Radio Białystok | Gość | Mariusz Madejczyk - dyrektor Oddziału Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w Białymstoku

Mariusz Madejczyk

dyrektor Oddziału Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w Białymstoku

24.09.2021, 07:57, akt. 11:56

- Żyjemy w świecie pandemii cyberprzestępczości. Musimy się edukować i znać zasady działania cyberprzestępców, bo tylko w taki sposób możemy być gotowi na ich ataki - przestrzega dyrektor białostockiego oddziału NASK.

Mariusz Madejczyk, fot. Joanna Szubzda
Mariusz Madejczyk, fot. Joanna Szubzda

Z Mariuszem Madejczykiem rozmawia Edyta Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Oszuści są niezwykle pomysłowi, dlatego musimy być bardzo czujni. Jeszcze do niedawna słyszeliśmy głównie o oszustwach na wnuczka czy zdalny pulpit. Teraz pojawiła się też kolejna metoda - na kwarantannę.

Z dyrektorem Oddziału Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) - Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku Mariuszem Madejczykiem rozmawia Edyta Wołosik.


Edyta Wołosik: Przypadek z ostatnich dni. Mężczyzna polecił telefonicznie mieszkance powiatu augustowskiego podać login i hasło do konta bankowego. Kobieta to zrobiła i straciła prawie 17 tys. zł.


Mariusz Madejczyk: No tak. To klasyczny przypadek wyłudzeń opierający się niestety na naiwności i niewiedzy na temat tego, jakie sposoby stosują przestępcy, i na braku świadomości, że trzeba bronić swoich danych czy to w internecie, czy to w telefonie komórkowym. Przypadek podawania loginu i hasło do kont jest skrajny.

Naprawdę wygląda na to, że przestępca użył jakichś metod socjologicznych. Natomiast to, co jest najistotniejsze w tym świecie pandemii cyberprzestępczości, która nas teraz ogarnia, to wiedza. Musimy się edukować, musimy znać te metody, być przygotowani na ataki cyberprzestępców, bo to jest ich życie. Oni są fachowcami, uczą się, zmieniają sposoby, są o krok przed nami. Jeżeli więc będziemy się edukowali, jeżeli nie będziemy ignorantami w tych tematach, to będziemy mniej narażeni. Dlatego tym bardziej dziękuję Radiu Białystok za zaproszenie do studia i poruszenie tego tematu. Mam nadzieję, że dzięki tej rozmowie nasi Słuchacze będą bardziej bezpieczni.


Na czym polegają oszustwa na zdalny pulpit?


To ostatnio bardzo popularny sposób włamania się do naszych danych. Polega m.in. na tym, że oszuści podszywają się pod banki, dzwonią do nas niby z działów technicznych danego banku. Są specjalne bramki, w których można podstawić numer telefonu i na naszym telefonie komórkowym wygląda to tak, jakby faktycznie dzwonili z danego banku. Taki dział techniczny opowiada historie o tym, jak to nasz telefon jest zawirusowany i że oni widzą, że w naszych transakcjach było coś nie tak. W ten sposób namawiają klienta na zainstalowanie aplikacji, która "ochroni" telefon komórkowy przed złośliwym oprogramowaniem.

Metoda "na zdalny pulpit" nasiliła się jesienią tamtego roku. Teraz jest naprawdę bardzo często stosowana.


Rozumiem, że jeżeli dajemy się na to nabrać, to oszuści przechwytują nasze dane i pobierają pieniądze z konta?


W tym wypadku namawiają nas, żebyśmy zainstalowali aplikację - właśnie zdalny pulpit. W ten sposób dostają się do naszego telefonu komórkowego, do konta bankowego i je czyszczą. Co więcej, biorą szybki kredyt. W ten sposób dostają się do naszych danych i pieniędzy.

W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilkaset takich przypadków miesięcznie, czyli naprawdę oszuści bardzo skutecznie dostają się przez zdalny pulpit do naszych kont.

Jak się przed tym bronić? Po prostu nie odbierać tego typu telefonów lub jeżeli widzimy, że jest to telefon z konkretnego banku, to go odbieramy, ale nie ma sensu, byśmy potem prowadzili rozmowę na ten temat. Zawsze też warto to sprawdzić, oddzwonić do banku i upewnić, czy jest to prawdziwe.


Wyłudzanie kodów płatniczych BLIK.


Tak, to kolejny ostatnio modny sposób. Tutaj mamy do czynienia z portalami społecznościowymi. Przestępcy dostają się do naszych kont społecznościowych, co nie jest tak trudno zrobić. Najczęstszą metodą przejmowania naszych profili jest wysyłanie SMS-em czy mailem fałszywych stron logowania do tych portali. Logujemy się, myśląc, że logujemy się do prawdziwego portalu. Przestępcy uzyskują w ten sposób login i hasło. Wtedy wysyłają do naszych przyjaciół informację o tym, że na przykład potrzebują 500 zł, bo jest jakaś sytuacja awaryjna, i proszą o podanie numeru BLIK po to, żeby np. wyjąć pieniądze z bankomatu.


Ważne jest przede wszystkim ograniczone zaufanie, ale czy jest może techniczny sposób, żeby ustrzec się przed oszustwem?


Są dwie warstwy ochrony przed oszustwami, przed cyberprzestępczością. Pierwsza to ta mentalna, warstwa świadomości i wiedzy. Zachęcam Słuchaczy do tego, żeby tę wiedzą zdobywali. Są strony internetowe, na których są publikowane takie informacje. Jest też ustawowy CERT. To taki zespół szybkiego reagowania na incydenty i zdarzenia. Zachęcam do odwiedzenia strony cert.pl, na której można zgłaszać incydenty. Jeżeli państwo zostaliście okradzeni, czujecie się oszukani lub chcecie się dowiedzieć, czy transakcja jest bezpieczna, to zachęcam do zgłoszenia tego typu incydentów i w ogóle czerpania wiedzy ze strony cert.pl.

Są też inne strony internetowe, na których można dowiedzieć się, w jaki sposób chronić się przed atakami i jakiego typu metody stosują oszuści. Dzisiaj mówimy o BLIK-u, o pulpicie zdalnym, a za chwilę - kiedy ludzie przestaną nabierać się na te sposoby - oszuści wymyślą inne. Warto być na bieżąco.

Jest też taka strona, na której można sprawdzić, czy nasze dane wyciekły. Jeżeli w wyszukiwarce wpiszecie państwo hasło "czy moje dane wyciekły", podając e-mail lub numer telefonu, to możecie to zweryfikować. Niestety większość naszych danych jest w internecie. Bazy danych popularnych sklepów, portali, banków zostały po prostu ukradzione. Oszuści kupują te dane i z nich korzystają.

Jeżeli chodzi o część techniczną, to jest wiele aspektów. Przede wszystkim proszę pamiętać o backupach, o kopiach bezpieczeństwa. Często hakerzy, jeżeli dostaną się do naszego komputera albo telefonu komórkowego, zablokują go i żądają okupu za dane. Jeżeli jest to nasza jedyna kopia, jeżeli to są zdjęcia z 20 ostatnich lat, z komunii naszego dziecka i nie mamy ich nigdzie więcej, to zapłacimy.

Po drugie aktualizacje. Proszę naprawdę nie ignorować aktualizacji systemów operacyjnych, przeglądarek, które łatają na bieżąco dziury bezpieczeństwa. Kolejna sprawa, to proszę uważać na otwarte WiFi np. w galeriach handlowych, w miejscach publicznych. Można z nich korzystać, to nie jest tak, że one są niebezpieczne, ale są otwarte także dla oszustów.

To takie najprostsze, popularne metody zabezpieczeń.


Pomysłowość oszustów nie zna granic. Znakomicie potrafią dostosować się do sytuacji. Mieszkańcy całego kraju, również naszego regionu, zaczęli otrzymywać fałszywe sms-y z informacjami o nałożonej na nich kwarantannie. To oszustwo i próba wyłudzenia danych.


Tego typu sms-y otrzymujemy z różnych miejsc - na przykład sms-y z linkami od popularnych dostawców. Jeżeli państwo nie spodziewacie się żadnej przesyłki, to w taki link proszę nie klikać. Ani banki, ani dostawcy nie wysyłają do nas sms-ów z linkami, żeby zalogować się do jakiegoś konta. To są linki, które prowadzą do miejsc niebezpiecznych, do aplikacji, które zakażają nasze telefony. To podstawowe metody narażania się na niebezpieczeństwo.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Arkadiusz Niedźwiecki, fot. Marcin Gliński

dr Arkadiusz Niedźwiecki

ekonomista z UwB
1.12.2021

Rząd przygotował tarczę antyinflacyjną. Czy skutecznie ochroni ona rodziny i przedsiębiorców przed skutkami rosnącej inflacji?

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
30.11.2021

Zmiana klimatu. - Jeśli chodzi o temperaturę, to należy się spodziewać, że taka typowa północno-wschodnia zima będzie stosunkowo rzadka. To nie znaczy, że jej nie będzie w ogóle, ale będzie ona dosyć krótkotrwała.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska

kierownik Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego
29.11.2021

- Rynek pracy potrzebuje specjalistów nie z wykształceniem wyższym, ale po prostu wykwalifikowanych robotników po szkołach branżowych, niekoniecznie po studiach - murarzy, tynkarzy, magazynierów, kierowców samochodów ciężarowych, sprzedawców...


Artur Sulik, fot. Monika Kalicka

Artur Sulik

szef kliniki chorób zakaźnych w UDSK w Białymstoku
28.11.2021

"Chciałbym namówić do myślenia o szczepieniu na COVID-19, jak o każdym innym szczepieniu. My mamy na rynku wiele szczepionek i one wszystkie są badane w ten sam sposób, przez tę samą europejską agencję" - mówi Artur Sulik.

Wojciech Koronkiewicz, fot, Joanna Szubzda

Wojciech Koronkiewicz

autor książki "Podlasie zdrowo zakręcone"
28.11.2021

Mówi o sobie, że jest kolekcjonerem spotkań, interesują go wszyscy, którzy coś robią - bez względu na skalę czy wagę działania. Wojciech Koronkiewicz jest pozytywnym człowiekiem, który apeluje o uśmiech. Jeździ po regionie i zbiera opowieści - tym razem korzystał z pokaźnego kalendarza z adresami.

Robert Ciborowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, rektor UwB
26.11.2021

"Każdy lepiej się czuje, jak coś kupuje, ale mimo wszystko przewartościowałbym pewne wydatki i może ten Black Friday potraktował przede wszystkim jako właśnie selekcję tego, co nam jest potrzebne, a nie to, że trzeba za wszelką cenę kupować" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Doktor Arsalan Azzaddin, fot. Aleksandra Sadokierska

Arsalan Azzaddin

lekarz ze szpitala w Bielsku Podlaskim
25.11.2021

- Większość kurdyjskich migrantów nie ucieka przed wojną, a przyjeżdża do Europy w poszukiwaniu lepszego życia - tak mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Bielsku Podlaskim doktor Arsalan Azzaddin, który z pochodzenia jest Kurdem. Do jego placówki trafiają cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią.

Marzena Wilczko, fot. Monika Kalicka

Marzena Wilczko

z Muzeum Wojska w Białymstoku
25.11.2021

"Naszym założeniem było dotarcie z tematyką historyczną i wojskową do dzieciaków ze szczególnymi potrzebami - z dysfunkcjami wzroku, słuchu i intelektualnymi" - mówi Marzena Wilczko.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
24.11.2021

"W tym roku deficyt będzie mniejszy, dzięki temu zadłużenie województwa się nie zwiększy. Widać, że sytuacja finansowa województwa podlaskiego wygląda bardzo dobrze" - mówi Artur Kosicki.


prof. Krzysztof Pyrć, źródło: archiwum prywatne

prof. Krzysztof Pyrć

wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze
23.11.2021

- Zarówno z punktu widzenia obłożenia służby zdrowia, jak i samej pandemii osoby niezaszczepione stanowią większe ryzyko, dlatego cały cywilizowany świat wprowadza takie zasady, że w tych miejscach, które są uznawane za miejsca wysokiego ryzyka, te osoby nie mogą tak po prostu przebywać albo przebywają, ale z pewnymi ograniczeniami.

mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka

mjr Marek Nabzdyjak [wideo]

rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
22.11.2021

"Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierza - bronić granic naszego kraju" - mówi rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
19.11.2021

- Zaszczepieni mogą zakażać, ale nie w takim samym stopniu. Pomimo że jestem zaszczepiony już trzema dawkami, to zakładam maseczkę, gdy gdzieś wchodzę nie po to, żeby ochronić siebie. Chodzi o to, żebym ja nie przeniósł zakażenia na inne osoby, które są wrażliwe.


Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński

ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich
18.11.2021

"To jest konkretna narracja władz białoruskich zrealizowana według starej, sowieckiej zasady, że własne winy trzeba wmówić czy też przerzucić na adwersarza, na drugą stronę. Strona białoruska swój cynizm, swoje bestialstwo wobec emigrantów, manipulowanie nimi, stosowanie przemocy, przerzuca na stronę polską. To jest działanie czysto propagandowe w nadziei, że może ktoś to kupi".

Marcin Urbański, źr. arch. pryw.

Marcin Urbański

wójt gminy Mielnik
17.11.2021

"Nie ma żadnej paniki, ludzie już się przyzwyczaili do tej sytuacji. Dochodzi do incydentów, przekroczeń granicy przez grupy kilkunastoosobowe, ale absolutnie to nie jest tak, jak ma to miejsce w Kuźnicy" - mówi Marcin Urbański.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
17.11.2021

"Widzimy, że ta fala mocniej nas dotyka, z większą częstością. Na szczęście większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem w miarę łagodnie" - mówi Szymon Bielonko.


Paval Latuszka, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Łatuszka

były ambasador Białorusi, obecnie opozycjonista, kierownik białoruskiego Narodowego Zarządu Antykryzysowego
16.11.2021

- Trzeba zrozumieć, że Łukaszenka nigdy nie zaprzestanie. Dzisiaj kryzys migracyjny, wczoraj porwanie samolotu, jutro wymyśli coś innego. Ten człowiek jest i zawsze będzie zagrożeniem dla stabilności w centralnej i wschodniej Europie, a tak naprawdę dla całej Europy.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn

rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
15.11.2021

"Czekamy na pierwsze informacje szczegółowe o harmonogramie budowy zapory. Są zapowiedzi, że w tym roku będą już pierwsze części jej montowane" - mówi Stanisław Żaryn.

Sebastian Sadowski Romanov, źródło: Łukasz Roszkowski

Sebastian Sadowski-Romanov

ekspert od handlu ze Wschodem
12.11.2021

"Wydaje mi się, że niestety, ale walka ekonomiczna z Białorusią będzie powodować nawet eskalację działań białoruskich na granicy. Jest to próba wywarcia wpływu na Unię Europejską, coś, co obserwowaliśmy kilka lat temu, co zrobiła Turcja. Czyli uszczelnimy swoje granice, będziemy robić obozy dla uchodźców, ale pod warunkiem, że UE zapłaci nam za to pieniądze. Myślę, że to jest taki nowy pomysł białoruskich władz na to, w jaki sposób można podreperować swój budżet".


Kapitan Szymon Szczepański z Dowództwa Garnizonu Warszawa, fot. archiwum prywatne

kpt. Szymon Szczepański

z Dowództwa Garnizonu Warszawa
11.11.2021

"Mundur jest przede wszystkim honorem, godnością. To jest wielkie wyróżnienie" - mówi kapitan Szymon Szczepański.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
10.11.2021

- Migranci wykazują niebywałą agresję i podatność na instrukcje, które otrzymują od białoruskich służb specjalnych. Nie prosi się o azyl w ten sposób, że wyłamuje się płot, ktoś się przedziera siłą, atakuje służby mundurowe.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
10.11.2021

"Między 12 a 24 listopada będziemy realizowali badania kontrolne w ramach prac spisowych. Badanie będzie krótkie, zaledwie kilka pytań m.in. o mniejszość narodową, o liczbę osób w mieszkaniu" - mówi Dorota Wyszkowska.


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Sylwia Krassowska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
9.11.2021

"Wypychanie naprzód kobiet i dzieci to próba zagrania na emocjach. Wiadomo, że płacz dzieci czy krzyk kobiet robi na wszystkich wrażenie. Jest to celowe działanie po to, by osłabić ochronę naszych granic, by reszta osób, która stoi z tyłu, mogła przedrzeć się do Polski".

płk Marek Pietrzak, fot. Joanna Szubzda

płk Marek Pietrzak [wideo]

rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej
9.11.2021

"Mamy zadanie ochrony granicy. Jej nielegalne przekroczenie jest łamaniem prawa, nie możemy do tego dopuścić (...) Na granicy jest ok. 800 żołnierzy WOT. Ich zaangażowanie będzie następstwem decyzji podejmowanych przez Straż Graniczną".

Paweł Mikłasz, fot. Joanna Szubzda

Paweł Mikłasz [wideo]

wójt Kuźnicy
9.11.2021

"To trudna, kłopotliwa dla nas sytuacja, niespotykana od okresu wojny, ale czujemy się bezpiecznie, bo polegamy na służbach, które nas chronią" - mówi Paweł Mikłasz.


Piotr Rećko, źródło: facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe

Piotr Rećko [wideo]

starosta sokólski
9.11.2021

"To, co się w tej chwili dzieje na granicy, to jest bezpośredni atak za pośrednictwem ludzi na terytorium Unii Europejskiej, na terytorium Polski. Ludzie niestety się boją. Ludzie też wiedzą, że możemy liczyć na naszych żołnierzy, na nasz rząd" - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta sokólski Piotr Rećko.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

z Uniwersytetu w Białymstoku
8.11.2021

"Takiego przesilenia jeszcze nie było. Widać, że władze białoruskie przygotowały się do tego bardzo solidnie. Trudno powiedzieć, co było zaplanowane. Na pewno przygotowywano coś bardzo medialnego" - mówił w Polskim Radiu Białystok profesor Daniel Boćkowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki

8.11.2021

- Ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
5.11.2021

Kilka dni temu trzydziestu włodarzy miast-powiatów utworzyło Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich. Jak zadeklarowali: chcą wspólnie, ponad podziałami politycznymi, przyjąć plan działania na rzecz usprawnienia pracy swoich samorządów.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki [wideo]

prezes IPN
5.11.2021

"Wiedza o historii najnowszej i w ogóle sama historia jest jednym z elementów, który buduje niepodległą, wolną Polskę. Sprawia, że jesteśmy częścią jednego narodu" - mówi dr Karol Nawrocki.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz

prezes spółki PKS Nova
4.11.2021

"Nie stać nas na utrzymanie takiej szerokiej infrastruktury. Likwidujemy te oddziały, które są deficytowe, gdzie nie widzimy możliwości reaktywowania tej działalności" - mówi Marcin Doliasz.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
4.11.2021

- Wierzę, że tak jak zawsze będzie biało-czerwono, że setki biegaczy, które stawią się na starcie, pokażą, jak też możemy świętować wolność.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
4.11.2021

- W obecnym układzie prawnym pracodawca nie może nawet pytać pracownika, czy jest zaszczepiony, ponieważ to dane szczególnie wrażliwe. Pracodawcy nie mogą też premiować tych, którzy są zaszczepieni.

Mariusz Gromko, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Gromko

senator PiS
3.11.2021

"Każdy, na którego terenie będzie posadowiona ta zapora, będzie mógł liczyć na stosowne odszkodowanie, bądź też na propozycję zamiany gruntu" - mówi senator PiS.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
2.11.2021

"Tak działa nasza fizjologia, że jeżeli nie przypominamy naszemu organizmowi, jak wygląda ten wróg-patogen, to te przeciwciała produkują się w coraz mniejszej ilości i w którymś momencie one już przestają chronić. Także na pewno warto doszczepić się trzecią dawką".

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz

kolarze z grupy Mistral Grodno SA Radio Białystok
2.11.2021

"Cieszymy się, że jako grupa Mistral Grodno SA Radio Białystok startujemy już czwarty sezon. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali tę współpracę" - mówi kapitan drużyny Dariusz Zakrzewski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
29.10.2021

"W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa"- mówi podinsp. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok