Radio Białystok | Gość | Agnieszka Rzeszewska - szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem

Agnieszka Rzeszewska

szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem

29.10.2020, 07:54, akt. 12:04

"Żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do stacjonarnej nauki".

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka
Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Z Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O wprowadzenie dodatku dla nauczycieli pracujących w szkołach w czasie pandemii apeluje oświatowa "Solidarność".

Między innymi o tym, ale też o zdalnym nauczaniu i współpracy z nowym ministrem edukacji z szefową oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem Agnieszką Rzeszewską rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania "Solidarności" w związku z sytuacją epidemiczną chce wprowadzenia specjalnego dodatku dla nauczycieli i opiekunów pracujących bezpośrednio z dziećmi w przedszkolach i szkołach. Skąd ten pomysł?


Agnieszka Rzeszewska: Trzeba na to spojrzeć z kilku stron. Rozumiemy oczywiście doskonale rodziców, którzy muszą chodzić do pracy, żeby gospodarka funkcjonowała. Rozumiemy też doskonale, że nie są przygotowani do tego, żeby prowadzić lekcje z własnymi dziećmi. Przerobiliśmy to na wiosnę. Młodsze dzieci zdecydowanie nie radzą sobie tak dobrze ze zdalnym nauczaniem jak dzieci starsze.

Ale trzeba też na to popatrzeć oczami nauczycieli, którzy są codziennie w bardzo bliskim, bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Jak wiemy, małe dzieci częściej są nosicielami wirusa, niż chorują. Dorośli są na to bardziej narażeni. Nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego musi podejść do każdego ucznia, przytrzymać mu rękę, kiedy uczy go pisania liter. Nie da się wszystkiego zrobić na odległość, ten kontakt musi być naturalnie bliski. Dlatego uważamy, że jakieś wsparcie finansowe w tej sytuacji jest potrzebne.

Ale można też na to spojrzeć oczami tych nauczycieli, którzy pracują z dziećmi starszymi, robią to zdalnie i poświęcają na to dużo więcej czasu, niż robili to w warunkach stacjonarnych. Można też na to spojrzeć oczami osób, które na co dzień pracują z ludźmi, choćby sprzedawcy w sklepach, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Trudno jest nie narazić się na krytykę innych środowisk, ale jednak to niebezpieczeństwo dla nauczycieli przedszkoli i opiekujących się młodszymi dziećmi jest duże. Stąd taki pomysł.


Ile miałaby wynosić kwota dodatku dla nauczycieli, którzy pracują w szkołach w czasie pandemii?


Nie odpowiem na to pytanie, bo takie kwoty w ogóle nie padły. Chodzi o to, by zacząć rozmawiać o jakichś systemowych rozwiązaniach, o tym, by być może zapisać to do katalogu warunków trudnych, które nas spotkały. Chodzi o samą zasadę.


Jak "Solidarność" ocenia dostęp nauczycieli i uczniów starszych klas do odpowiedniego sprzętu do nauki zdalnej? Jak też nauczyciele - zdaniem związkowców - są wspierani w opanowaniu i w organizacji lekcji online?


Wszystko zależy od konkretnej szkoły, od konkretnego dyrektora, od tego, jak sobie poradził w tym pierwszym okresie i jak przygotował swoich nauczycieli. Wiem, że nie tylko w terenie, bo dochodzą mnie głosy, ale też i w szkołach białostockich nie wszyscy nauczyciele zostali przygotowani - tzn. nie przeszli odpowiednich szkoleń, nie mieli ich na tyle dużo, żeby się dzisiaj czuć swobodnie w zdalnym nauczaniu. Wiele szkół jeszcze nie ma sprzętu. I co jest najistotniejsze, żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Myślę tu zwłaszcza o klasach maturalnych i klasach ósmych, które szykują się do egzaminu. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do normalności, do nauki stacjonarnej.


Co z tymi rocznikami, które mają w przyszłym roku egzaminy? Mówi się o zmianie ich poziomu. Czy jest to w ogóle możliwe?


Minister Czarnek wygłosił komunikat, z którego wynika, że rozpoczynają się prace nad tym, by nieco okroić materiał potrzebny do zdania egzaminów maturalnego i ósmoklasisty. Na pewno młodzieży jest trudniej, zwłaszcza że ten okres trwa już dosyć długo, bo całą wiosnę i teraz na nowo ta niepewność przez jakiś czas utrudnia edukację, więc być może jest to dobra droga, by zrezygnować chociaż z części materiału. Aczkolwiek matura to matura - powinna być na wysokim poziomie, ale trzeba też zrozumieć, że sytuację mamy drastycznie inną od normalnej i trzeba wyjść młodzieży naprzeciw.


Jak pani zdaniem układa się początek współpracy związkowców z "Solidarności" z ministrem Czarnkiem?


Na razie jeszcze tej współpracy nie ma. Jako sekcja krajowa czekamy na odpowiedź na zaproszenie. Było pierwsze spotkanie, na którym każdy ze związków wyraził swoje zdanie. Na razie nic poza tym. Czy spełnią się oczekiwania? Mówił o podwyżkach dla nauczycieli. Czy rzeczywiście tak będzie? Daj Boże.

My jako "Solidarność" w ogóle zmierzamy do tego, by usystematyzować nasz sposób wynagradzania, który ciągle jest daleki od średnich wynagrodzeń w kraju. Chcielibyśmy, żeby był powiązany właśnie z tym z systemem średnich płac. To jest nasze niespełnione oczekiwanie z porozumienia, jakie zawarliśmy 7 kwietnia 2019 roku. Czekamy na te rozwiązania. Póki co pan minister jeszcze się z nami nie spotkał.


Jak dużo brakuje nauczycielom do płac, które chciałaby "Solidarność"?


Naszym celem jest taka systematyzacja płac, żeby tych najmłodszych, którzy przychodzą do zawodu, zachęcić też pensją. Dzisiaj magister, który przychodzi z przygotowaniem pedagogicznym, ma około 2 800 zł, więc są to niewielkie pieniądze, niewiele różnią się od pensji minimalnej. Chcielibyśmy, żeby ci ludzie, którzy mają w sobie pasję i powołanie, mieli też godną pensję już na początku. Oni też zakładają rodziny, potrzebują na start jakichś pieniędzy, a pensja nie różni się wiele od pracownika, który nie musi mieć żadnych kwalifikacji. Tu na pewno jest duża potrzeba.


Minister Czarnek już przekonywał, że konieczne jest odbudowanie autorytetu nauczyciela. Czy między innymi w ten sposób miałoby się to odbyć?


Myślę, że na autorytet nauczyciela składa się wiele elementów. Przed wojną byliśmy uposażeni na poziomie oficerów, więc na pewno pensja budzi respekt i daje szacunek w społeczeństwie. Ale musimy też być dla młodych ludzi autorytetem moralnym, doskonalić się ciągle tak, by umieć odpowiadać na ich pytania, żeby nas szanowano za wiedzę, umiejętności i za postawę życiową, byśmy umieli się zachować tak, by chcieli nas naśladować, żebyśmy byli dla nich wzorem.


Co się stało, że autorytet nauczyciela jest mocno zachwiany?


Przez wiele lat pensja była bardzo niska, więc nie mieliśmy szacunku finansowego. Uczeń przyjeżdża do szkoły luksusowym samochodem a nauczyciel autobusem. To krok po kroku budowało też pewnie w środowisku takie odczucie, że nauczyciel to ten biedny. Przypomnijmy sobie choćby "Dzień świra".

Ci zaangażowani nauczyciele, którzy z pasją wykonują swój zawód, nie liczą się z pieniędzmi, ale miło by było, gdyby żyli godnie za swoje oddanie i poświęcenie. Nauczyciel powinien mieć etat na tyle dobrze opłacany, żeby nie chcieć szukać innego zajęcia, żeby oddać się w całości tej właśnie konkretnej szkole, żeby być do dyspozycji swoich podopiecznych, którzy szukają często właśnie kontaktu, bo rodzicom nie wszystko chcą powiedzieć. Jest wielu nauczycieli, którzy są powiernikami dla swoich uczniów. I ci są najcenniejsi. Chcielibyśmy, żeby było im wygodnie i tak, żeby można było utrzymać ten wysoki poziom.


Wiem, że w dzisiejszych czasach ciężko jest cokolwiek oszacować, ale kiedy spodziewa się pani, że uczniowie wrócą do szkół?


Z informacji, jakie docierają z ministerstwa, wynikało, że pierwszy termin to chyba 8 listopada, ale mam wątpliwości. Myślę, że jak liczba zakażeń będzie wzrastać, to nikt się nie doważy posłać uczniów do szkoły, choćby ze względu na to, że nauczyciele się szybko wykruszają. A jak się wykruszają nauczyciele, to nie ma kto uczyć, więc lepiej, żeby oni jednak byli zdrowi i mogli nauczać. Jak wypadnie jeden uczeń, to klasa dalej funkcjonuje, ale jak wypada jeden, drugi, trzeci nauczyciel, to już jest coraz trudniej. Musimy dbać o zdrowie nauczycieli, żeby system się od nie rozjechał.

Póki co jesteśmy w domu, ci, którzy chcą, mają prawo nauczać w szkole, korzystając ze sprzętów. Życzę wszystkim, żeby jak najszybciej ta pandemia wygasła i żebyśmy wrócili do normalności, za którą wszyscy tęsknią.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Bartosz Marczuk, fot. Monika Kalicka (archiwum)

Bartosz Marczuk

wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju
27.11.2020

Od stycznia można starać się o wsparcie z kolejnej tarczy finansowej PFR - to pomoc dla niemal 40 najbardziej dotkniętych branż. Pieniądze powinny trafić do przedsiębiorców średnio po 2-3 dniach od złożenia wniosku - zapowiada wiceprezes PRF.

Joanna Zabielska-Cieciuch, fot. Monika Kalicka

dr Joanna Zabielska-Cieciuch

specjalistka medycyny rodzinnej
26.11.2020

"Przed paniką powinniśmy się ratować zdrowym rozsądkiem i naszą logiką, dlatego że osoby zestresowane, z dużym poziomem lęku będą miały obniżoną odporność i one są najbardziej podatne na zakażenia. " - mówi dr Joanna Zabielska-Cieciuch.

Ewa Zgiet, fot. Monika Kalicka

Ewa Zgiet

dyrektorka Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
25.11.2020

- Wydaje mi się, że szpitalowi najbardziej przydałby się wzrost finansowania. (...) Placówka ma problemy z pokryciem kosztów realizacji świadczeń. Udało się zwiększyć to finansowanie w pewnym stopniu, jednak nie jest to satysfakcjonujące - mówi dyrektor szpitala w Choroszczy.


Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
24.11.2020

"Mamy jedyną okazję raz na 10 lat, żeby zrobić w pewien sposób inwentaryzację wsi i rolnictwa, a jest to potrzebne do tego, żeby zobaczyć jak się to rolnictwo w trakcie 10 lat zmieniło" - mówi Dorota Wyszkowska.

Marcin Smolik, Konferencja MEN na temat wyników egzaminu maturalnego 2020 w sesji głównej, źródło: www.gov.pl

Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
23.11.2020

Będzie mniej materiału do matury i egzaminu ósmoklasisty. - Mamy świadomość, że nauczanie zdalne, pomimo tego, że nauczyciele robią coraz lepszą robotę, zaangażowani są uczniowie i rodzice, nie daje tego samego, co nauczanie stacjonarne - mówi dyrektor CKE.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
20.11.2020

"Bardzo wielu młodych twórców nie może się przebić, a Niebieski Mikrofon może dać im szansę pokazania się szerszej publiczności" - mówi Artur Kosicki.


Violetta Cylwik, fot. Sylwia Krassowska

Violetta Cylwik

rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Adwokackiej w Białymstoku
20.11.2020

"Funkcjonariusz policji powinien nam podać swoje imię i nazwisko, stopień służbowy, jednostkę, w której służy i przyczynę podjętych czynności w stosunku do nas" - mówi Violetta Cylwik.

Dariusz Kuć, fot. Marcin Mazewski

dr Dariusz Kuć

lekarz z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
19.11.2020

Książka "Niedługie życie" jest zbiorem 21 wywiadów z rodzicami śmiertelnie chorych dzieci, które były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci - mówi dr Dariusz Kuć.

prof. Piotr Radziwon, fot. Marcin Mazewski

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
19.11.2020

Przeciwciała ozdrowieńców są po to, aby zneutralizować wirusa, zanim wyrządzi on poważne szkody w naszym organizmie. Osocze można oddać 28 dni po ustąpieniu objawów - tłumaczył dyrektor RCKiK w Białymstoku prof. Piotr Radziwon.


Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska

z podlaskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
18.11.2020

"Dwa lata temu zebraliśmy podczas licytacji w Radiu Białystok 7 tys. zł, rok temu około 10 tysięcy zł - słuchacze są ofiarni" - mówi Anna Kietlińska.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

przewodniczący struktur PiS w województwie podlaskim
18.11.2020

"Byłem zaskoczony postawą pana posła Lecha Kołakowskiego, byłem zaskoczony głosowaniem, radykalnymi wypowiedziami w mediach i ostatnim krokiem" - mówi poseł Dariusz Piontkowski.

Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski

Lech Antoni Kołakowski

poseł
17.11.2020

Dokładnie dwa miesiące temu w Sejmie głosowano nad poprawkami w ustawie o ochronie zwierząt. Konsekwencją wyłamania się grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali przeciwko tym propozycjom, było zawieszenie ich w prawach członków ugrupowania.


Rafał Rudnicki - fot. Robert Bońkowski

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
17.11.2020

"Mam wątpliwości czy ten poziom wiedzy uczniów, który zdobędą, ułatwi im zdanie egzaminów, matury, funkcjonowanie w kolejnych latach. Czy te roczniki przez to, że są nauczane zdalnie, nie będą w jakiś sposób pokrzywdzone, ale nie tylko od strony edukacyjnej, ale także od strony psychologicznej" - mówi Rafał Rudnicki.

Lech Chyczewski, fot. Marcin Gliński

prof. Lech Chyczewski

rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku
16.11.2020

"Jeżeli próbek będzie bardzo dużo, to planujemy całodobową pracę" - mówi rektor WSM.

dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz, fot. Joanna Szubzda

doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

p.o. kierownika SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku
13.11.2020

"Zapalenie płuc wywołane COVID-19 to nie jest choroba, która leczy się w tydzień, to jest choroba, która leczy się w miesiącach. Jeśli pacjent trafia na intensywną terapię, to wiemy, że to łóżko prędko się nie zwolni" - mówi doc. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
12.11.2020

"Z całą mocą i stanowczością wdrażamy przepisy, które na nas spadają. (...) Z nauką zdalną są jednak problemy, ale staramy się pomagać - będą 4 mln zł na komputery" - mówi Tadeusz Truskolaski.

Bogdan Kalicki, fot. Monika Kalicka

Bogdan Kalicki

dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
10.11.2020

- Zdarzają się sytuacje, że zespoły oczekują na przyjęcie, że są odsyłane z jednego szpitala do drugiego z powodu braku miejsc, więc zdarza się, że pacjent przebywa na pokładzie ambulansu do kilku godzin. Takie sytuacje u nas też miały miejsce - mówi dyrektor.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda, (archiwum)

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji
9.11.2020

Jeżeli uczeń w domu nie ma warunków do tego, aby uczestniczyć w kształceniu na odległość, wówczas dyrektor szkoły zobowiązany jest do tego, aby udostępnić mu w tym celu pomieszczenia w szkole bądź nawet zorganizować naukę stacjonarną - podkreśla wiceminister.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
6.11.2020

- Niestety prognozy, które mamy na najbliższe dni, nie pokazują aż tak dużego trendu, jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby dziennych zachorowań, więc jesteśmy dość blisko przed decyzją o tzw. kwarantannie narodowej - mówi wiceminister.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
5.11.2020

- Jest bardzo wiele takich sytuacji, kiedy bagatelizujemy drobne objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, myśląc, że jest to przeziębienie, a jest to okres często największej zakaźności wirusa - podkreśla prof. Zajkowska.

Andrzej Duda, fot. Monika Kalicka

Andrzej Duda

burmistrz Kolna
5.11.2020

Zmiana metody naliczania opłat pozwoliła uszczelnić system i dzięki temu większa liczba mieszkańców będzie płaciła za wywóz śmieci - przekonuje Andrzej Duda.


foto: Monika Kalicka

prof. Izabela Kraśnicka

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
4.11.2020

- Większa część kampanii wyborczej w USA nie była dobrym prognostykiem dla Donalda Trumpa, ale końcówka należała do urzędującego prezydenta i już widać jej wpływ na wyniki - mówi prof. Izabela Kraśnicka.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
3.11.2020

- Mamy określony potencjał opieki zdrowotnej i musimy sobie w tych trudnych czasach próbować tymi dostępnymi środkami radzić. W tej chwili zmierzamy do tego, żeby ok. 35-40 proc. naszego potencjału medycznego przesunąć na walkę z Covidem - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Sebastian Wysocki

dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie
3.11.2020

Grajewski szpital nie jest gotowy na przekształcenie go w placówkę tylko dla zakażonych koronawirusem - mówi jego dyrektor Sebastian Wysocki.


foto: Monika Kalicka

sierż. szt. Katarzyna Kulesz

z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
3.11.2020

"Nie daj się zwieść". Rozpoczyna się akcja profilaktyczna "Senior dla seniora", która ma m.in. ustrzec osoby starsze przed oszustwami "na wnuczka" czy "na policjanta".

foto: Monika Kalicka

Adam Kamiński

koordynator Klastra Technologicznego Infotech
2.11.2020

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. "Jestem przekonany, że będzie dużo problemów z wdrożeniem tego trybu. Mogę zaapelować, aby dać szanse urzędnikom i jutro nie wydzwaniać do urzędów. Sądzę, że będą potrzebowały jeszcze kilku dni, żeby się przygotować".

ks. Andrzej Dębski

ks. Andrzej Dębski

rzecznik Archidiecezji Białostockiej
30.10.2020

Tegoroczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będą inne niż zwykle. W jaki sposób możemy wyrazić swoją pamięć o bliskich?


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk
30.10.2020

Polacy są już zmęczeni pandemią i chcieliby wrócić do normalnego życia, dlatego nie wszyscy przestrzegają obostrzeń - mówi prof. Jerzy Kopania.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Rzeszewska

szefowa oświatowej "Solidarności" w Podlaskiem
29.10.2020

"Żadna forma zdalnej nauki nigdy nie będzie tak dobra jak bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, nawet w tych klasach starszych. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo za jakiś czas się skończy i będziemy mogli wrócić do stacjonarnej nauki".

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
28.10.2020

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
27.10.2020

- W Podlaskiem nie wszystkie szpitale mają uruchomione pełne moce (...) Nie wszystkie łóżka, które są dedykowane Covid-19, są na to przeznaczane. To jest też w dużej mierze wynik braków kadrowych - mówi prof. Flisiak.

Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.

Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.


kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok