnięciu jego kadencji 5 listopada. To jeden z postulatów, które przedstawił na spotkaniu w Białymstoku członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej, Paweł Łatuszka.


Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku odpowiedzialny za edukację
4.09.2020

"Czy będziemy mieli nawrót epidemii w bardzo dużym zakresie, czy też ta jesień będzie spokojniejsza? Nikt tego w tym momencie nie wie. My będziemy oczywiście reagowali w zależności od tego co się będzie działo i będziemy podejmowali decyzje na bieżąco odnośnie placówek oświatowych." - mówił w Radiu Białystok Rafał Rudnicki.

Sebastian Rynkiewicz

Sebastian Rynkiewicz

prezes Klastra Obróbki Metali
3.09.2020

Nauczyliśmy się pracować zdalnie i radzić sobie z pandemią, a podlaskie firmy skutecznie konkurują z przedsiębiorstwami z Europy Zachodniej - uważa prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

Aleś Zarembiuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk

prezes Fundacji Dom Białoruski
2.09.2020

Plan "Solidarni z Białorusią” ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego przewiduje wspomaganie różnych działań na rzecz Białorusi na kwotę 50. milionów złotych.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
2.09.2020

"Na pewno maseczki w skupiskach ludzkich zrobiły swoje. Nie można powiedzieć, że to jest panaceum, ale to ogranicza rozprzestrzenianie zakażeń na bliskich, na znajomych, na otoczenie" - mówił w Radiu Białystok prof. Robert Flisiak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
1.09.2020

"Część nauczycieli być może rzeczywiście się obawia, natomiast przytłaczająca większość z nich chce wrócić do normalnej, stacjonarnej pracy" - mówi minister edukacji.

Metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz - Fot. Jarosław Iwaniuk

abp Tadeusz Kondrusiewicz

metropolita mińsko-mohylewski
1.09.2020

Niewpuszczony na Białoruś metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz nadal przebywa na terytorium Polski. Sytuacja jest na tyle bezprecedensowa, że jest on obywatelem Republiki Białoruś.


Michał Janczuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Michał Jańczuk

niezależny dziennikarz
31.08.2020

"Łukaszenka naprawdę rozzłościł Białorusinów i póki nie zacznie ustępować, myślę że Białorusini będą wychodzili na ulice coraz liczniej" - mówi nasz gość.

fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kamińska

z podlaskiego sanepidu
31.08.2020

"Inspekcja Sanitarna od 15 sierpnia przeprowadziła kontrole z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. Możemy stwierdzić, że szkoły w województwie podlaskim są przygotowane"- mówi nasz gość.

Ewa Kamińska-Gawryluk, fot. PRB

Ewa Kamińska-Gawryluk

zastępca wojewódzkiego komisarza spisowego
28.08.2020

"Wszystkim nam zależy na tym, żeby nasz kraj się rozwijał, żeby rozwija się gospodarka, a w szczególności rolnictwo. Dane te pozwolą na to, żeby kształtować optymalną politykę rolną, zarówno na szczeblu centralnym, jak i regionalnym i niższych szczeblach" - mówi Ewa Kamińska-Gawryluk.


Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
27.08.2020

Związkowcy z Solidarności świętują 40-lecie powstania.

Karolina Cicha, fot. Marcin Mazewski

Karolina Cicha

muzyk
24.08.2020

"Chcę, żeby to było transowe, w innym sensie tradycyjne. Chcę zbadać, czy moje teksty pasują do tradycyjnych pieśni. (...) Niby nie ma już tego ducha, ale problemy i emocje się nie zmieniają (…) Kiedy jest groove, kiedy jest rytm, wrzuca się jakąś emocję, człowiek może bardziej wyrażać siebie, w tańcu, w ciele"

Andrzej Poczobut (zbiory pryw.)

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny na Białorusi
18.08.2020

"Nie widzę na razie działań, które by prowadziły do tego, że Rosja weszłaby na teren Białorusi" - ocenia Andrzej Poczobut.


Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Romaszewska-Guzy

dyrektorka Telewizji Biełsat
10.08.2020

Niepokojące wieści płyną z Białorusi. W wieczornych starciach powyborczych zatrzymano ponad 3 tysiące osób.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.


dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok