Radio Białystok | Gość | Marta Młyńczyk - koordynator do spraw PPK w PKO Bank Polski

Marta Młyńczyk

koordynator do spraw PPK w PKO Bank Polski

2.03.2021, 07:54, akt. 12:07

"PPK to program trójstronny - odkłada pracownik, dokłada pracodawca, a później może dołożyć jeszcze państwo" - mówi Marta Młyńczyk.

Marta Młyńczyk, fot. Sylwia Krassowska
Marta Młyńczyk, fot. Sylwia Krassowska

Z Martą Młyńczyk rozmawia Dorota Niebrzydowska

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rozpoczął się kolejny, czwarty etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. W tym roku do programu przystąpią najmniejsze firm oraz budżetówka czyli urzędy, szkoły, przedszkola, szpitale czy uczelnie. Na czym dokładnie polegają Pracownicze Plany Kapitałowe, jak wpłyną na nasze pensje i emerytury? O tym z Martą Młyńczyk - koordynatorem do spraw PPK w PKO Bank Polski - rozmawia Dorota Niebrzydowska.


Dorota Niebrzydowska: Pani zapisała się do Pracowniczych Planów Kapitałowych? 

 


Marta Młyńczyk: Ja nie zapisywałam się do Pracowniczych Planów Kapitałowych, ponieważ mój pracodawca ma już Pracownicze Programy Emerytalne, to jest jeszcze lepszy program i nie było obowiązku…

 


Nie każdy pracodawca taki program oferuje…

 


Nie każdy pracodawca oferuje, ale nasza firma już od bardzo dawna to ma. Natomiast mój mąż się zapisał.

 


Jak to wpłynęło na jego pensję? Bo na emeryturę to jeszcze nie wiemy. 

 


Dostaje niewiele mniej, nie odczuwa za bardzo, bo to jest tylko 2%, a coś tam się zbiera.Jak będzie wyglądała nasza emerytura, tego nie wiemy. Docierające do nas wieści są dość niepokojące, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Chociaż większość z nas podchodzi do tego nieufnie, bo było już OFE, oszczędzaliśmy na Indywidualnych Kontach Emerytalnych, tutaj zachęta nie była zbyt duża, bo to był tylko odpis od podatku, jakiś procent korzysta z tego, ale niewielki, a teraz mamy Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak uwierzyć, że to rzeczywiście przełoży się na naszą emeryturę? 

 


Trzeba przede wszystkim spróbować. Te wszystkie programy są zupełnie inne. IKE, podobnie jak Pracownicze Plany Kapitałowe, było i jest dobrowolne, są to pieniądze prywatne, natomiast OFE było obowiązkowe prawie dla wszystkich i nie były to do końca pieniądze prywatne, ponieważ to były nasze składki emerytalno-rentowe, które trafiały do ZUS-u. Budżetówka to bardzo duża grupa ludzi. Ci, którzy zatrudnieni są w sektorze finansów publicznych pewnie rozważają czy skorzystać z Pracowniczych Planów Kapitałowych. Pracodawcy już za bardzo tego czasu nie mają, jeśli chodzi o sferę budżetową. Jak przekonać i czym przekonać tych pracowników, że powinni z tego skorzystać? Są tutaj takie mechanizmy, które oferuje państwo i są takie, które zachęcają może ze strony pracodawcy, bo trochę pracodawca też musi do tych naszych oszczędności emerytalnych dołożyć. 

 


Jest to właśnie taki trójstronny program - z jednej strony pracownik odkłada, z drugiej strony dokłada się do tego pracodawca i jeżeli pracownik cały czas oszczędza i dotrzyma te pieniądze do 60 roku życia, to państwo też swoje dokłada powitalne 250 zł i co roku 240 zł dokłada państwo. Potem nie będziemy musieli opodatkowywać tych pieniędzy, jeżeli dotrwamy rzeczywiście do tego 60. roku życia, bo tutaj nie rozróżniamy mężczyzn i kobiet. Kończymy 60 lat i możemy wypłacić połowę czy jakąś część, a część przez 10 lat będzie nam wypłacana bez potrącenia podatku.Tak, jeżeli dotrzymamy do tego wieku emerytalnego, dotrwamy do emerytury z tymi oszczędnościami, to rzeczywiście całe pieniądze są nasze - i dopłaty państwa i cały zysk, który został wypracowany na tych pieniądzach.Dla tych, którzy są tacy trochę nieufni do Pracowniczych Planów Kapitałowych, czy też jest to jakiś sposób na oszczędzanie? Jesteśmy właśnie tacy troszkę nienauczeni takiego systematycznego oszczędzania na przyszłość i tutaj państwo na różne sposoby próbuje nas do tego zmusić: dawało IKE, teraz są Pracownicze Plany Kapitałowe… Myślę, że każdy powinien spróbować. Jeżeli ktoś będzie chciał wcześniej wycofać te pieniądze, jak najbardziej może. Statystyki mówią, że już kilkanaście tysięcy osób, które już oszczędzały, już dokonały takiego zwrotu, dalej oszczędzają.

 


To znaczy nie wypisały się.


 

Nie wypisały się u pracodawcy, po prostu na zasadzie „testuję system czy naprawdę te pieniądze są moje”. Odzyskali te pieniądze, są ich i dalej oszczędzają.Jest taka możliwość, żeby kilka razy w ciągu oszczędzania wyciągnąć te pieniądze z systemu i dalej oszczędzać? 

 


Tak, to jest indywidualna decyzja osoby oszczędzającej, nie musi też nic mówić pracodawcy czy te pieniądze są na tym koncie, czy z nich już skorzystał. Jedyne co, to musi się liczyć z tym, że niestety dopłaty państwa przepadną i ta część, która jest odkładana przez pracodawcę, zostanie ozusowana, czyli dostaniemy 30% mniej i te pieniądze trafią na nasze konto w ZUS-ie.  Ale możemy też z programu wycofać się w każdej chwili, jeżeli nam się przestaję to podobać.

 


Oczywiście. 

 


Możemy też się zapisać w każdej chwili.Można się w każdej chwili wypisać i w każdej chwili zapisać.

 


Jeżeli chodzi o pracowników, tutaj mamy obowiązki tylko takie, żeby przystąpić czy wręcz przeciwnie, musimy wystąpić?

 


W zależności od wieku. Osoby przed 55 rokiem życia, jeżeli nic nie zrobią, to w tej sytuacji pracodawca z automatu ich zapisze. Jeżeli chciałyby zrezygnować, to muszą złożyć taką specjalną deklarację o rezygnacji z tego programu. Natomiast w przypadku osób, które mają bliżej do emerytury, czyli są to osoby w wieku powyżej 55 lat, te osoby muszą w drugą stronę - muszą zgłosić swoją chęć przystąpienia do programu. Te osoby przede wszystkim zachęcam, bo bardzo szybko mogą skorzystać z tych przywilejów, które daje dotrzymanie do 60 roku życia. Coroczna premia od państwa też będzie dopisywana do oszczędności, także tutaj wydaje się, że można nawet w młodszym wieku przetestować system, można spokojnie oszczędzać na emeryturę. Jak to wygląda w liczbach? Z programem Pracowniczych Planów Kapitałowych mamy do czynienia od kilku lat, firmy kolejno przystępowały. Czy pracownicy występują, czy wręcz przeciwnie?Nie mamy takiego dużego ruchu, jeśli chodzi o występowanie, raczej, jeżeli ktoś się zapisał, zrobił to świadomie i do tego zachęcam wszystkich, którzy teraz będą przystępowali, do tego, aby ta decyzja była jak najbardziej świadoma, żeby poczytać, uczestniczyć w szkoleniach, które oferują firmy, które będą prowadziły te Pracownicze Plany Kapitałowe, żeby jak najwięcej się dowiedzieć, zanim podejmiemy decyzję. Mamy w tej chwili troszeczkę dwie strony - z jednej mamy jednostki gdzie bardzo dużo osób rezygnuje i tutaj mamy wrażenie, że jest troszeczkę brak wiedzy, natomiast z drugiej strony mamy takie jednostki, gdzie wszyscy chcą się zapisać nawet przed czasem. Jak widać, jest to dość spolaryzowane i dość emocjonalny program. Chociaż tak do końca nie wiemy, jak to będzie wyglądało, natomiast zauważyliśmy taką zależność, że im mniejsza firma, tym mniej osób przystępuje. W tych największych firmach prawie 40% pracowników przystąpiło, później już w tych mniejszych to było 17% i w tych firmach zatrudniających między 20 a 49 osób już tylko 7%.W zasadzie to jesteśmy już na końcówce zapisywania się do Pracowniczych Planów Kapitałowych, jeżeli chodzi o sferę budżetową, bo do 26 marca pracodawcy muszą podpisać te umowy.Do 26 marca wchodzi tak naprawdę największa grupa całego szeroko rozumianego sektora budżetowego. Do tego czasu pracodawcy muszą podpisać umowy o zarządzanie, natomiast do 10 kwietnia muszą zapisać pracowników. To jest duże wyzwanie dla wszystkich, bo jest to bardzo liczne grupa.To też bardzo ważna decyzja, warto podjąć ją świadomie, przeczytać, dopytać, sprawdzić, może ktoś już z tego skorzystał i po prostu podjąć ją dla siebie i dla swojej przyszłości. Dziękuję serdecznie.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość
Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

kierownik Kliniki Alergologii i Chorób Wewnętrznych USK w Białymstoku
16.04.2021

- Zdarza się, że objawy infekcji koronawirusowej potrafią rozpoczynać się takimi objawami jak nieżyt nosa czy objawy zapalenia zatok, co może być mylące dla części osób, np. tych, które mają alergię. Warto zachować czujność.

dr Marek Bartoszewicz, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Bartoszewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
15.04.2021

- Przemęczyliśmy się z pandemią ponad rok. Szkoda by było ten ogromny wysiłek zmarnować na ostatniej prostej. Wytrzymajmy jeszcze kilka tygodni, przestrzegając zasad profilaktyki, a jestem pewien, że te wskaźniki dla naszego województwa również staną się o wiele bardziej optymistyczne.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
15.04.2021

"Dziennie z Krywlan miałyby być trzy połączenia - dwa krajowe i jedno zagraniczne. Jedno do Warszawy, jedno do innego miasta, może to być np. Gdańsk, Wrocław czy Poznań i jedno zagraniczne - Frankfurt albo Monachium" - mówi Tadeusz Truskolaski.


Dominika Łapińska, archiwum prywatne

Dominika Łapińska

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Białegostoku
14.04.2021

Przez prawie cały rok szkolny uczniowie szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. O ile ci z młodszych klas mogą jeszcze przed wakacjami wrócić do zajęć stacjonarnych, to nie stanie się to w przypadku maturzystów.

Paweł Kukiz, foto: Lech Pilarski

Paweł Kukiz

lider partii Kukiz'15
14.04.2021

"Dzisiaj spotkam się z całym swoim kołem i będziemy rozmawiać o Krajowym Planie Odbudowy" - mówi Paweł Kukiz.

Paweł Usow, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Usow

białoruski politolog i analityk
13.04.2021

- Żyjemy w takim kraju, że nawet biało-czerwono-białe skarpetki mogą być pretekstem do aresztu i kar finansowych. Dla Białorusi za rządów Łukaszenki już nie będzie żadnego światełka w tunelu.


prof. Aleksandra Zasada, fot. własne

prof. Aleksandra Zasada

kierownik zespołu badania Surowic i Szczepionek NIZP-PZH.
12.04.2021

"Dzieci, nawet jeśli rzadko chorują, przechodzą zakażenie bezobjawowo, to jednak przenoszą tego wirusa. Dlatego ważne jest, aby je zaszczepić" - mówi prof. Aleksandra Zasada.

Jarosław Jatel, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Jatel

działacz w kole Związku Dużych Rodzin
9.04.2021

"W kole Związku Dużych Rodzin chcemy się wspierać, żeby ludzie byli razem, żeby pokazywali, że duża rodzina to nie jest patologia, tylko to jest coś naprawdę bardzo zdrowego" - mówi Jarosław Jatel.

Adam Dembowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Dembowski

hodowca gołębi
9.04.2021

"Ptaki zawsze były obecne w moim życiu. Ta pasja zrodziła się we wczesnych, dziecięcych latach" - mówi Adam Dembowski, który gołębiami zajmuje się prawie 60 lat.


Andrzej Trybusz, screen z rozmowy

dr Andrzej Trybusz

były Główny Inspektor Sanitarny
8.04.2021

"Moim zdaniem za dwa miesiące możemy zaobserwować to, że liczba hospitalizacji i co najważniejsze - liczba zgonów - zmniejszy się. Będzie to wynikało z faktu, że przede wszystkim w znacznym odsetku zostaną zaszczepieni seniorzy" - mówi dr Andrzej Trybusz.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
7.04.2021

Zgodnie z zapowiedziami rządu punkty szczepień masowych mają działać za niespełna dwa tygodnie. - Założeniem było to, żeby w każdym powiecie powstał co najmniej jeden taki punkt. Do tej pory mamy 40 zgłoszeń, a nie jest to lista zamknięta.

Krzysztof Krawczyk w Polskim Radiu Białystok, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Krawczyk

piosenkarz
6.04.2021

"Trzeba kochać ludzi, dla których się śpiewa. Widzę przy wejściu na scenę, jak oni reagują na mnie. Znają wszystkie moje piosenki, od A do Z" - mówił Krzysztof Krawczyk.


Magdalena Kartasińska, mat. pras.

Magdalena Kartasińska

dietetyk kliniczny
6.04.2021

"Część osób negatywnie odbiera pracę zdalną. Te osoby deklarują zmniejszenie efektywności, częstsze zajadanie stresu, mają gorsze nawyki żywieniowe, a więc częściej tyją" - mówi Magdalena Kartasińska.

fot. Sylwia Krassowska

bp Henryk Ciereszko

administrator archidiecezji białostockiej
2.04.2021

- Czasami mówimy, że święta wielkanocne to przede wszystkim święconka. Nie pochwalam takiego myślenia. To nie jest istota, ale czasami ta tradycja u niektórych mogła za bardzo dominować, więc może, gdy są ograniczenia, zwrócimy się ku temu, co jest prawdziwym wymiarem przeżywania Wielkanocy.

Maciej Kawecki, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

dr Maciej Kawecki

prezes Instytutu Lema, ekspert ds. cyfryzacji
1.04.2021

- Żyjemy w czasach tzw. postprawdy, w których oceniamy rzeczywistość przez pryzmat subiektywnych okoliczności, a nie faktów. To wszystko skutkuje tym, że postawa krytyczna dzisiaj jest jedyną receptą na bezpieczeństwo w przestrzeni cyfrowej.


ks. Jerzy Sęczek, fot. Sylwia Krassowska

ks. Jerzy Sęczek

dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej
31.03.2021

"Trzeba zatroszczyć się o bezpieczeństwo seniorów, oczywiście maseczki, dezynfekcja, ale bądźmy z nimi. Pacjent otoczony miłością zdrowieje szybciej" - mówi ks. Jerzy Sęczek.

Mieczysław Baszko, foto: Monika Kalicka

Mieczysław Baszko

poseł Porozumienia
31.03.2021

"Polski parlament jest bardzo mocno zaniepokojony tym, co się dzieje z mniejszością polską na Białorusi. To pokazuje innym państwom z Unii Europejskiej, żeby przeciwstawiali się i pomogli w rozwiązaniu tego kryzysu" - mówi Mieczysław Baszko.

Agnieszka Otapowicz, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Agnieszka Otapowicz

agentka nieruchomości REcentrum
30.03.2021

Od 6-7 tys. do nawet 10 tys. zł za metr w centrum - tyle zapłacimy za mieszkanie w Białymstoku. - Ciągle dużą popularnością cieszą się tzw. kawalerki. Ludzie szukają też czegoś docelowo dzieciom, a na ten moment na wynajem, więc popularne są również mieszkania dwupokojowe.


prof. Bogdan de Barbaro, fot. z archiwum prywatnego

prof. Bogdan de Barbaro

psychiatra i psychoterapeuta
30.03.2021

Dbanie o relacje z innymi i poczucie własnej sprawczości - to niezwykle ważne czynniki przetrwania pandemii - podkreśla prof. Bogdan de Barbaro.

podkom. Edyta Wilczyńska, fot. KWP Białystok

podkom. Edyta Wilczyńska

z zespołu prasowego podlaskiej policji
29.03.2021

- Policjanci generalnie nie będą prowadzić wyrywkowych kontroli w czasie świąt. Oczywiście będziemy reagować i reagujemy na każde zgłoszenie, które do nas wpłynie - czy dotyczące łamania obostrzeń w świątyniach, w sklepach czy w domach.

Karolina Cicha & Spółka w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Joanna Szubzda

Karolina Cicha

nominowana do Fryderyków 2021 w kategorii Album Roku - Muzyka Świata
27.03.2021

"Zwykle inspirujemy się tą stroną świata, z której pochodzimy. Dla mnie jest to właśnie moje rodzinne Podlasie" - mówi Karolina Cicha.


Katarzyna Hamer, fot. arch. wł.

Katarzyna Hamer

psycholog
26.03.2021

Zmęczenie życiem w pandemii i tęsknota za normalnością - m.in. to sprawia, że wiele osób lekceważy obostrzenia sanitarne. Niektórzy stosują też mechanizm zaprzeczania i w ten sposób radzą sobie z kryzysem i lękiem - mówił nasz gość.

Paweł Usow, fot. Jarosław Iwaniuk

dr Paweł Usow

politolog, kierownik Centrum Analiz i Prognoz Politycznych
25.03.2021

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys - aresztowana przez białoruskie służby. Jeden z działaczy związku Andrzej Poczobut - zatrzymany. Reżim Aleksandra Łukaszenki zaognia konflikt dyplomatyczny z Polską.

prof. Robert Flisiak, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
25.03.2021

"Należy jak najszybciej zaszczepić jak największą liczbę osób, bo te szczepienia dają efekt. (...) Każdy dzień bez zaszczepienia to jest ryzyko również śmierci" - mówi prof. Robert Flisiak.


Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki "Noezis"
24.03.2021

"Starsi ludzie często czują się zaniedbani przez dzieci, przez wnuków i w momencie, kiedy mogą pomóc - chociażby daniem pieniędzy - cieszą się, że w końcu są potrzebni" - mówi Robert Ćwikowski.

Maciej Maciejewski, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Maciej Maciejewski

synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
23.03.2021

- Pracuję w biurze prognoz 40 lat i zmiany, jakie nastąpiły w tym czasie, są przeogromne. Co najważniejsze, w tej chwili modele matematyczne opisujące atmosferę pozwalają nam prognozować ze znacznie większym wyprzedzeniem.

Eugeniusz Ławreniuk, fot. Monika Kalicka (archiwum)

Eugeniusz Ławreniuk

właściciel jednego z białostockich biur podróży
23.03.2021

"To pierwszy krok ku temu, żeby rynek turystyczny zaczął się w miarę odradzać". Tzw. paszporty covidowe mogą być szansą dla branży turystycznej na wyjście z kryzysu. Mają zawierać informacje o szczepieniach, przebytej chorobie lub wyniku testu.


Marek Jadeszko, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Marek Jadeszko

zastępca dyrektora do spraw usług wodnych Wód Polskich w Białymstoku
22.03.2021

- Wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem. Obecnie ponad 2 mld ludzi na świecie, w tym w Europie, nie ma dostępu do czystej wody pitnej. W ciągu najbliższej dekady dostępność ta może spaść aż o 40 proc.

Jarosław Zieliński - Fot. Robert Bońkowski

Jarosław Zieliński

przewodniczący Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego, poseł Prawa i Sprawiedliwości
19.03.2021

- Musimy teraz postawić sprawę budowy drogi ekspresowej między Białymstokiem a Augustowem twardo i jasno, bo jeśli tego nie zrobimy, to może ona nie powstać przez kolejne dziesięciolecia. Jednocześnie zależy nam na rozbudowie drogi z Białegostoku przez Mońki i Grajewo do Ełku - mówi gość Radia Białystok, przewodniczący Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego poseł Jarosław Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
19.03.2021

W kwietniu rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny. - Zachęcamy, by każdy sam spisał się elektronicznie. Zakładamy, że wywiady bezpośrednie będą tak naprawdę realizowane w ostateczności.


prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski wojewódzki konsultant ds. epidemiologii
18.03.2021

"Udział wariantu brytyjskiego bardzo wpływa na przyspieszenie epidemii, na liczbę zakażonych przypadków" - mówi prof. Joanna Zajkowska.

Dariusz Piontkowski, fot. Barbara Sokolińska

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
17.03.2021

- Mamy nadzieję, że szczepienia nauczycieli pomogą w powrocie do szkół. Za kilka tygodni, jeżeli uda się opanować tę wysoką falę zachorowań, możemy spokojnie rozmawiać o powrocie kolejnych roczników do nauczania stacjonarnego.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
16.03.2021

Czy podlaskie szpitale są gotowe na trzecią falę pandemii? - Tak jak od grudnia przechodziliśmy proces uwalniania sporej liczby łóżek wydzielonych pod zagrożenia covidowe, tak teraz odwracamy tę tendencję - mówi wojewoda.


Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

wojewódzki konsultant ds. epidemiologii
15.03.2021

- Niepokojąco zbliżamy się do tej sytuacji, która była w listopadzie. Obawiam się, że ona się powtórzy - mam nadzieję, że jednak tylko jeżeli chodzi o liczbę przypadków, a nie o brak miejsc w szpitalach.

prof. Piotr Gliński, fot. Joanna Szubzda

prof. Piotr Gliński [wideo]

minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu
12.03.2021

- W Operze były kłopoty finansowe, były jakieś problemy z prowadzeniem gospodarki finansowej, dlatego poprzedni dyrektor musiał odejść. W tej chwili reformujemy Operę, a w związku z tym ona także potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Katarzyna Dąbrowska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Dąbrowska

sołtys wsi Sochonie
11.03.2021

Kiedyś tabliczka z napisem sołtys oznaczała, że w tym domu znajdziemy często jedyny telefon we wsi. Na czym polega współczesne sołtysowanie?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok